REKLAMAA1-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Mobilizacja przeciwników zmian komunikacyjnych i przenosin bazarku na pętlę autobusową przy Polaka. "Otwarty Ursynów" spotka się z wiceprezydent stolicy i rozważa doniesienie do prokuratury na urzędników. Z kolei Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa proponuje korekty tras autobusowych, inne niż te, które przedstawił ZTM.

  Mieszkańcy rejonu pętli Natolin Płn. sprzeciwiają się przenosinom bazarku i likwidacji przystanków. 

  - Ta pętla jest potrzebna, tutaj jest sporo osób w podeszłym wieku - mówi pani Wiesława. - Kupowałam tu mieszkanie właśnie dlatego, że przy bloku jest węzeł komunikacyjny. Nie można go zlikwidować tylko dla idei jednego człowieka, radnego - mówi pani Bożenna z ul. Polaka.

  Chodzi o szefa stowarzyszenia kupców z bazarku "Na Dołku" Piotra Karczewskiego, który na tymczasową lokalizację targowiska (na czas budowy POW) znalazł właśnie to miejsce. Zarząd Transportu Miejskiego, mimo iż jeszcze w maju zarzekał się, że pętli nie zlikwiduje, w lipcu ogłosił, że teren jest do wydzierżawienia na cele handlowe. Urzędnicy podpierają się 5 tysiącami podpisów zebranych przez kupców, które powędrowały do urzędników wraz z listem burmistrza o wsparcie pomysłu.

  "Otwarty Ursynów": ta dzierżawa może być niegospodarnością

  Na burzliwym spotkaniu lokalnych polityków ze stowarzyszenia "Otwarty Ursynów" z mieszkańcami, padły deklaracje obrony pętli przed pokusą likwidacji. Zachęcano też do wysyłania maili ze sprzeciwem wobec planów ZTM (patrz strona internetowa organizacji).

  - W piątek mamy spotkanie z prezydent Renatą Kaznowską. Chcemy jej powiedzieć, że mieszkańcy tego rejonu sprzeciwiają się likwidacji pętli i lokalizacji bazarku. Pogorszy to obsługę komunikacyjną. Prezydent powinna się zaangażować w znalezienie kompromisu. Mieszkańcy są zdeterminowani, by bronić pętli - mówi Piotr Skubiszewski z OU.

  Społecznicy badają także czy decyzja ZTM była prawidłowa pod względem formalnym.

  - Zastanawiamy się nad powiadomieniem prokuratury w tej sprawie. Status prawny tej działki nie pozwala, aby została ona wydzierżawiona. W 2006 roku ZTM otrzymał ją na mocy trwałego zarządu, i może być ona używana tylko na cele statutowe ZTM - czyli obsługę komunikacyjną. Z tego powodu ZTM płaci przecież mniejszy czynsz - przekonuje Skubiszewski.

  "Otwarty Ursynów" chce także złożyć wniosek o unieważnienie ogłoszenia o dzierżawie, na który odpowiedziało już stowarzyszenie kupców. Zdaniem ugrupowania, ZTM nie wystąpił do dzielnicy o opinię w tej sprawie, co ma być niezgodne z zarządzeniami prezydent Warszawy. 

  Na spotkaniu nie szczędzono też słów krytyki burmistrzowi Ursynowa, który jak ujawniliśmy w czwartek, wysłał do miasta pismo "z gorącą prośbą" o wsparcie idei przeniesienia bazarku na pętlę. 

  - Gdyby miał trochę honoru natychmiast podałby się do dymisji - mówił Skubiszewski. - Czekamy na to! - odpowiadało kilkudziesięciu mieszkańców ul. Polaka. 

  W odpowiedzi na spotkanie przeciwników bazarku na pętli, prezes stowarzyszenia kupców - radny Piotr Karczewski oskarżył działaczy OU o manipulację. W poście na Facebooku stwierdza, że mieszkance reprezentującej bazarek nie dano dojść do głosu a nawet rzekomo udaremniono próbę nagrania jej komentarza dla ekipy telewizyjnej. - Przez takie metody nigdy nie uda się żaden dialog społeczny! - mówi Karczewski. Bazarek "Na Dołku" na swojej stronie internetowej właśnie uruchomił akcję wysyłania maili do ZTM i władz miasta z poparciem dla przenosin na pętlę autobusową.

  IMU: propozycje ZTM do korekty

  Spokojniej w sprawie pętli działa Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa, która unika deklaracji ws. bazarku, ale sprzeciwia się zmianom w układzie komunikacyjnym.

