REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 maja 2018, 15:01 komentarzy 45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Plac zabaw przy przedszkolu na Telekiego

  Plac zabaw przy przedszkolu na Telekiego (SK)

  REKLAMA

  Bunt przeciwko projektowi z budżetu obywatelskiego. Rodzice dzieci z przedszkola przy Telekiego na Kabatach nie chcą, by plac zabaw stał się miejscem publicznym. Zebrali ponad 1700 podpisów przeciwko pomysłowi. Dzielnica negatywnie zweryfikowała projekt powołując się na wyrok z... 1972 roku.

  Przedszkolny plac zabaw przy Pala Telekiego ogólnodostępny w soboty i niedziele, od maja do września, od 8:00 do 20:00. Taki projekt złożył mieszkaniec Ursynowa, Krzysztof Olędzki. I rozpętała się prawdziwa burza.

  - Nikt ze mną nie konsultował tego pomysłu, dowiedziałam się od rodziców, że jest zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego. Jestem odpowiedzialna za budynek i plac zabaw. Pozostawienie terenu na weekend bez dozoru, może wygenerować uszkodzenia, zanieczyszczenia i dodatkowe koszty – mówi dyrektorka placówki, Agnieszka Szemberska.

  "Obok jest publiczny plac zabaw"

  Do protestu dołączyli rodzice, którzy w parę dni zebrali ponad 1700 podpisów pod petycją przeciwko pomysłowi mieszkańca. Chcą placu zabaw na wyłączność. Piszą, że udostępnienie go zagrozi ich dzieciom, bo mogą pojawić się zbite butelki, puszki czy odchody zwierzęce. I argument podstawowy - do placówki uczęszczają dzieci z orzeczeniami, będące na specjalnych dietach. Otwarcie placu zabaw to "narażenie ich na choroby odzwierzęce i obniżony stan sanitarny".

  - Część zabawek została sfinansowana z pieniędzy Rady Rodziców, a dosłownie za płotem znajduje się publiczny plac zabaw. Po co więc ten projekt? Po to, żeby nas denerwować? - komentują rodzice.

  Autor projektu dziwi się protestowi. - Po raz czwarty składam liczne projekty do kolejnych edycji BP i jak co roku składam również projekt o udostępnieniu wszystkim dzieciom w weekendy placu zabaw przy tak zwanych przedszkolach publicznych. Podobne rozwiązania stosowane są w Warszawie od wielu lat, w tym przy ul. Teligi i sprawdzają się – mówi Krzysztof Olędzki.

  Przypomnijmy, w poprzednich edycjach testował system takimi projektami jak likwidacja publicznych placówek oświatowych czy warsztaty bezpiecznego użytkowania broni palnej. Realizacji doczekały się za to zupełnie niekontrowersyjne inne jego projekty - m.in. postawienia publicznych toalet przy placach zabaw.

  Projekt odrzucony. Wyrok sprzed... 46 lat

  Z projektem Olędzkiego, dzielnica miała twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony przedszkola są publiczne, a więc ich mienie również, nie ma więc przeszkód formalnych, by place zabaw służyły dzieciom - również "po godzinach". Z drugiej - co z odpowiedzialnością dyrektorów placówek, gdy placyk jest otwarty poza godzinami ich pracy?

  Urzędnicy powołali się na wyrok Sądu Najwyższego z... 1972 roku, który mówi o bezwzględnej odpowiedzialności dyrekcji za wypadki na terenie oświatowym. I właśnie pod tym pretekstem projekt Olędzkiego wylądował w koszu. Przynajmniej na razie, bo autor ma prawo się odwołać od tej decyzji.

