REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2019, 17:40 komentarzy 71

  (MSO)

  Ursynowski ZOZ zatrudnił ginekologa prof. Bogdana Chazana - ta wiadomość zelektryzowała pacjentów przychodni przy Kajakowej, w której lekarz przyjmował w poniedziałek i wtorek. Dziś ZOZ twierdzi, że profesor... nigdy tam pracował. Przeczą temu świadkowie. Wszystko dzieje się w momencie, gdy miasto chwali się wspieraniem przychodni wolnych od tzw. klauzuli sumienia.

  W otwartej w poniedziałek, rozbudowanej przychodni przy ul. Kajakowej można już korzystać z gabinetów lekarzy rodzinnych oraz specjalistów, w tym ginekologów. Nazwisko jednego z nich zelektryzowało pół Ursynowa. Na drzwiach gabinetu zawisło nazwisko prof. Bogdana Chazana - słynnego w całym kraju ginekologa-położnika, stosującego tzw. klauzulę sumienia, zadeklarowanego przeciwnika zabiegów aborcyjnych, którego władze Warszawy w 2014 roku zwolniły ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny.

  - Profesor Chazan. W życiu bym się go na Ursynowie nie spodziewała, to się w głowie nie mieści! Jak zobaczyłam tę informację, to próbowałam dodzwonić się do przychodni, żeby dowiedzieć się czy to prawda, czy tylko plotka. Nie chciałabym dopiero na miejscu zobaczyć, że mam wizytę u tak kontrowersyjnego ginekologa - mówi nam pani Edyta, mieszkanka Zielonego Ursynowa.

  Niechętne profesorowi opinie i komentarze dominują też na profilu "Zielony Ursynów", gdzie zamieszczono zdjęcie z grafikiem prof. Chazana. Choć wiele kobiet ucieszyło się, że znany lekarz, oceniany przez nie jako dobry specjalista, będzie przyjmował w naszej okolicy.

  ZOZ kręci, miasto zaskoczone

  Wieść o słynnym profesorze na Kajakowej rozeszła się lotem błyskawicy. Poprosiliśmy SPZOZ Ursynów o potwierdzenie, że grafik dyżurów prof. Chazana jest prawdziwy. Dyrektor ZOZ Grażyna Napierska jest na zwolnieniu lekarskim, odesłała nas do swojego zastępcy.

  - Profesor Chazan złożył aplikację, ale nie podjął u nas pracy. Nie znam powodów tej decyzji - mówi nam Paweł Kurek, wicedyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów.

  Problem w tym, że to nieprawda. Jak udało nam się ustalić profesor Chazan przyjmował pacjentki przez dwa ostatnie dni 4 i 5 listopada. Były też zapisy na kolejne wizyty, które dopiero w czwartek - po fali negatywnych wypowiedzi ze strony kobiet w mediach społecznościowych - zostały wstrzymane. 

  - Byłam świadkiem jak jedna z pań chciała zapisała się na piątek i nie było problemu. Nawet dopytywała, czy to ten sam sławny Chazan, o którym słyszała w telewizji, oczywiście dostała potwierdzenie. Teraz okazuje się, że rejestracja do niego została wstrzymana i więcej będzie wiadomo coś w przyszłym tygodniu - mówi nam pacjentka, pani Magdalena.

  Cała historia dzieje się dokładnie w momencie, gdy miasto przyznało, że stworzyło dwie przychodnie wolne od klauzuli sumienia (w szpitalach na Solcu i na Pradze), uruchamia programy szczepień dla kobiet w ciąży, a program in-vitro zostaje przedłużony na kolejne lata. W kampanii przedwyborczej Rafał Trzaskowski obiecywał przychodnie bez klauzuli w ramach programu "Warszawa dla kobiet".

  Ile warte są te obietnice, skoro miejska jednostka wpisuje do grafika profesora, który nie będzie ich realizował?

  - W imieniu prezydenta Rabieja zapewniam, że prof. Chazan nie był i nie będzie zatrudniony w żadnej z miejskich przychodni. Przypomnę, że wciąż nie zakończył się spór w sądzie między miastem a panem profesorem - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl Ewa Rogala, rzeczniczka urzędu m. st. Warszawy.

  Gdy informujemy, że profesor Chazan przyjął już pacjentki na Kajakowej, rzeczniczka jest wyraźnie zaskoczona. - Musimy zatem poprosić o dodatkowe wyjaśnienia dyrekora ZOZ - odpowiada.

  Będą konsekwencje?