  - Propozycje są niezwykle niekorzystne dla mieszkańców, bo zakładają m.in. jednokierunkowy ruch linii 136 i 503 (co zmusi pasażerów do długich spacerów) albo wręcz likwidację linii, jak w przypadku 195 - mówi Antoni Pomianowski, prezes IMU.

  Organizacja proponuje przedłużenie linii 136 tak, aby utrzymać dwukierunkową trasę na ul. Cynamonowej. Autobusy mogłyby skręcać w ul. Płaskowickiej, jechać dalej Rosoła a następnie wracać ul. Belgradzką i al. KEN. Postój autobusów byłby możliwy w zatoce przy metrze Natolin, która dziś nie obsługuje żadnej linii. 

  Zamiast likwidacji linii 195, IMU chce pozostawienia trasy bez zmian aż do skrzyżowania ul. Płaskowickiej ze Stryjeńskich, gdzie autobus jechałby dalej do al. KEN, a następnie wracał ul. Belgradzką i Stryjeńskich. Jest też drugi wariant: skrócenie trasy 195 do pętli P&R Stokłosy. Z propozycjami IMU można zapoznać się na stronie stowarzyszenia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lilka 22 ponad rok temu

   Przenieść ten bazarek Karczewskiego za MEGASAM przy Surowieckiego. Dużo miejsca, dobry dojazd (179, 136, 195 i jeden przystanek do metra). Dlaczego Karczewskiemu to nie wpadło do głowy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystian Pucz 21 ponad rok temuocena: 53% 

   Bazarek to budy z tanią odzieżą. Obserwuję od lat ten przybytek i mam bardzo poważne podejrzenia, że jest to nierentowny biznes. W praktyce może to oznaczać obiekt będący pralnią pieniędzy. Nie chciałbym oczerniać, ale trudno mi nie mieć wrażenia, że właśnie o to chodzi, bo przecież nikt nie walczył by tak zaciekle, z pogwałceniem prawa, o biznes, który nie daje zysków. Może się mylę. być może zyski płyną od weekendowego targowiska, gdzie kupcy nie będący zrzeszenie u Karczewskiego (czyli wszyscy z weekendu) plącą po 600-700 zł na miejscówkę bez prądu, wody i toalety. Jeżeli kogos uraziłem to prosze o wybaczenie. W mojej ocenie finansowy aspekt tego przybydku należy prześwietlić w sposób wnikliwy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 20 ponad rok temuocena: 53% 

   Też mi się wydaje, ze coś jest na rzeczy. Skoro radny bez charyzmy, intelektu czy sukcesów (oprócz prowadzenia biznesu bazarowego) ma tak mocną pozycję w partii (że partia kasuje się dla niego pętle, zieleń, nie liczy się z tysiącami mieszkańców i tak dalej) to o czymś musi świadczyć. Może faktycznie jest to pralnia pieniędzy i jakieś partyjne projekty są z tych pieniędzy finansowane, a może chodzi o przejęcie jakiegoś terenu dla deweloperki?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 19 ponad rok temuocena: 38% 

   Ponieważ p. Karczewski lobbuje za bazarkiem na pętli i przygotował specjalny email do ZTM dla osób, które chcą likwidacji pętli, to na tej samej zasadzie przeciwnicy bazarku mogą wysłać swój sprzeciw na adres: Do : w.witek@ztm.waw.pl Do wiadomości na adresy: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl sekretariat.rkaznowska@um.warszawa.pl rkempa@ursynow.pl

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~przeciwnik 18 ponad rok temuocena: 55% 

   @~memek Z bazarku korzysta rzesza ludzi , a nie nieliczni. wystarczy wpaść zobaczyć. Taaakkk. Proponuję zatem przyjść np. we wtorek koło 14:00 i zobaczyć te rzesze ludzi. Jak będzie 10 osób (oprócz sprzedających) to będzie naprawdę duży sukces. Bazarek praktycznie jest oblegany przez sobotę i niedzielę a w tygodniu śmierdzi pozostałościami po tym co nie zostało sprzątnięte.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~uytr 17 ponad rok temuocena: 83% 

   Dajcie nam bazarek na Kazury,na przedpola lasu. Z chęcia go przyjmę. A wtedy ci z Polaka niech tu nie przyłażą. Typowo polskie. Niech sobie coś będzie,ale nie u mnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 16 ponad rok temuocena: 32% 

   @uytr My chcemy bazarku, ale uwazamy ze proponowana lokalizacja nie jest najlepsza. Sam napisales ze chcialbys bazarek na 'przedpola lasu' Kazury - a nam ow bazarek chce wcisnac praktycznie pod same bloki Polaka/Kulczynskiego - nie dosc ze planowana jest obok budowa drogi, to nasze blokowiska i tak juz pekaja w szwach od ilosci samochodow, a Ty chcesz aby kolejne dziesiatki jak nie setki ich wpakowlay nam sie wewnatrz waskie drogi osiedlowe i tak juz zastawione do granic mozliwosci. Na domiar zlego kupcy chca 'wyrznac' zielen od UL Polaka az do Plaskowickiej aby sobie i klientom zrobic parking - fajnie nie?:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 15 ponad rok temuocena: 30% 

