REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kilkanaście samochodów blokuje remont parkingu przy ul. Rosoła. Drogowcy mimo to rozpoczęli prace. Na razie starają się okrążać pozostawione auta, choć wysepki z samochodami wyglądają zabawnie. Remont miejsc postojowych potrwa dłużej niż wcześniej zapowiadano.

  W miniony czwartek budowlańcy wrócili na Rosoła. Do przebudowania jest ogromny parking na ponad 200 miejsc przy blokach spółdzielni "Osiedle Kabaty" oraz stara nitka ulicy. Nowa nitka, prowadząca do centrum, została oddana do użytku w grudniu.

  O wznowieniu prac dzielnica informowała na tydzień przed wjazdem koparek, prosząc kierowców o usunięcie aut z parkingu. Zdecydowana większość z kilkuset osób zastosowała się do zakazu wjazdu i parkowania. Swoje samochody przestawiła na pobliskie parkingi, choć znalezienie na nich wolnych miejsc nie było łatwe. 

  Obejdzie się bez wzywania straży?

  W tej chwili roboty budowlane utrudnia kilkanaście stojących aut. Mimo to pracownicy wykonawcy (ursynowskiej firmy Falbruk) kontynuują demontaż płyt parkingowych i wkrótce rozpoczną wykopy. Do przebudowania są instalacje podziemne. Co z pozostawionymi autami?

  - Jakoś sobie z nimi poradzimy. Raczej nie będziemy wzywać straży miejskiej - mówi Bogdan Falenta z Falbruku. Wykonawca zamierza delikatnie przepychać auta, by nie przeszkadzały w pracach. W przypadkach, gdy nie będzie wyjścia, samochody będą odholowywane we współpracy ze strażnikami.

  Pozostawione na wysepkach z nieruszonych płyt pojazdy, okrążone sprzętem budowlanym, wyglądają dość zabawnie. Okoliczni mieszkańcy żartują sobie z tych aut. 

  - Większość tych samochodów stoi już od dawna i nikt się nimi nie interesował. Są jak samotne statki z rozbitkami na morzu - śmieje się pan Stefan z Kabat.

  Nie do śmiechu jest burmistrzowi Robertowi Kempie, który zapowiadał, że przebudowa parkingu potrwa 3-4 tygodnie. Z powodu zamieszania z pozostawionymi autami, a przede wszystkim dużego zakresu przebudowy instalacji podziemnych, wykonawca twierdzi, że roboty potrwają nawet 5-6 tygodni, czyli do pierwszej połowy kwietnia. I to pod warunkiem, że pogoda będzie sprzyjać.

  Nowa Rosoła przed Wielkanocą?

  Dopiero po zakończeniu przebudowy parkingu (z ponad 200 miejsc powstanie 186) Falbruk weźmie się za przebudowę starej nitki ulicy Rosoła, co potrwa kolejne kilka tygodni. Nie jest zatem pewne, że inwestycja zakończy się z końcem kwietnia. 

  Przypomnijmy, budowa ul. Rosoła oraz Relaksowej trwa od lata ubiegłego roku. Miała zostać zakończona do końca 2018 roku, ale wojewoda w trakcie prac, ze względów formalnych, uchylił pozwolenie na budowę i wstrzymał prace do 1 października, do czasu uzyskania nowych zezwoleń. Całkowity koszt inwestycji to ok. 20 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~DobryDarek 27 ponad rok temu

   Pytanie czy dokończą ścieżkę rowerową po zachodniej stronie Relaksowej? Brakuje jednej warstwy nawierzchni + inne niedoróbki czasowo zabezpieczone na wysokości Chodorowskiego (od wjazdu na wewnętrzną - równoległą uliczkę techniczną) w kierunku południowym. Przy tym wjeździe jest teraz rodzaj "progu" jak ktoś jedzie z dzieckiem, hulajnogą, na rolkach, na deskorolce to trzeba uważać, by nie wywinąć orła. Czy ktoś coś wie na ten temat?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~astronomauta 26 ponad rok temuocena: 100% 