  Niewykluczone, że za dwudniowy dyżur kontrowersyjnego ginekologa, z którym miasto toczy spór sądowy, odpowiedzialność poniesie dyrektorka SP ZOZ Ursynów Grażyna Napierska, skądinąd chwalona menedżerka ochrony zdrowia, która zamieniła lokalny ZOZ w dobrze prosperującą, rozwijającą się firmę. Dziś, mimo choroby została wezwana na sesję Rady m. st. Warszawy, na rozmowę z wiceprezydentem odpowiedzialnym za sprawy zdrowotne.

  Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, gdy szefowa ZOZ rozpatrywała pomysł sprowadzenia słynnego ginekologa pracownicy mieli jej to odradzać, przekonując, że na Ursynowie wywoła to niezadowolenie. Mimo to Napierska zatwierdziła jego dyżury na Kajakowej, czym rzeczywiście zniechęciła do nowej przychodni część pacjentek.

  - Moja noga w tej przychodni nigdy więcej nie postanie - odgraża się Monika, pacjentka Kajakowej, mieszkanka zielonej części dzielnicy. Kobietom sprzeciwiającym się Chazanowi chodzi głównie o przepisywanie tabletek antykoncepcyjnych, których lekarze powołujący się na tzw. klauzulę sumienia w większości przypadków nie chcą przepisywać. Ale nie tylko.

  - Nie wyobrażam sobie, by ktoś, dla kogo ważniejsza jest religia od mojego zdrowia i życia, ktoś, kto wykonał tak wiele aborcji w dawnych czasach, a później zmienił na ten temat zdanie, mógłby prowadzić mnie przez ciążę - dodaje Monika.

  W 2014 roku prof. Bogdan Chazan, powołując się na klauzulę sumienia, odmówił dokonania aborcji nieodwracalnie uszkodzonego płodu. Zdaniem pacjentki świadomie i celowo przeciągał procedury tak długo, by legalne przerwanie ciąży było już niemożliwe. Nie skierował jej też do lekarza, który przeprowadziłby aborcję, mimo że zgodnie z obowiązującym prawem miał taki obowiązek.

  W tym samym czasie został też oskarżony o to, że będąc dyrektorem warszawskiego szpitala im. Świętej Rodziny, łamał kodeks pracy oraz ignorował prawomocne wyroki sądu. W konsekwencji 21 lipca 2014 r. Chazan został zwolniony z funkcji dyrektora szpitala przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz. Rozprawa w tej sprawie trwa do dziś.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 468

  • 80
   BARDZO PRZYDATNY
  • 41
   ZASKOCZONY
  • 25
   PRZYDATNY
  • 10
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 140
   WKURZONY
  • 157
   BRAK SŁÓW

  71Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~aba 71 ponad rok temuocena: 50% 

   Profesor ma prawo do postępowania wg swojego uznania, niezależnie od tego, co kto myśli! KONTYTUCJa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~erykantykleryk 70 ponad rok temuocena: 67% 

   W wsadź se swoją konstytucję. W tym kraju ludzie siedzą 18 lat za mordrstwo którego nie popełnili a sędzia i prokurator chodzą na wolności, w kraju w którym niepełnosprawny idzie do wiezienia z batonik a sędzia jak ukradnie 50 zł to ma "deficyt", w kraju w którym jedne firmy mają kontrole urzędu skarbowego 2 razy w miesiącu a inne przez lata nie płacą podatków i składek za pracowników i mają umorzone kary bo..,tak zadecydował pan naczelnik. W kraju w którym pijak bez prawa jazdy rozjeżdża staruszkę na pasach i dostaje mandat a innemu zabierają prawo jazdy za to, że pił piwo w samochodzie na parkingu. Ta twoja konstytucja nie jest warta funta kłaków. Ona NIGDY nie działała.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~Pediatra 69 ponad rok temuocena: 50% 

   Czy autorzy artykułu pytanie prof.Chazanowi czy faktycznie rozpoczął pracę.NIE. Oparli sie na plotkach i oskarżeniach PROFESOR BOGDAN CHAZAN NIE ZACZĄŁ PRACY NA URSYNOWIE. CAŁA NAGONKA NA NIEGO JAK ZAWSZE JEST STYMULOWANA ZA WCZASU. Zgłosił sie bo brakuje lekarzy ginekologów w POZ Szkoda że inne mieszkanki Ursynowa milczą .Bedą musiały szukać porady u innych ginekologów. PRZYPOMNĘ że Profesure dostaje się za wiedze z ginekologi a nie religii

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby
  • ~ALBA 68 ponad rok temuocena: 50% 