   @stasiojasio komentarz @uytr jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Żaden mieszkaniec Kazury nie napisałby nigdy - "przenieście nam ten syf do nas, mało tego wsadźcie go pod las"... (aż taka patologia umysłowa tam nie mieszka). Poza tym pan Karczewski i jego trolle mają tylko 3 argumenty za przeniesieniem na Polaka: 1. "bo blisko od poprzedniej" 2. "bo miliardy osób stracą pracę" 3. "bo typowo polskie, pod oknami ok, ale nie pod moimi"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olek 14 ponad rok temuocena: 22% 

   Zgadzam się. Kempa to jest bardzo zły burimistrz. Notariusz PO.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bohdan 13 ponad rok temuocena: 15% 

   Uczy się pilnie od swojej nauczycielki z Placu Bankowego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 12 ponad rok temuocena: 22% 

   Ale minusować nieprzychylne wypowiedzi na halo nauczyli się bezbłędnie ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tom 11 ponad rok temuocena: 11% 

   W najblizszy weekend, tj. 5-6 sierpnia, Dolek dziala czy nie? Co potem? Zadyma pt. zaslania podstawowe informacje dla mieszkancow.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 10 ponad rok temuocena: 62% 

   Swoim stwierdzeniem: "Gdyby miał trochę honoru natychmiast podałby się do dymisji" p. Skubiszewski najlepiej pokazał, o co naprawdę toczy się ponoć niepolityczny bój. Panu Skubiszewskiemu najwyraźniej wciąż trudno pogodzić się z faktem, że zanim został burmistrzem, już przestał nim być. Chciałbym tez zwrócić uwagę p. Karczewskiemu, że automatyczna petycja do ZTM zamieszczona na stronie bazarku i w linkach w haloursunów nie działa. Więc jak mam bronić bazarku?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bazareknadolku.pl 9 ponad rok temuocena: 85% 

   napisać własny tekst i wysłać na : adres głowny ZTM -w.witek@ztm.waw.pl i do wiadomości: sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl , rkempa@ursynów.pl.dziękujemy za poparcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 8 ponad rok temuocena: 25% 

   Niezłe żarty, Pan Karczewski zgłasza problem panu Karaczewskiemu jako hbk, po czym pan Karczewski jako bazareknadolku.pl sam sobie odpowiada :D

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 7 ponad rok temuocena: 38% 

   Burmistrz nie ma za grosz honoru, ale o tym już się chyba wszyscy zdążyli przekonać, a cała ta sprawa bazarowa śmierdzi na kilometr.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karola 6 ponad rok temuocena: 42% 

   IMU zdecydujcie się, bo z waszego stanowiska wynika, ze jestescie za likwidacja petli.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 5 ponad rok temuocena: 32% 

   Podobno ten cały Pomianowski liczy na jakiś fotel w ratuszu i dlatego, jest za a nawet przeciw.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 4 ponad rok temuocena: 41% 

   Propozycja zmiany trasy kursowania autobusu 503 jest niekorzystna, zakłada ruch jednokierunkowy. Żądamy ruchu dwukierunkowego dla 503 na ul. Dereniowej!!! Najlepiej niech zostanie tak jak jest. Proszę nie likwidować pętli przy ul. Polaka. Z bazarku korzystają nieliczni, można z niego zrezygnować, czego dowodem jest straszący Ursynowski Fortepian!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~memek 3 ponad rok temuocena: 54% 

   Z bazarku korzysta rzesza ludzi , a nie nieliczni. wystarczy wpaść zobaczyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 28 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~italiano 2 ponad rok temuocena: 76% 

   Wczoraj wysiadłem około 18 na pętli z autobusu 136 . Na każdym przystanku zaczepiający ludzi miłośnicy wina marki Wino. A bliżej KEN-u , 50 metrów dalej panowie organizatorzy oraz TVPiS która zapewne filmowała masowe protesty przeciwko władzom miasta. Nie wiem czy bazarek na pętli to dobry pomysł , ale teraz jest tam nieprzyjemnie i niebezpiecznie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~burmistrz 1 ponad rok temuocena: 24% 

   Nigdy się nie podam do dymisji. Hanna Gronkiewicz Waltz mnie mianowała i tylko ona może mnie odwołać a nie zamierza.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3925 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021