  W negatywnej opinii urzędników czytamy także, że udostępnienie placu zabaw opóźniłoby jego sprzątanie, a co za tym idzie, dzieci nie mogłyby spędzać na nim co najmniej 1/5 czasu pobytu w przedszkolu, o czym mówi rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. Swoje dołożył zespół ds. BP złożony m.in. z przedstawicieli mieszkańców, który uznał, że pomysł nie spełnia zasady ogólnodostępności. Projekt prawdopodobnie więc upadnie, choć jego autor twierdzi, że urząd złamał prawo podając takie, a nie inne uzasadnienie. 

  Ostateczna weryfikacja projektów z Budżetu Partycypacyjnego zakończy się 8 maja, wówczas poznamy listę pomysłów zakwalifikowanych do głosowania w tym roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 68

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 17
   BRAK SŁÓW

  45Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~magnus 45 9 miesięcy temuocena: 97% 

   Widzę konflikt interesów, projekt od samego początku powinien zostać odrzucony, właściciel przedszkoli prywatnych próbuje regulować sytuacje państwowych placówek. Dlaczego? Podawanie jako przykład placu na Teligi jest o tyle nieprawdziwe, ponieważ od samego początku budowany był jako plać ogólnodostęny z przeznaczeniem dla dzieci niepełnosprawnych. Ktoś tu mocno knuje i robi zamieszanie ciekawe w jakim celu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uważny 44 9 miesięcy temuocena: 23% 

   Pan Olędzki napisał w komentarzu po co to robi. Wystarczy przeczytać. "S. Są więc dwa cele, umożliwienie wejścia na plac zabaw chociaż w weekendy dzieciom, które o tym marzą i nauczenie nas wszystkich, że wspólna własność mieszkańców może być dostępna wszystkim mieszkańcom, bez względu na histerię POlitykow."

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 43 9 miesięcy temuocena: 100% 

   ciekawe, czy pan Oledzki udostepnily np. swoje mieszkanie na czas swojego urlopu. Wszak i tak z niego nie korzysta więc moze innym, ktorzy chcieliby zwiedzic Warszawę, oddać w użytkowanie. Plac zabaw został wybudowany częsciowo ze srodkow rodzicow, jak podano. A co do piaskownicy, Wilhelmina, to nie wiem, jak akurat jest w tamtym przedszkolu, natomiast w innych widywałam jak nauczycielki wspolnie z dziećmi, zakrywały piaskownice po zabawie. Na moim osiedlu tez były zakrywane piaskownice. Myslałam, że to teraz norma. A na tamtym publicznym placu zabaw piaskownicy nie zakrywano? i nie przeszkadzało to ci? dziecko przeżyło?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rodzic86 42 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkanie jak mieszkanie. Ale niech Pan Olędzki udostępni płac zabaw ze swojego przedszkola - czekamy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ANNA83 41 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Witam Obok jest plac zabaw więc czemu otwierać następny w pobliżu są trzy inne . A na tym obok pustka często gęsto sieje. Jest gdzie usiąść i dzieci mają gdzie się bawić więc pomysł bez sensu. Jest to plac zabaw przedszkola i niech taki zostanie . Pomyślcie będziecie mieć dzieci i wnuki i może będą chodzić do tego przedszkola i czy nie będzie dla Was ważne bezpieczeństwo własnych dzieci ??? A co do otwartego placu zabaw przy SPECJALNYM Przedszkolu na ul. Teligii . TO INFORUJĘ PAŃSTWA , ŻE TEN PLAC JEST DOSTOSOWANY do potrzeb DZIECI Z PROBLEMAMI JEST TO JEDYNY UNIKALNY PLAC KTÓREGO W OKOLICY NIE MA WIĘC JEST OGÓlNODOSTĘPNY.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wilhelmina 40 9 miesięcy temuocena: 92% 