   Nie dziwiłabym się takiej reakcji na głębokiej prowincji, ale nigdy nie spodziewałabym się ze na Ursynowie mieszkają takie "prymitywne baby", bo trudno o inne określenie dla osób o tak niskiej kulturze osobistej . "Prymitywne baby" zamiast podziękować, że w obliczu braku specjalistów mogą skorzystać z bezpłatnej opieki wysoko wykwalifikowanego specjalisty pozbawiają nie tylko siebie ale tysiące normalnych mieszkanek Ursynowa dostępu do bezpłatnej fachowej opieki. Jakie to ma znaczenie czy ktoś jest za czy przeciw aborcji Każdy lekarz z zasady powinien i jest jej przeciwny co nie znaczy że nie rozumie sytuacji wyjątkowych. Tylko głupiemu przeszkadza klazula sumienia Każdy ma prawo wyboru lekarza i to nie lekarz podejmuje decyzje o usunięciu ciąży tylko matka I nie lekarz wybiera pacjenta tylko pacjent lekarza ale tego "prymitywne baby" z Ursynowa nie zrozumieją, bo do tego trzeba trochę oleju w głowie .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby
  • ~Rumburak 67 ponad rok temuocena: 41% 

   Ursynowski Lemingrad jak widać ramię w ramię z Czaskoskim. Już ten pan nie ma co liczyć na mój głos a wdzięczność moja dla PO za Kempę też pozostanie już dozgonna.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 66 ponad rok temuocena: 67% 

   że niby na Ursynowie mieszkasz?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~Rumburak 65 ponad rok temuocena: 48% 

   Tak i jak większość Ursynowian zawsze głosowałem na PO. Pan Trzaskowski przekonał mnie jednak, że tylko krowa nie zmienia poglądów. Tęczowe piatki, parady, teraz ta pokazowka z Chazanem. .. Dla wyjaśnienia - nie przepadam za nim ale jest lekarzem i ma prawo praciwać jak każdy lekarz. Pacjentki zaś mają prawo skorzystać z jego porady w ramach NFZ. Czy "tolerancyjni" zabronią też orzekać sędziom o odmiennych poglądach? Mogą przecież zakladać prywatne kancelarie?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby
  • ~Dobry 64 ponad rok temuocena: 41% 

   KULTURA OSOBISTA IDZIE W PARZE Z RACJĄ. Umiecie tylko obrażać, a nie potraficie odpowiedzieć na jasne stawiane argumenty? Ja też współczuję. Na marginesie - "wszyscy którzy są za aborcja zdążyli się urodzić"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby
  • ~Dobra 63 ponad rok temuocena: 48% 

   !!!! Żądając tolerancji, tolerujmy innych. Żądając wolności, nienaruszajmy czyjeś wolności. Nikogo nie można zmuszać do wykonywania aborcji - zabijania życia, człowieka lub faszerowania kobiet tabletki, które niszczą zdrowie - lekarz ma je ratować, nie odbierać... Przestańmy się obrażać nawzajem, a spójrzmy racjonalnie na ten problem i ratujmy życie zamiast je niszczyć...!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby
  • Zły_porucznik 62 ponad rok temuocena: 60% 

   Sprawa jest prosta - chcesz iść do Chazana - zapraszamy prywatnie. W ramach finansowanej przez państwo opieki medycznej nie ma miejsca na takie osoby, jak wspomniany powyżej "złota łyżka", kanalia pierwszego sortu - tak na marginesie. Ale widzę, że aktywizacja "spontanicznych" obrońców tegoż człowieka jest niesamowita. Ależ da się dziś zarobić!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 23 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 61 ponad rok temuocena: 53% 

   Obstawiam parę osób z lokalnego kółka różańcowego. Bardziej użyteczni idioci niż profesjonaliści. Ale kto wie, może się mylę. Kościół stać na takie wydatki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby
  • ~Dobry 60 ponad rok temuocena: 41% 

   ?????? Gratuluję kultury osobistej - to definitywnie wskazuje na wartość wygłoszonych treści. Jeszcze raz gratuluję, a zarazem współczuję... Żądając tolerancji, tolerujmy innych. Żądając wolności, nienaruszajmy czyjeś wolności. Nikogo nie można zmuszać do wykonywania aborcji - zabijania życia, człowieka lub faszerowania kobiet tabletki, które niszczą zdrowie - lekarz ma je ratować, nie odbierać...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 19 wpisy tej osoby
  • ~Dobry 59 ponad rok temuocena: 36% 

   KULTURA OSOBISTA IDZIE W PARZE Z RACJĄ. Umiecie tylko obrażać, a nie potraficie odpowiedzieć na jasne stawiane argumenty? Ja też współczuję...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 58 ponad rok temuocena: 65% 

   co ty bredzisz? Kto kogo zmusza do aborcji???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby
  • ~DoAdmin 57 ponad rok temuocena: 38% 

   Dlaczego Admin nie usuwa wg . regulaminu wulgarne komentarze, a usuwa tego typu prośby, żeby dyskusja była na poziomie¿???????????????

