REKLAMAA1 IJEST.PL 12.05.2021 - 10.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 kwietnia 2021, 16:32

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Książki papierowe są bez wątpienia niezwykłymi przedmiotami. Faktura papieru, dotyk przewracanych stron, zapach nowej lub starej książki: to wszystko niesamowita magia, która sprawia, że czytanie staje się nie tylko przyjemne, ale staje się po prostu polisensorycznym przeżyciem. Jednak słuchanie swojej ulubionej powieści, którą czyta nasz ulubiony aktor bądź aktorka, jest równie wielkim wydarzeniem. Z tego też powodu warto, aby rodzice zaznajamiali swoje dzieci z literaturą poprzez atrakcyjne audiobooki.

  Czy audiobooki dla dzieci to dobry wybór?

  Wiele elementów przemawia za tym, że jest to bardzo dobry wybór. Dziecko musi się oczywiście nauczyć czytać, ale nie zapominajmy, że języka uczymy się w przeważającej części poprzez słuchanie i powtarzanie, dlatego audiobooki są świetną rzeczą dla najmłodszych, ale również dla nieco starszych dzieci. 

  Trzeba pamiętać, by odpowiednio dobierać lekturę do odsłuchania, nie może być ona bowiem zbyt skomplikowana dla naszego malucha, musi być dostosowana do wieku i do poziomu rozwoju intelektualnego, a także dopasowana tematycznie: każdy lubi co innego.

  Zalety audiobooków

  Audiobooki mają wiele zalet:

  • odprężają, ponieważ głos aktora zawsze jest czysty, dźwięczny i nierzadko przyjemny dla ucha;
  • rozwijają wyobraźnię: często głos w plastyczny sposób tworzy obrazy w umyśle tak dorosłego, jak i dziecka, warto więc słuchać audiobooki i puszczać je dzieciom, by rozwijać ich wyobraźnię;
  • nie angażują tak dużych zasobów energii, jak klasyczne czytanie: to może być rozumiane jako wada bądź jako zaleta, w zależności od tego, kto na to patrzy;
  • pobudzają umysł: dziecko, które słucha audiobooków, będzie bardziej rozwinięte intelektualnie, a także pobudzone do eksplorowania świata, bo świat audiobooka może być niesamowicie interesujący.

  Warto także pamiętać, że audiobooków możemy zabrać ze sobą tysiące, nawet na smartfonie, natomiast klasycznych książek tak wiele ze sobą nie zabierzemy, bo zajmują dużo miejsca i potrafią sporo ważyć.

  Książka czy audiobook?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. I książka, i audiobook. Dziecko musi nauczyć się czytać, ale nie musi lubić czytać i tu z pomocą przychodzą audiobooki. A jeśli zastanawiacie się, gdzie kupicie audiobooki, to zapewniam Was, że w księgarniach znajdziecie mnóstwo audiobooków dla dzieci, które będą dostosowane do ich wieku i zainteresowań. I mniejsze, i większe dzieci znajdą coś dla siebie!

  Artykuł załadowany: 0.2911 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021