   "żal dupsko ściska na takich iterlokutorów" - kulturka az zal dupsko sciska interlokutorze iska

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~patoinfluencer 25 ponad rok temuocena: 100% 

   Żeby Wam, pożal się boże adwokaci, żyłki nie popękały. Samochody (a raczej wraki), które blokują prace, stoją na tym parkingu co najmniej od kiedy tam mieszkam i codziennie je mijam, od sierpnia 2017. Co, właściciele albo rodziny nie mieli przez 1,5 roku czasu ogarnąć swojej własności? Owszem, właścicieli łatwo ustalić, więc każdy samochód powinien być odholowany, a następnie powinny być wysłane stosowne wezwania do zapłaty - odsetki na każdy dzień po terminie i tak do skutku. Z półgłówkami trzeba postępować na ich sposób, inaczej nie zrozumieją.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ol 24 ponad rok temuocena: 33% 

   Jak zwykle problem z d...Każdy pojazd ma nr rejestracyjny po którym można łatwo namierzyć adres i telefon właściciela i go powiadomić o rozpoczęciu prac, a nie robić wykopki dookoła auta, Nie ma obowiązku przebywania przy samochodzie ani biegania wokół miejsca jego postoju w poszukiwaniu ewentualnych tablic informujących o planowanej przebudowie, ludzie mogą podróżować po kraju albo chorować i nie ma co dokładac im problemów tylko czas po ludzku szybko i prosto rozwiązac problem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~skaj 23 ponad rok temuocena: 82% 

   Jeżeli te zawalidrogi blokujące miejsca parkingowe nie zostaną usunięte teraz będą tak stały kolejne 10 lat .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~saorise 22 ponad rok temuocena: 80% 

   Ta przyczepa kempingowa raczej się szybko stamtąd nie ruszy. Pamiętam, że służyła w grudniu sprzedawcom choinek przy Tesco.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 21 ponad rok temuocena: 13% 

   co ty piszesz! gdzie Tesco a gdzie ten parking! chyba twoja pamiec zbratała się z alzheimerem - ku uciesze tego ostatniego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AndrzejRosola 20 ponad rok temuocena: 43% 

   Jak mam zabrać swojego Citroena, skoro zostawili go na wyspie z brakiem wyjazdu w którąkolwiek stronę? Teraz to się nie da....Najlepiej zatrzymać remont i wycofać sprzęt! Najlepiej jak by zakopali te doły i było jak dawniej - chociaż dużo aut mogło parkować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~astronomauta 19 ponad rok temuocena: 50% 

   cytrynka pojedzie po kazdych wertepach

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 18 ponad rok temuocena: 75% 

   i to jest wlasnie denerwujace - "e nic sie nie stalo narazie nie przeszkadza - przepchniemy "- ...heh smiech na sali - wzywac straz miejska i lawete , wywiezc rupiecia na koszt wlasciciela - koniec. Byly informacje, sa znaki - jak zaplaci za parking pare dni i lawete ze 2000 zl to sie nauczy aby pilnowac nadzorowac swoja wlasnosc.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dixi 17 ponad rok temuocena: 25% 

   A jak właściciel wyjechał? Może łatwiej było przestawić samochód i przyczepę w inne miejsce i powiadomi c właścicieli. Przeciez jest CEPIK to identyfikacja bez problemowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 16 ponad rok temuocena: 0% 

   co ty człowieku opowidasz! przecież tsam jest/był normalnie funkcjonuj acy parking! żadna lewizna, że niby ktoś cos na krzywy ryj. Jakie "rupiecie"? sam jesteś rupieć wiec bądź uprzejmy udać si ę na najbliższy cmentarz. (pasuje? jak sie czujesz, jako rupieć?)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oczy 15 ponad rok temuocena: 67% 