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby
  • ~dyda 56 ponad rok temuocena: 57% 

   Jeśli ktoś chce korzystać z jego usług to jego sprawa i nie ma co oceniać jednej ani drugiej grupy, po prostu prawo wyboru i tyle.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby
  • ~Dariusz 55 ponad rok temuocena: 62% 

   Tak, ale w prywatnej służbie zdrowia. W ramach NFZ nie powinno być takiej sytuacji - przepisy są takie a nie inne, pacjent ma pewne prawa i muszą one być przestrzegane. Tyle!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby
  • ~Za Życiem 54 ponad rok temuocena: 47% 

   Pacjent nie jest bogiem, a lekarz ma chronić życia i zdrowia. Czy Ci przeciwko aborcji tego nie robią? Większość aborcji - morderstw dzieci jest wykonywanych nie z przyczyny choroby lub ochrony matki....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby
  • ~Jan 53 ponad rok temuocena: 38% 

   !!!!!!!!!!!!!!Jak można żądać tolerancji będąc do kogoś nietolerancyjnym. Każdy ma prawo do decydowania czy chce kogos zabić czy nie (brzmi to strasznie). Lekarz ma ratować życie, a nie je zabierać dla widzimisie kobiety - większość aborcji nic nie ma wspólnego z dzieckiem. Współczuję matkom, które mają zagrożone ciążę lub mają chore dziecko, ale to marginalne przypadki. Mowa o zabijaniu dla komfortu - bo wpadka, bo sytuacja materialna. Rozumiem, współczuję, ale to życie, człowiek, ludzie opamiętajcie się! Lekarz ma ratować życie, a nie zabijać dla komfortu. I przede wszystkim ma prawo do odnowy i prawo do tolerancji tego. Jak można głosić tolerancję, a zarazem nie tolerować. To jest totalitaryzm, a nie żadna tolerancja, czy walka o wolność. Jak można głosić wolność, a zarazem odbierać wolności drugiemu człowiekowi - ma prawo odmówić zabicia dziecka - człowieka. Nie pasuje komuś to - niech znajdzie innego. Ludzie, opamiętajcie się. Odpocznijcie, idźcie do lasu, zacznijcie żyć i myśleć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 26 wpisy tej osoby
  • ~AnnaA 52 ponad rok temuocena: 73% 

   Przecież nikt nie mówi o aborcji na życzenie. Nie przez to Pan Chazan miał kłopoty - taką krótka i wybiórczą macie pamięć? Nie manipulujcie! Miał kłopoty przez to, że odmówił aborcji ze względów medycznych. Jestem za nowoczesną antykoncepcją a nie kościelnymi zabobonami. Jeśli kobieta w ciąży podejmuje trudną decyzję o jej usunięciu ze względów zdrowotnych to powinna spotkać się ze zrozumieniem tej trudnej sytuacji a nie nawiedzonym starszym panem, który zmienił swoje poglądy i został nagle obrońcą każdego życia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 11 wpisy tej osoby
  • ~Ben 51 ponad rok temuocena: 30% 

   Pani AnnyA pisze: "Jeśli kobieta w ciąży podejmuje trudną decyzję o jej usunięciu ze względów zdrowotnych to powinna spotkać się ze zrozumieniem tej trudnej sytuacji." Po pierwsze, ile jest takich przypadków? Ile kobiet decyduje się na tak radykalny krok ze względów zdrowotnych, a ile dla wygody? Po drugie, aborcja nie jest jedynym wyjściem. Jeżeli dziecko faktycznie zagraża życiu kobiety, a jest wystarczająco "duże", można bez problemu zastosować cesarskie cięcie. Nie trzeba rozrywać go na kawałki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 16 wpisy tej osoby
  • ~Ben 50 ponad rok temuocena: 33% 

   Zwolnienie prof. Bogdan Chazan z funkcji dyrektora szpitala przez Hannę Gronkiewicz-Waltz to SKANDAL! Zatrudnienie lekarza w przychodni na ul. Kajakowej to DOSKONAŁY pomysł! A pozbycie się go – po „fali negatywnych wypowiedzi” to kolejny SKANDAL! Rzekome konsekwencje, które ma ponieść pani Grażyna Napierska to próba zastraszania ludzi, którzy MYŚLĄ inaczej niż lewackie władze miasta. Dla wszystkich miłośniczek tabletek antykoncepcyjnych i aborcji na zawołanie – prof. Chazan jest jeden, przychodni w Warszawie znacznie, znacznie więcej. Przypadek tego lekarza pokazuje JASNO I WYRAŹNIE, że warszawskie środowiska liberalno-lewackie tolerancyjne są tylko w teorii.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 31 wpisy tej osoby
  • ~piotrnatoliński 49 ponad rok temuocena: 74% 