   W kwestii formalnej. Ze 4 lata spędziłam z dzieckiem na tym publicznym placu zabaw i wielokrotnie widziałam jak na teren placu przedszkolnego wchodziły sobie swobodnie koty. Na pewno cieszyły się z wielkim piaskownicy - kuwety. Także zabezpieczenie jest tam nijakie. A tężnie i baseny na Ursy super pomysł. Jestem ZA!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 39 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Przedstawiam czytelnikom tego nędznego bloga treść maila w którym Pan Kińczyk obiecał zamieszczenie całego mojego stanowiska lub nie zamieszczanie go wcale. SK: Jeste za. Proszę pisać. pozdrawiam Sławek Kińczyk, Haloursynow pl > > Napiszę kilka zdań do zamieszczenia w calości bez edycji, bez dzielenia. > > > Krzysztof Olędzki > Poniżej podaję pełna treść mojego stanowiska. Proszę czytać, zanim Pan bloger nie skasuje. Poprawiony 3! Na prośbę Pana Sławomira Kińczyka prowadzącego blog haloursynow pl przekazuję informację o moich projektach do V edycji BP 2019. A. Po raz czwarty składam liczne projekty do kolejnych edycji BP i jak co roku składam również projekt o udostępnieniu wszyskim dzieciom w weekendy placy zabaw przy tak zwanych przedszkolach publicznych. Podobne rozwiązania stosowane są w Warszawie od wielu lat, w tym przy ul. Teligi i sprawdzją się. B. Projekt nie zakłada śmiecenia, ani niszczenia czegokolwiek w tym wyposażenia płacy zabaw. Z założeniami projektu mo

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 38 9 miesięcy temuocena: 53% 

   C. W innych placach zabaw, także przy pseudo przedszkolach nie wystąpiły istotne problemy ze śmieciami, czy zniszczeniami. Problem wandalizmu dotyczy raczej przystanków gdzie niezadowoleni z jakości usług pasażerowie dają upust swojej frustracji. Ocena urzędnika AK przysłana mi rok temu w mailu, że mieszkańcy Ursynowa są agresywnymi narkomanami i tylko czekają na zmrok by niszczyć place zabaw jest bezpodstawna i nielogiczna, bo dla agresywnego narkomana po zmroku nie ma znaczenia czy dany fragment placu zabaw był udostępniony dzieciom kilka godzin wcześniej, czy kilkadziesiąt i czy dzieciom z przedszkola X, czy wszystkim mieszkającym w okolicy. Ponadto oburzające jest, że urzędnik pomawia mieszkańców o tak powszechne spożywanie narkotyków w miejscach publicznych. D. Samorząd lokalny jest jednym wielkim skansenem PRL-u, totalitaryzmu i biurokracji i nie zmienią tego żadne bałamutne obietnice czy żałosne zaklęcia polityków i blogerów przez nich finansowanych z naszych podatków.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 37 9 miesięcy temuocena: 51% 

   E. Pewien rodzic, członek pewnej konającej w konwulsjach partii politycznej postanowił zmienić przedszkole swojego dziecka w pole politycznej bitwy obierając sobie za cel mój projekt udostępnienia dzieciom placu zabaw, przy okazji krytykując mnie personalnie. Ja do tego pana nic nie mam i liczę, że znajdzie sobie inny cel ataków, może jakiegoś polityka, a nie zwykłego mieszkańca. F. Z faktu, że jedna osoba napisała do zarządu dzielnicy jakieś pismo z mało merytorycznymi argumentami nie wyciągał bym zbyt daleko idących wniosków. G. Dostałem sygnały od sąsiadów, że byli dość energicznie namawiani do podpisania apelu w sprawie "obrony" placu zabaw. Część z nich podpisała apel o treści zbliżonej, ale innej niż przesłany do urzędu. Działania te będą wyjaśnione także w związku z nieprawidłowościami w finansach przedszkola, jak sprzecznym ze statutem zapisem o skreślaniu z listy uczniów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 36 9 miesięcy temuocena: 54% 