   W krajach tzw. "cywilizowanych" prawo dopuszcza pozostawienie auta do 3 dni bez nadzoru, czyli chociaz zerkniecia, czy wszystko jest OK. W zwiazku z tym znaki zakazu parkowania stawia sie 4 dni przed rozpoczeciem budowy. Kto nie usunie pojazdu, znajdzie go na parkingu firmy holujacej i zaplaci niemalo. Wyjezdzasz na dluzej? Zaparkuj na parkingu, albo popros kolege o "rzucenie okiem".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick 14 ponad rok temuocena: 60% 

   jakie to te "cywilizowane" kraje? podaj konkretny przepis, który to normuje

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 13 ponad rok temuocena: 50% 

   no fascynujace... a jak ktoś wyjeżdża, dajmy na to, na urlop 2-tygodniowy, to musi zatrudnic człowieka do opieki nad samochodem i publicznym parkingiem, na którym ten samochód stoi.... ps. tam BYŁ parking, ślipska nic-nie-wiem i nic-nie-widzę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iza 12 ponad rok temuocena: 92% 

   a czy można samochód zostawić w publicznym miejscu i "zapomnieć" o nim?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~o. 11 ponad rok temuocena: 21% 

   A ile dni wcześniej było zawiadomienie? Może ktoś wyjechał na 3 tygodnie w góry albo do pracy na morzu na 2 miesiące?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obi 10 ponad rok temuocena: 62% 

   Tak, wyjechał w góry na hulajnodze, mając auto?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Oczy 9 ponad rok temuocena: 58% 

   W kazdym cywilizowanym kraju pozostawic auto bez nadzoru mozna maksymalnie 3 dni. W przypadku budowy znaki ustawiane sa 4 dni przed jej rozpoczeciem - kto sie nie zastosuje, bedzie sholowany. Jak wyjezdzasz na dluzej, to TY, jako wlasciciel auta, masz zadbac o zapewnienie bezpiecznego parkingu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 8 ponad rok temuocena: 50% 

   Dobra wiadomość dla wszystkich zdyscyplinowanych właścicieli aut oczekujących na finał budowy ... auta pozostałe na placu przebudowy parkingu będą przepychane przez pracowników wykonawcy jedynie przez tydzień, góra dwa. Ursynów ... dzielnica cudów - absurd goni absurd. Koparkę i walec sobie łaskawie niech panowie budowniczowie przepychają a nie auta mieszkańców - od tego są profesjonalne i ubezpieczone od odpowiedzialności służby. Kto odpowie za ewentualne uszkodzenia to wiemy po treści artykułu (szkoda pracowników i samego wykonawcy).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ktoś 7 ponad rok temuocena: 80% 

   Przynajmniej nauczysz się parkować. Miejmy nadzieję, że straż odholuje Ci auto i po prostu zaliczysz koszty holowania + mandat to nie będziesz się tak mądrzył :)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obi 6 ponad rok temuocena: 75% 

   Może nauczysz się w końcu stosować do znaków. A tak szczerze to cały ten złom powinien zostać wywieziony pod Radom na lawetach na koszt właścicieli.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 5 ponad rok temuocena: 73% 

   Nikt nie odpowie. Może właściciele nauczą się stosować do znaków drogowych.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 4 ponad rok temuocena: 40% 

   Ludzie!!! ktoś, obi, qwr i inni tym podobni! Tam BYŁ parking! normalny funkcjonujacy parking. Byloby dobrze, gdyby PRZED pyskowaniem na forum, zapoznalibyscie się z tematem. A nie, ze mozna na pisac wiec "nie widzę, nie slyszę, nie wiem ale wypowiem sie". Naprawdę....żal dupsko ściska na takich iterlokutorów.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 3 ponad rok temuocena: 60% 

   Ooo zaleciało pewnym pisowskim radnym matouszkiem...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 2 ponad rok temu

   ~issaa Masz rację - był. Ale został zlikwidowany na czas przebudowy, o czym informowały znaki na kilka dni przed rozpoczęciem prac. Obowiązkiem właściciela było zastosować się do znaków i usunąć samochód.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~astronomauta 1 ponad rok temuocena: 100% 

   takie zlomki to nie zal przestawic nawet innym autem nic im nie bedzie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4821 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020