   W jakim kraju wolelibyście żyć? W kraju z bardzo religijnymi obywatelami, gdzie religia stanowi prawo i dyktuje wszystkie standardy życia? Czy w kraju bezreligijnym, którego prawo oparte jest na humanistycznych fundamentach, a jego obywatele są równie humanitarni, jak religijni są obywatele w pierwszym przypadku? Gdzie byłaby większa szansa na życie w pokoju, w dobrostanie psychicznym i fizycznym?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby
  • ~czyt 48 ponad rok temuocena: 36% 

   Czy HUMANITARNE jest ZABIJANIE DZIECI?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby
  • ~AnnaA 47 ponad rok temuocena: 74% 

   Do @czyt: a czy humanitarne jest nieprzestrzeganie przepisów prawa przez lekarza pracującego w ramach NFZ? (czyli m.in. z moich podatków i składek). Dlaczego ma niby utrudniać dostęp do antykoncepcji, która póki co zakazana nie jest. Leczenie i opieka zdrowotna powinny być merytoryczne a nie religijne. A każdy już sam powinien decydować jak chce żyć

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 9 wpisy tej osoby
  • ~czyt 46 ponad rok temuocena: 33% 

   jak można leczeniem nazywać aborcję i szprycowanie kobiet lekami, po których potem są bezpłodne.... i koło się zamyka

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 24 wpisy tej osoby
  • ~czyt 45 ponad rok temuocena: 38% 

   " A każdy już sam powinien decydować jak chce żyć" to własnie, a tutaj w artykule CHAZAN jest besztany bo nie chce być zmuszany do aborcji.... "Jak można żądać tolerancji będąc do kogoś nietolerancyjnym. Każdy ma prawo do decydowania czy chce kogos zabić czy nie (brzmi to strasznie). Lekarz ma ratować życie, a nie je zabierać dla widzimisie kobiety - większość aborcji nic nie ma wspólnego z dzieckiem. Współczuję matkom, które mają zagrożone ciążę lub mają chore dziecko, ale to marginalne przypadki. Mowa o zabijaniu dla komfortu - bo wpadka, bo sytuacja materialna. Rozumiem, współczuję, ale to życie, człowiek, ludzie opamiętajcie się! Lekarz ma ratować życie, a nie zabijać dla komfortu. I przede wszystkim ma prawo do odnowy i prawo do tolerancji tego. Jak można głosić tolerancję, a zarazem nie tolerować. To jest totalitaryzm, a nie żadna tolerancja, czy walka o wolność. Jak można głosić wolność, a zarazem odbierać wolności drugiemu człowiekowi - ma prawo odmówić zabicia dziecka"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 20 wpisy tej osoby
  • ~oio 44 ponad rok temuocena: 71% 

   do ~czyt Nikt nigdy nie zmuszał do aborcji Chazana. I obecnie też nie zmusza. Chodzi o to by pacjentka w państwowej placówce zdrowia miała prawo do skorzystania z przysługującej jej praw. A on został zwolniony za to, że uniemożliwiał to pacjentkom, nie kierując do innych lekarzy. A HUMANITARNE jest zabijanie ludzi w ramach wojen? O Swiętej Inkwizycji nie wspomnę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 43 ponad rok temuocena: 65% 

   CZYT, przestań powtarzać te kłamstwa i brednie. Sprawdź lepiej czy twój wielebny ci dzieci nie krzywdzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby
  • ~AnnaA 42 ponad rok temuocena: 74% 

   Lekarz powinien leczyć zgodnie z przepisami prawa a nie powołując się na klauzule sumienia. To proste. Tym bardziej w państwowej służbie zdrowia. I żadne komentarze ogłupionych ludzi tego nie zmienią. Jeśli profesor otworzy sobie gdzieś prywatny, przykościelny gabinet, tam ewentualnie może otaczać się pacjentkami które zaślepione dobrze czują się z jego poglądami i leczeniem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 10 wpisy tej osoby
  • ~nick 41 ponad rok temuocena: 31% 

   1. Jak aborcje można nazwać leceniem??????!!!!!!!!!!!!! 2. Oczywiście, że komentarze dużo dadzą, bo moby "Ogłupieni" ludzie dają jasne argumenty CI niby "oświeceni i inteligentni" tylko obrażają nie podając merytorycznych argumentów. 3. Żal i współczucie....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 25 wpisy tej osoby
  • ~al 40 ponad rok temuocena: 71% 

   Pan "złota łyżeczka" jak zasłużenie mawiali koledzy po fachu zmienił nagle moralność i teraz robi za katolicką gwiazdę i sumienie wszystkich Polaków. Urocze.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 11 wpisy tej osoby
  • ~mialembyćabortowany 39 ponad rok temuocena: 44% 