   H. W urzędzie dzielnicy Pani inspektor Magdalena Słodka koordynator BP powiedziała mi, że do pisma dołączono stos kartek z niewyraźnymi podpisami bez jakiejkolwiek innej treści, więc nie sposób ustalić czego podpisy dotyczą i kto je złożył. I. Jestem autorem wielu cennych projektów do BP 2019 w tym interaktywnego modelu układu słonecznego z zachowaniem skali rozmiaru i masy, kamery obskury, rozdawania sadzonek roślin oczyszczających powietrze, placu wściekłych ptaków do zabawy dla całych rodzin, kursów pierwszej pomocy przedmedycznej, tężni Magdalenka na Kabatach, stawów kąpielowych, artystycznych ławek i śmietników, drona kontrolującego czystość dymu z kominów, całorocznego placu zabaw i wielu innych. Mam nadzieję że burmistrz zdecyduje się tym razem przestrzegać prawa i dopuści te projekty do głosowania.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 35 9 miesięcy temuocena: 52% 

   J. Dotychczas większość dopuszczonych do głosowania moich projektów wygrywała przechodząc do realizacji dzięki głosom wielu mieszkańców Ursynowa. Za co serdecznie Państwu jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję że mogę liczyć na głosy także i w tym roku. H. Z mojego projektu powstały toalety przy placu zabaw przy Zoltana Balo i w parku na Olkówku, a także tablice informacyjne. W tym roku mieszkańcy otrzymają 10000 bezpłatnych sadzonek roślin oczyszczających powietrze. Pierwsza seria będzie rozdawana podczas dni Ursynowa w czerwcu. Zapraszam serdecznie. J. Lwią część moich projektów z poprzednich edycji burmistrz Robert Kempa nie dopuścił do głosowania łamiąc prawo. W tym projekty udostępnienia placu zabaw dzieciom. K. Najbardziej szkoda mi, że nie zostały w ubiegłych latach dopuszczone projekty Tężni BP2016, stawów kąpielowych i otwarcia 350 nowych małych szkół i przedszkoli. Zwycięski projekt tężni z BP 2018 jest autorstwa innych osób. Gratuluję autorom skuteczności!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 34 9 miesięcy temuocena: 56% 

   L. Budżet Partycypacyjny jest narzędziem ułomnym, posiadającym wady i mocne ograniczenia co starałem się naprawić pisząc między innymi wniosek do CKS o rozszerzenie sposobu zbierania podpisów, co znalazło poparcie rady dzielnicy Ursynów w ubiegłej edycji i zespołu d/s BP Ursynów w tej edycji. Może nowy prezydent miasta zaaprobuje ten jakże słuszny wniosek. M. Dzięki BP mamy i będziemy mieli w tym roku na Ursynowie tężnie, sporo więcej zieleni, WC przy placach zabaw i kilka innych inwestycji których nie można by się doczekać od radnych. BP mimo swoich wad jest w stanie zainicjować publiczną dyskusję, a nawet doprowadzić do realizacji inwestycje, które nie mogły by powstać w obecnej skostniałej strukturze samorządu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 33 9 miesięcy temuocena: 57% 

   N. Urzędnicy i radni są zainteresowani bylejakością, szarzyzną i unieszczęśliwianiem mieszkańców. Bo niska jakość usług komunalnych, samorządowych i trudna sytuacja mieszkańców to ICH pomysł na trwanie u władzy. ONI walczą o to by było źle, szaro, brudno, byle jak. By zasoby były mocno ograniczone i przez nich dystrybuowane. W tym miejsca w szkołach i przedszkolach. O. To ONI dzielą nas mieszkańców na lepszych i gorszych, starają się nas skłócić bo tylko tak są w stanie utrzymać się u władzy. A stawka jest znacznie większa niż kilkanaście kamienic.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 32 9 miesięcy temuocena: 57% 

