REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Post z petycją o POW rozwścieczył ursynowskich radnych opozycji. Ich zdaniem ratusz promował radnych koalicji rządzącej Ursynowem. Atakują burmistrza za "naruszanie zasad etyki i bezstronności administracji samorządowej".

  Ursynowski ratusz znów pod ostrzałem krytyki. Aż ośmiu radnych opozycji zarzuciło burmistrzowi promowanie swoich. Chodzi o radnych Koalicji Obywatelskiej, którzy są autorami petycji w sprawie Południowej Obwodnicy Warszawy. Przypomnijmy, radni domagają się zainstalowania przez drogowców odcinkowego pomiaru prędkości pojazdów na trasie S2, co zapobiegłoby wypadkom.

  Do podpisywania petycji jej autorzy zachęcali w mediach społecznościowych. Informację udostępnił też ursynowski ratusz - 9 kwietnia.

  fot. Facebook/Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy

  Takie wykorzystanie oficjalnego kanału urzędowego nie spodobało się radnym PiS, Projektu Ursynów oraz Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa. Ich zdaniem to "popieranie wybranych inicjatyw bez oficjalnego stanowiska czy uchwały Rady Dzielnicy" oraz "promowanie konkretnych radnych".

  Pismem tym nie chcemy wyrazić sprzeciwu dla proponowanego wniosku ani go oceniać. Uważamy jednak, że nierówny dostęp do kanałów komunikacji z mieszkańcami łamie standardy pracy w samorządzie oraz podstawowe zasady etyki i bezstronności administracji publicznej

  – czytamy w wystąpieniu podpisanym przez Macieja Antosiuka, Kamila Orła, Bartosza Zawadzkiego (cała trójka z Projektu Ursynów), Katarzynę Polak, Karola Radziwiłła, Mateusza Rojewskiego, Marcina Szadowiaka, Piotra Świątkowskiego (wszyscy z PiS) oraz Antoniego Pomianowskiego z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Media społecznościowe dla wszystkich

  Radni domagają się usunięcia postu oraz zamieszczenia w jego miejsce przeprosin – nie dla nich, a dla mieszkańców – lub "przyznania dostępu do mediów społeczniościowych dzielnicy wszystkim radnym na jasno określonych zasadach”.

  Burmistrz nie ma litości dla radnych opozycji. Ich interwencję i pretensje uznaje za mało istotne.

  - Staram się w swojej pracy koncentrować na sprawach ważnych dla mieszkańców i apeluję do radnych o to samo – ocenia wystąpienie radnych burmistrz Kempa.

  I dodaje, że w każdej sprawie, gdzie w grę wchodzi zdrowie mieszkańców zarząd dzielnicy zrobiłby to samo. Niezależnie od przynależności partyjnej pomysłodawcy.

  - To jest sprawa bezpieczeństwa mieszkańców i tego czym będziemy oddychać. Wierzę, że aktywność tych radnych w przyszłości będzie się przejawiała takimi pomysłami, którymi będziemy mogli się podzielić za pomocą mediów społecznościowych urzędu dzielnicy – kwituje burmistrz Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tak to widzę 7 6 miesięcy temuocena: 36% 

   Panie Burmistrzu ! Pana czas na załatwienie filtrów dla POW już się skończył Teraz widzimy pana starania o interesy mieszkańców Ursynowa , po objęciu posady przewodniczącego Rady Nadzorczej Szpitala Południowego , którego termin otwarcia musiał być wymuszony . Pana troska zdrowie i zgodne z oczekiwaniami mieszkańców bezpieczne i wygodne życie jest oceniana na mniej niż zero.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Festiwal populizmu! Działalność niektórych radnych. np. byłego wiceburmistrza, sprowadza się do wspierania, zwykle ze szkodą dla większości, grupek niezadowolonych wyborców, którzy znajdą się zawsze. Bywa, że ktoś ich uprzedzi (w tym przypadku gra idzie raczej o słuszną sprawę) i nieszczęście gotowe.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenek@ 5 6 miesięcy temuocena: 13% 

   Antosiuk to ten faszystą, który naśmiewał się z czarnoskórych?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Esdwa 4 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Zbudowali ekspresową obwodnicę. I teraz beda na niej robic ograniczenie do 80 km. Ja prdl, co to jest za matrix.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 3 6 miesięcy temuocena: 77% 

   kolejny postulat to POW tylko dla rowerów ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Witold 2 6 miesięcy temuocena: 79% 

   Jak się nie co się lubi, to się " lubi co się ma" panie burmistrzu, sorki taki mamy potencjał w postaci radnych z KO : czerwone płaszczyki, tudzież czerwone trampki radnego chcącego uchodzić za wyluzowaną młodzież.Szkoda, że w ślad za wiekiem nawet stosownie do niego nie potrafią się ubrać

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZofiaKazury 1 6 miesięcy temuocena: 53% 

   Radni bezradni. Że nie szkoda im papieru na takie bzdety

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4044 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021