   !!!! KAŻDY KTO JEST ZA ABORCJĄ ZDĄŻYŁ SIĘ URODZIĆ!!!! lekarz mojej mamie doradzał aborcje, bo było zagrożenie życia, jak widać żyje, a moja mamie nic nie jest....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 23 wpisy tej osoby
  • ~Smutek 38 ponad rok temuocena: 88% 

   Mojej mamie tez doradzali aborcję bo było zagrożenie życia. Nie zgodziła się, myślała ze wszystko będzie dobrze. Dziś nie mam ani jej ani brata

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 3 wpisy tej osoby
  • ~ja 37 ponad rok temuocena: 49% 

   do wszystkich oburzających się na artykuł... już od dawna widać, że halourysnow to organ, będący częścią portalu WP, który przy każdej nadarzającej się okazji wali w Kościół, katolików, prawicę itd. wszystko robione w profesjonalny sposób, najlepsze ubeckie metody, pod płaszczykiem artykułu informacyjnego ideologiczny przekaz, który niestety do wielu trafia...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 23 wpisy tej osoby
  • ~miro 36 ponad rok temuocena: 68% 

   Fakty podane w artykule są bardzo delikatnie ujęte. Nie odnoszę wrażenia, by redakcja "waliła" w kościół, katolików itd. Często mam wręcz odmienne odczucia. Jeśli ci nie odpowiada to nie czytaj. Jest bardzo wiele mediów w Polsce które posługują się retoryką jakiej oczekujesz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby
  • ~CZYTELNIK 35 ponad rok temuocena: 35% 

   TU NIE CHODZI O KOŚCIÓŁ - TU CHODZI O SZERZENIE DYSKRYMINACJI LEKARZA, KTÓRY NIE MA PRAWA ODMÓWIĆ MORDERSTWA!!! TU MOWA O SZERZENIE TOTALITARYZMU - PSEUDO WOLNOŚCI, KTÓRA OGRANICZA CZYJĄŚ WOLNOŚĆ

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 24 wpisy tej osoby
  • ~Teklam 34 ponad rok temuocena: 30% 

   Tak, Łobocka i Kińczuk to propagandyści rodem z PRL. Ohyda.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby
  • ~Dariusz 33 ponad rok temuocena: 67% 

   Teklam, jeśli już obrażasz kogoś z nazwiska to miej odwagę (czytaj: jaja!) i też podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  • ~Tadek 32 ponad rok temuocena: 47% 

   Skoro ci nie odpowiada forma i trescia, to po co wchodzisz na ten portal ??? Ogladaj swoje TVPinfo i badz szczesliwym czlowiekiem, zyjacym w wyimaginowanym swiecie (klamstw), kazdego dnia. Prosty wybor - nie stac cie aby pomyslec???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby
  • ~lolo 31 ponad rok temuocena: 68% 

   Czyżby prof. Chazan musiał szukać pracy w publicznej służbie zdrowia, bo na prywatne wizyty nie ma chętnych? I prywatne kliniki nie chcą go zatrudnić?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 13 wpisy tej osoby
  • ~Annia 30 ponad rok temuocena: 41% 

   ARTYKUŁ SKANDALICZNY!!! JAK MOŻNA ŻĄDAĆ OD KOGOŚ TOLERANCJI OGRANICZAJĄC CZYJĄŚ WOLNOŚĆ I ZMUSZAJĄC LEKARZA DO PRZERYWANIA CZYJEGOŚ ŻYCIA. CZY WY MACIE NAS ZA IDIOTÓW, ŻE PISZECIE TAKI ARTYKUŁ??????????

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 27 wpisy tej osoby
  • ~lolo 29 ponad rok temuocena: 70% 

   Nikt nie ogranicza niczyjej wolności. Może leczyć prywatnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 10 wpisy tej osoby
  • ~Ursynowianin od 1979 28 ponad rok temuocena: 40% 

   artykuł jest taki jaki miał byc, w założeniu antykatolickiego portalu haloursynow. taka jest smutna prawda niestety

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 24 wpisy tej osoby
  • ~Pensey 27 ponad rok temuocena: 62% 

   Chce w Polsce leczyć to ma się stosować do obowiązujących przepisów! Póki co to jeszcze nie katotaliban.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 10 wpisy tej osoby
  • ~Jan 26 ponad rok temuocena: 45% 