   P. Nie ma pod tym względem istotnych różnic pomiędzy dominującymi w warszawskim samorządzie partiami. Nie ma więc znaczenia na którą partie z koalicji się zagłosuje w wyborach samorządowych (PO, PiS, N. czy SLD). Wszyscy zawsze są zgodni co do zasadniczego założenia, że władze samorządowe muszą szkodzić mieszkańcom i wprowadzać pomiędzy nich spory. Przykład histerii nakręcanej przez POlityka w sprawie projektu udostępniania naszego placu zabaw naszym dzieciom jest znamienny. Polecam głosować w listopadzie do samorządu miejskiego na kandydatów z list niezależnych. R. Udostępnienie placu zabaw ma na celu stworzenie precedensu w procesie powszechnego udostępniania majątku publicznego wszystkim mieszkańcom, nie tylko współpracującym z politykami. S. Są więc dwa cele, umożliwienie wejścia na plac zabaw chociaż w weekendy dzieciom, które o tym marzą i nauczenie nas wszystkich, że wspólna własność mieszkańców może być dostępna wszystkim mieszkańcom, bez względu na histerię POlitykow.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 31 9 miesięcy temuocena: 57% 

   T. Projekt spełnia kryteria ogólnodostępności i wymogi weryfikacji szczegółowej. Już przeszedł weryfikację ogólna. Fakt, że byłem członkiem zespołu w tej edycji nie jest przeszkodom w składaniu projektów. Mówi o tym wyraźnie regulamin. Teraz ja jestem jedyną osobą, która może ten projekt wycofać (do 8 maja). Po czym decyzja jest w rękach mieszkańców, którzy mogą na ten projekt licznie zagłosować lub nie. U. Przy okazji złożenia projektu o udostępnieniu dzieciom placu zabaw dowiedzieliśmy się, że podobno jacyś rodzice finansowali zakup wyposażenia. Mam wątpliwości czy tak powinno być, bo mogło dojść do naruszenia przepisów oświatowych i finansowych. Takie działanie jest też sprzeczne z interesem mieszkańców, bo znacznie podnosi koszty działania oświaty i po raz kolejny ogranicza rodzicom możliwości wyboru drogi edukacyjnej. Pozostaje też pytanie, czy faktycznie rodzice finansują wyposażenie i czy robią to dobrowolnie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 30 9 miesięcy temuocena: 56% 

   W. Zwróciłem się do dyrekcji 412 przedszkola bez nazwy o przekazanie listu do rady pedagogicznej i rady rodziców (wszystkich nauczycieli i wszystkich rodziców, bo przecież z mocy ustawy wszyscy tworzą te dwa organy) z propozycją spotkania w sprawie projektu udostępniania naszego placu zabaw wszystkim dzieciom w weekendy, oraz z prośbą o poprawienie statutu przedszkola, gdyż moim zdaniem jest sprzeczny w prawem. Obecny statut daje dyrektorowi możliwość szantażowania rodziców. Pozostaje do wyjaśnienia kwestia, czy pismo wysłane do urzędu 9 marca było faktycznie podpisane przez kogoś poza panem - autorem i panią dyrektor i czy wszyscy zrobili to dobrowolnie. Bo skoro statut przedszkola pozwala na skreślenie z listy uczniów pod byle pretekstem, to ktoś może powołując się na zapis statutu dopuszczać się pozaprawnych nacisków. Prosiłem przed tygodniem dyrekcję o potwierdzenie przekazania poniższego listu rodzicom i nauczycielom, ale nie otrzymałem takiego potwierdzenia! Dlatego zwróciłem si

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 29 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Dlatego zwróciłem się do burmistrza i kuratora o interwencję. V. Wierzę że wygramy i nasz - mieszkańców plac zabaw będzie dostępny dla wszystkich dzieci przynajmniej w weekendy! serdeczne wyrazy szacunku Krzysztof Olędzki

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 28 9 miesięcy temuocena: 67% 

   >H. Z mojego projektu powstały toalety przy placu zabaw przy Zoltana Balo aaa, to juz wiem komu zawdzieczamy te jakże estetyczne "domki", stojace sobie na srodku chodnika.... Papier toaletowy tez podrzucasz? czy to juuż w ramach budżetu partypacyjnego? ps. ktos, kto nie jest w stanie wytrzymac godzine-dwie bez skorzystania z kibla, w ogole nie powinien wychodzic z domu....

