REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Dziś na Ursynowie dwa wydarzenia umilające wakacje w mieście. Najpierw "Bajka na trawie" dla dzieci, która tym razem wyjątkowo nie będzie na trawie, a wieczorem koncert muzyki Władysława Szpilmana w wykonaniu pianisty Marka Brachy.

  Weekend jest deszczowy, ale powoli opady zanikają, a więc obie zaplanowane na niedzielę imprezy kulturalnme odbędą się.

  Zmiana dotyczy popularnej" Bajki na trawie" dla dzieci, która co tydzień gromadzi na Olkówku bądź w parku Przy Bażantarni mnóstwo widzów. Zaplanowany na dziś spektakl, ze względu na niekorzystną pogodę, nie odbędzie się na trawie, a w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" przy ul. Gandhi9 (Metro Imielin). Zmienia się też godzina przedstawienia z 13 na 14.

  A dziś Teatr Sto Scena96 opowie dzieciom historię "Czerwonego Kapturka", ale z zupełnie innej perspektywy! Wstęp wolny. Przypominamy - wyjątkowo godz. 14 w UCK.

  Bracha i Szpilman

  Wieczorem, coś dla dorosłych. Pogoda ma być dobra, nie będzie padać, więc o 18 zgodnie z planem ruszy kolejny koncert "Muzycznego Lata na Ursynowie". W ubiegłą niedzielę ursynowianie szaleli na parkiecie do przebojów cygańskich, a dziś utwory klasyczne, wpadające w ucho, kojarzące się z Warszawą przedwojenną i powstańczą. 

  Marek Bracha, utalentowany pianista, w którego wykonaniu ursynowianie mieli okazję już wielokrotnie posłuchać utworów Fryderyka Chopina, tym razem zagra melodie autorstwa Władysława Szpilmana - kompozytora nierozerwalnie związanego ze stolicą i jej tragicznym losem w 1944 roku, którego doświadczył na własnej skórze. Opowiada o tym niezapomniany film "Pianista" Romana Polańskiego.

  Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak "W małym kinie", "Pójdę na Stare Miasto" czy "Nie ma szczęścia bez miłości". Będzie więc przyjemnie, romantycznie i nastrojowo.

  Koncert rozpoczyna się o godz. 18 w parku Jana Pawła II. Do dyspozycji słuchaczy będzie ograniczona liczba krzesełek. Trawa po deszczu będzie mokra, a temperatura wyniesie ok. 18 stopni - zalecamy wziąć dobre buty i cieplej się ubrać. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.516 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022