   Jak można żądać tolerancji będąc do kogoś nietolerancyjnym. Każdy ma prawo do decydowania czy chce kogos zabić czy nie (brzmi to strasznie). Lekarz ma ratować życie, a nie je zabierać dla widzimisie kobiety - większość aborcji nic nie ma wspólnego z dzieckiem. Współczuję matkom, które mają zagrożone ciążę lub mają chore dziecko, ale to marginalne przypadki. Mowa o zabijaniu dla komfortu - bo wpadka, bo sytuacja materialna. Rozumiem, współczuję, ale to życie, człowiek, ludzie opamiętajcie się! Lekarz ma ratować życie, a nie zabijać dla komfortu. I przede wszystkim ma prawo do odnowy i prawo do tolerancji tego. Jak można głosić tolerancję, a zarazem nie tolerować. To jest totalitaryzm, a nie żadna tolerancja, czy walka o wolność. Jak można głosić wolność, a zarazem odbierać wolności drugiemu człowiekowi - ma prawo odmówić zabicia dziecka - człowieka. Nie pasuje komuś to - niech znajdzie innego. Ludzie, opamiętajcie się. Odpocznijcie, idźcie do lasu, zacznijcie żyć i myśleć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby
  • ~nick 25 ponad rok temuocena: 45% 

   BARDZO DOBRY I MERYTORYCZNY KOMENTARZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby
  • ~Vcb 24 ponad rok temu

   Polskie prawo zakazuje aborcji dla komfortu. Dziecko rodziców którym Chazan odmówił aborcji żyło 10 dni, cały czas na morfinie. Matka nosila w brzuchu swoje dziecko które wiedziała, że zaraz pochowa. Zastanawiam się gdzie byli wtedy obrońcy życia, czy chyba w tym wypadku zwolennicy umierania w bólach tego dziecka i torturowania kobiety, powinnam napisać. Zresztą człowiek który w PRL zabijał zdrowe dzieci, teraz staje się wręcz gwiazda pro life. Raczej nie widzę takiej wyrozumiałości dla kobiet który dokonaly aborcji. Coś tu bardzo śmierdzi hipokryzja i falszem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  • ~Piotr natolińskiego 23 ponad rok temuocena: 65% 

   Do zachwyconych Chazanem. Tzw klauzula sumienia, to stawianie dogmatów religijnych nad merytoryczną, naukową wiedzę. Ci, co się na nią powołują, powinni mieć zakaz wykonywania zawodu w państwowych ośrodkach. Jak byście się czuli, będąc skazanymi na lekarza, który w krytycznej sytuacji stwierdza, że nie przetoczy krwi bliskiej Wam osobie, bo kłóci się to z jego religijnym sumieniem, albo generalnie odmawia leczenia, bo w jego przekonaniu, tak chcę Bóg? Czy wyobrażanie sobie, co czuła kobieta, skazana przez Chazana na donoszenie ciężko uszkodzonego płodu, urodzenie go i uczestniczenie w jego bolesnym konaniu? Nie ma zwolenników aborcji, są tylko ludzie, którzy rozumieją, że zdarzają się sytuacje, w których aborcja jest mniejszym złem, mniejszym cierpieniem, czy czasem koniecznością w wypadku zagrożenia życia kobiety. Religijność, to niestety nie humanizm i nie humanitaryzm. Prześpijcie się z tym.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 15 wpisy tej osoby
  • ~Piter 22 ponad rok temuocena: 34% 

   Ponad 99 procent wszystkich aborcji nie jest związana ze stanem dziecka... tylko 1 procent to sytuacje zagrożenia życia matki lub choroby dziecka. To nie religia, ale nauka. Życie to życie. A kwestia tego 1 procenta to inną sprawa. Mowa o tych 99 procentach wrzucanych do jednego worka i starania się aborcji zawsze i wszędzie, pod każdą zachcianką.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 21 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 21 ponad rok temuocena: 65% 

   Piter, te twoje dane to z kapelusza wyciągnąłeś czy od wielebnego?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby
  • ~Doktor Łyżeczka 20 ponad rok temuocena: 29% 

   Aborcja TAK! Dla komunistek z PO skrobanki powinny być nakazane! To SBckie nasienie nie powinno być przekazywane na następne pokolenia Polaków.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 20 wpisy tej osoby
  • ~Pensey 19 ponad rok temuocena: 77% 

   Widać czytujesz pewnego muchomora hihi, troche jednak szkodzi na bańkę co?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby
  • ~Piter 18 ponad rok temuocena: 40% 

   Ten artykuł to skandal. Niech autorka zmieni pracodawcę, daleko tak nie zajdzie. Współczuję

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby
  • ~Tadek 17 ponad rok temuocena: 50% 

   Skoro uwazasz, tak jak piszesz, to po prostu nie "wchodz" na ten portal. Czy to dla ciebie zbyt trudne do zrozumienia, czy piszesz, bo ktos ci za to placi???