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof Olędzki 27 9 miesięcy temuocena: 55% 

   Pan bloger Sławomir Kińczyk jak zwykle pisze nieprawdę. Tak jest też i tym razem. Napisałem swoje stanowisko, z którego Pan Kińczyk zamieścił tylko jedno zdanie. Po publikacji prosiłem o dopisanie pozostałych zdań, a przynajmniej jednego, że urząd złamał prawo. Pan Kińczyk obiecał dopisać to zdanie, ale nadal tego nie zrobił. Nie polecam nikomu czytania haloutsynow, chyba że chce być oszukiwany. Halo Ursynów jest finansowane przez USCiR z naszych podatków i tylko dlatego istnieje. Na każdym kroku wychwala skompromitowanego burmistrza Roberta Kempę. Pozdrawiam serdecznie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KabackiT 26 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Kiedyś uważałem Pana Olędzkiego za fajnego gościa z pomysłami. Od jakiegoś czasu uważam, że to człowiek potrzebujący pomocy. Nienawiść, zawiść, spiskowe teorie dziejów itp. Panie Krzysztofie - jeśli tak Pana denerwuje czytanie czegoś to proszę nie czytać - może to trochę pomoże :-) Więcej będzie Pan miał czasu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EwaKasprzak 25 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Panie Krzysztofie, chyba Pan nie myśli ze ktokolwiek zamieścił by Pana przydluuuuugie stanowisko w sprawie. Kto by to czytał???? Usnąć można po pierwszej już części. Stanowisko chyba ze dwa razy dłuższe niż cały tekst.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 24 9 miesięcy temuocena: 94% 

   NASTĘPNY OSZOŁOM - JAK NIE ROWEROWY ,TO PRZEDSZKOLNY............

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magnus 23 9 miesięcy temuocena: 96% 

   totalny odjazd, aż dziwne że urząd musi te wszystkie pomysły traktować poważnie i uruchamiać całe procedury do rozpatrywania ich, moze jakiś niezależny specjalista powinien zaopiniować niektóre z tych dzieł

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek Pizza 22 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Przedszkole przy Teligi nie robi takiego problemu, choć uczęszczają tam dzieci niepełnosprawne bo to przedszkole specjalne. Udostępnia swój plac zabaw. Bo widocznie kieruję nim normalny dyrektor a nie jakaś nieodpowiedzialna osoba i rodzice egoiści.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 21 9 miesięcy temuocena: 100% 

   zależy co kto lubi, ja proponuję niech pan Olędzki udostepni wszystkim swoje przedszkola w soboty, niedziele i święta, dopóki tego nie zrobi jest niewiarygodny i znany jedynie z wymyślania bzdurnych pomysłów

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magnus 20 9 miesięcy temuocena: 97% 

   pan Olędzki dla przykładu niech udostępni place zabaw swojego przedszkola, którego jest właścicielem, ponadto jako twórca największej liczby projektów (ponad 60) niech zastanowi się nad ich sensem bo ja nie widzę sensu w kursie obsługi karabinów maszynowych dla mieszkańców ursynowa, a tego typu projekty zgłasza pan Olędzki

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~strzelec 19 9 miesięcy temuocena: 41% 

   Akurat kurs obslugi broni maszynowej jest calkiem sensowny.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~strzelec 18 9 miesięcy temuocena: 31% 

   Akurat kurs obslugi broni maszynowej jest calkiem sensowny.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magnus 17 9 miesięcy temuocena: 94% 

   kurs obsługi broni maszynowej można sobie wykupić na strzelnicy za własne pieniądze, jeśli ktoś ma takie życzenie, czemu nie, ale dlaczego czyjś kaprys ma być finansowany z budzetu partycypacyjnego? nie rozumiem

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 16 9 miesięcy temuocena: 41% 

   A tu sami zainteresowani rodzice jak widać głos zabierają. Jakoś nie widze dewastacji na innych placach zabaw. Przedszkole mówi nie bo tak im wygodniej i tyle w temacie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magnus 15 9 miesięcy temuocena: 74% 

   na ursynowie i kabatach jest wystarczająco dużo ogólnodostępnych placów zabaw dla dzieci nie ma najmniejszej potrzeby korzystania z placów przedszkolnych

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~magnus 14 9 miesięcy temuocena: 69% 

   znając kulturę użytkowników teren przedszkola zostałby obsikany, zaśmiecony a zabawki zniszczone, obok jest dostępny plac zabaw więc po co robić zamieszanie i wymyślać kolejne pozbawione sensu projekty

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Italiano 13 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Kiepskich macie sąsiadów koło tego przedszkola, wyrazy współczucia .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AS21 12 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Żeby bylo śmieszniej to czesc spolecznosci oswiatowych wlaczyla sie do petycji ww.przedszkola. Wiec to jest znak ze raczej placowki oswiatowe nie chca udostepniac placow ze wzgledu na indywidula polityke bezpieczenstwa placowki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PawelP 11 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Powinna być zasada w BP, że po kilku bzdurnych projektach danej osoby jest ona już z automatu blokowana. Wyszłoby to wszystkim na dobre - i mieszkańcom i tym pomysłowym Dobromirom :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 10 9 miesięcy temuocena: 96% 

   No to nawiedzony dominiak miałby bana jak nic...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Bartosz Dominiak 9 9 miesięcy temuocena: 13% 

   Zieeeew - Rozczaruję Cię anonimowy tchórzu - póki co urząd nie odrzucił mi ani jednego. Projektu

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 8 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Dominiak. Jesteś nawiedzony. Jeżeli ktoś ma inne zdanie niż ty, to dostajesz histerii, spazmów i zaczynasz rzucać inwektywami- powinieneś się leczyć. Może zamiast wymyślać glupawe zadania w BP zacznij jakąś terapię, np spróbuj wolontariatu np. na Paluchu, lub jakieś pobyty dzienne na Sobieskiego.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • goostav234 7 9 miesięcy temuocena: 83% 

   ~~Bartosz Dominiak Trochę grzeczniej, bucu. Nie piszesz do kumpli z OU

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 6 9 miesięcy temuocena: 0% 

   No i co dominak? Wreszcie pierwszy (z kilku poronionych) projekt został odrzucony... Weź leki zanim będziesz coś chciał odpisać...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antoni 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   antosiuk, weź ty sie odzajączkuj od dominaka

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Italiano 4 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Tak to jest gdy trzeba się podzielić. Na Teligi w przedszkolu plac zabaw jest otwarty, wszystkie dzieci są zadowolone. Wielki szacun dla tych którzy go udostępnili . Rodzice z Telekigo zapraszamy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ile mozna 3 9 miesięcy temuocena: 79% 

   Jak dlugo jeszcze na Ursynowie trwac bedzie ta farsa zwana "Budzet Partycypacyjny"? Zglaszanie debilnych pomyslow, ruinacja lokalnej infrastruktury drogowej, antagonizowanie lokalnej spolecznosci. Czy mozna w koncu ta bzdure jakos deaktywowac?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostavv234 2 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Twoje wpisy powinny być z automatu usówane. Kiedy ursynowscy idioci zostana odcieci od internetu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeew 1 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Kup sobie słownik ortograficzny nie idioto. Takim jak ty powinno odcinać się dostęp do internetu... może to pomysł na kolejny BP?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1699 sekundy
  REKLAMA