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby
  • ~del 16 ponad rok temuocena: 51% 

   Kazdy ma prawo wyboru. Jesli komuś nie pasuje lekarz z kaluzulą sumienia wybiera innego, mimo to swietny specjalista. Widocznie wszstkie Panie które chciały skorzystać z wizyty ginekologicznej chciały dokonać aborcji bo przecież gdyby chodziło o samo badanie nie byłoby takiego krzyku platformianych dziewic.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 20 wpisy tej osoby
  • ~czytelnik 15 ponad rok temuocena: 35% 

   Zupełnie nie rozumiem łapek w dół :/ Zamiast dawać łapki w dół to wejdźcie w dialog i zbijcie te antytotalitarne argumenty....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby
  • ~Brzoza 14 ponad rok temuocena: 44% 

   to jest dopiero tolerancja!!!! Świetny fachowiec nie może leczyć kobiet bo....nie chce zabijać dzieci!!!! LUDZIE czyście powariowali!!!!! przecież nie musicie zapisywać się do Niego!!! A jeśli ktoś chce być leczony przez wysokiej klasy specjalistę jakim jest prof. Chazan to nie może?!?! Bo niektorym się nie podoba?!?! to jest terror!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 22 wpisy tej osoby
  • ~anty 13 ponad rok temuocena: 38% 

   Zupełnie nie rozumiem łapek w dół :/ Zamiast dawać łapki w dół to wejdźcie w dialog i zbijcie te antytotalitarne argumenty....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby
  • ~Kabaty zielone 12 ponad rok temuocena: 46% 

   Co jest skandalem ? To że zatrudniono lekarza specjalistę ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 25 wpisy tej osoby
  • ~Obserwator 11 ponad rok temuocena: 41% 

   Byłem kiedyś na spotkaniu z Panem Profesorem. Wspaniały człowiek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 32 wpisy tej osoby
  • ~Piter 10 ponad rok temuocena: 45% 

   I gdzie ta wolność? Człowiek, który nie popiera zabójstwa jest szykanowany przez lewaków. Bardzo im się ta ideologia LGBTQWRTY na mózg rzuciła. Skoro można zabijać dziecko w brzuchu mamy, to może dzieci w szpitalach w inkubatorze też? A może aborcja do 50 roku życia? Chyba lewaki by chcieli kontrolować życie i śmierć, a podobno tacy tolerancyjni

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 33 wpisy tej osoby
  • ~Czytelnik 9 ponad rok temuocena: 50% 

   Tak drogie Panie, zamiast leczyć się u bardzo dobrego specjalisty, to teraz zatrudnia Wam jakiegoś super leszcza, który na pewno Was dobrze zdiagnozuje. A jak przyjdzie potrzeba właściwego zdiagnozowania to będziecie musiały bulic za prywatną wizytę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 27 wpisy tej osoby
  • ~AGATAAga 8 ponad rok temuocena: 44% 

   Czyli jak lekarz nie chce już mordować dzieci to kontrowersyjny? Widać, że wg lewaków "nawrócić" się można tylko w jedną stronę, na popieranie zabijania dzieci w łonie matki. Wtedy są pochwały, peany i prawie lizanie po stopach. A jak ktoś się zmieni i przestaje wykonywać aborcje to od razu wycie wkurzonych lewaków i lewaczek. Tolerancja, nie ma co.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 31 wpisy tej osoby
  • ~Miama 7 ponad rok temuocena: 41% 

   Ja bardzo popieram doktora Chazana. A ten artykuł sprawił że nie będę już czytać "halo ursynow"

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 34 wpisy tej osoby
  • ~Bor 6 ponad rok temuocena: 53% 

   To się wyrówna, bo ja zaczynam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby
  • ~Tadek 5 ponad rok temuocena: 36% 

   Nikt po "tobie" nie bedzie plakal.... idz do kosciolka, zanies emeryture na tace....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby
  • ~Plemnik 4 ponad rok temuocena: 56% 

   Niewątpliwie lekarz z Ukrainy lub Białorusi będzie znacznie lepszy, a i z jakąkolwiek klauzulą nie będzie miał żadnego problemu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 18 wpisy tej osoby
  • ~Rozsądna 3 ponad rok temuocena: 39% 

   Dla mnie to jest skandal żeby prześladować tak dobrego lekarza! Gdzie jest ta tolerancja, o której tak głośno mówią laickie ugrupowania? Wstyd mi za niektórych Polaków, a szczególnie za warszawskiego prezydenta!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 34 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 2 ponad rok temuocena: 52% 

   A dla mnie jest skandalem , że taki świe(ę)tny lekarz wykonał setki aborcji . Będzie się smarzył w piekle i nie pomoże mu klauzula sumienia !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 20 wpisy tej osoby
  • ~A 1 ponad rok temuocena: 71% 

   Precz z komuna!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 10 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4875 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022