REKLAMAA1 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne (pixabay)

  To miał być szybki kurs z jednego punktu Ursynowa do drugiego. Podróż z kierowcą zamówionym przez popularną aplikację skończyła się awanturą. Prowadzący auto zwyzywał pasażera i zagroził, że go pobije.

  W ostatnią niedzielę po 18:00 pan Jędrzej zamówił usługę przewozową jednej z popularniejszych w Warszawie platform - Bolt. Zaczęło się źle, bo od tego, że kierowca przyjechał pod zły adres - przy Grzegorzewskiej, czekał na klienta dwa bloki dalej. Gdy pasażerowi udało się znaleźć samochód i rozpocząć podróż na Krasonowolę, spotkała go kolejna niemiła niespodzianka. 

  Kierowca chciał jechać okrężną drogą, zgodnie z wytycznymi nawigacji do ulicy Rosoła, a następnie w Płaskowickiej. Zasugerowałem, aby jechać do Cynamonowej, następnie w Cynamonową w lewo i w prawo w Płaskowickiej. Tak byłoby zdecydowanie szybciej

  - opowiada nam pan Jędrzej.

  Zgodnie ze zwyczajem to pasażer ma prawo wybrać sobie preferowaną trasę, a kierowca powinien się do niej dostosować. "Klient nasz Pan" - brzmi stare kupieckie powiedzenie, które powinni znać również kierowcy Bolta, nie zapominając kto płaci za kurs.

  Tymczasem kierowca, najwyraźniej nie znający okolicy, uparcie jechał okrężną drogą. Zamiast pojechać prosto ul. Płaskowickiej, wprost do Puławskiej, na skrzyżowaniu skręcił w aleję KEN. Tego dla klienta było już za wiele. Gdy po raz kolejny zasugerował zmianę trasy, kierowca stał się agresywny.

  Wdał się w niepotrzebną dyskusję na temat trasy i upierał się, aby jechać zgodnie z tym, co podpowiada nawigacja.

  Wytłumaczyłem grzecznie, że znam okolicę i wiem, że prosto byłoby zdecydowanie szybciej, a technologia jest czasami zawodna i ewidentnie prowadzi nas okrężną trasą.

  Kierowca dalej wdawał się w dyskusję, po czym atmosfera zrobiła się na tyle nieprzyjemna, że poprosiłem o jej zakończenie

  - relacjonuje pasażer z Grzegorzewskiej.

  "Zagroził, że mnie pobije"

  Atmosfera w aucie wciąż była daleka od ideału. W pewnym momencie - jak relacjonuje ursynowianin - kierowca zaczął wyzywać go od najgorszych.

  - Zwyzywał mnie i powiedział, że w najbliższym z możliwych miejsc wyrzuci mnie z pojazdu. Zagroził też, że mnie pobije. Poprosiłem o zatrzymanie się na przystanku na skrzyżowaniu al. KEN i Indiry Gandhi. Auto zatrzymało się, opuściłem pojazd, a kierowca wyszedł z pojazdu, ruszył za mną i mnie zaatakował! - mówi pan Jędrzej.

  W geście samoobrony nasz czytelnik podniósł ręce do góry, tworząc gardę. Krewki kierowca wystraszył się i nie doszło do bijatyki. Ale... zaczął fotografować pasażera i twierdzić, że to pasażer go zaatakował. 

  Sprawa skończyła się negatywną opinią dla kierowcy w aplikacji. Pasażer z Ursynowa do dziś nie może otrząsnąć się z tego, co go spotkało. Poprosił naszą redakcję o interwencję w firmie przewozowej.

  - Ten człowiek nie powinien wykonywać pracy w tym charakterze. Takie zachowania są absolutnie niedopuszczalne! - komentuje pan Jędrzej.

  Poprosiliśmy o komentarz biuro prasowe przewoźnika, firmy Bolt. Biuro podeszło do sprawy poważnie, weryfikując fakty. Potwierdzono, że doszło do scysji pomiędzy kierowcą a pasażerem. Przyznał się do tego sam kierowca.

  Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Historia ocen kierowcy nie wskazuje na występowanie podobnych sytuacji w przeszłości, zostaną jednak wyciągnięte w stosunku do niego konsekwencje

  - odpowiada na nasze pytania biuro prasowe Bolt.

  Pasażer z Ursynowa - wg informacji firmy - otrzymał pełną refundację za pechowy kurs. Jednocześnie Bolt wyjaśnia, że aplikacja, wyznaczając trasę zamówionego przejazdu, używa nawigacji satelitarnej. Bezsprzecznym prawem pasażera jest jednak zmiana trasy przez kierowcę, na życzenie. 

  Kierowca, który w niedzielę obsługiwał naszego czytelnika, nie miał więc prawa ignorować sugestii pasażera. Nie wspominając już o chamskim zachowaniu, do którego profesjonalista w czasie pracy nigdy nie powinien się posunąć.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 631

  • 101
   BARDZO PRZYDATNY
  • 51
   ZASKOCZONY
  • 30
   PRZYDATNY
  • 59
   OBOJĘTNY
  • 37
   NIEPRZYDATNY
  • 69
   WKURZONY
  • 284
   BRAK SŁÓW

  77Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jaś7D 77 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Walka z Uberem to walka z POSTĘPEM. Powodzenia.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leję na te firmy 76 9 miesięcy temu

   Boltem nie jeździłem nigdy, a przestałem jeździć Uberem odkąd za kierownicą samochodów z polską rejestracją zaczęły zasiadać banderowcy i inne pakistany. To, że jeżdżą wg nawigacji, bo nie są stąd, to jeszcze mały problem. Oni nawet mapy/nawigacji nie potrafią zrozumieć. Miałem podobną sytuacją jak w artykule (tzn. nie było awantury etc., ale d0pek w złym miejscu na mnie czekał, nie rozumiał wskazań mapy, krretyn jeden. Wolę już dać więcej taksówkarzowi z licencją, płacę więcej, on też kręci na mnie wałki, ale przynajmniej w razie problemów albo np. wypadku jestem jakoś chroniony prawnie. W przypadku tych dwóch firm - śmiech na sali.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kim trzeba byc zeby jezdzic uberem 75 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Hahaha jaki biedny pasazer noelegalnego przewoznika

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jnek 74 9 miesięcy temuocena: 14% 

   Cena jest ta sama niezależnie od trasy, a tacy klienci madrale - piloci co jecza ze teraz w lewo a aza 100 metrow w prawo sa strasznie wkurzający. Trzebabylo se wziac traficara albo panka i jechac po swojemu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirosław 73 9 miesięcy temuocena: 24% 

   Taksówkarze jedzą w tanich barach mlecznych bo taniej a do restauracji nie pójdą bo za drogo. Ale pretensje do narodu, że klient wybierze tańszą taksówkę. Taka to mentalność złotówy. Ja korzystam z Bolt i Uber żeby tylko unikać kontaktu z korporacyjnymi głupcami.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~genos 72 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Właściciele "tanich barów mlecznych" prowadzą legalna działalność gospodarczą. Taka mała uwaga...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karju 71 9 miesięcy temuocena: 0% 

   ~genos bolt też jest legalny doczytaj sobie że każdy kierowca rejestruje się teraz jako taksówkarz i tak jak wcześniej od każdego kursu jest odprowadzany podatek dochodowy oraz od wypłaty ZUS więc nie wygaduj głupot ;)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~genos 70 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Karju! Kłamiesz świadomie albo nie wiesz o czym piszesz. Kierowcy Bolta od 01.01 mają obowiązek założyć własną działalność. Niestety tego nie czynią. A wiesz dlaczego? Bo szkoda wydać im kilka tysi na taksometr i kasę fiskalną oraz prawie 1,5 tysiąca na ZUS. Do tego dochodzi wzwyżka na OC.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~#PADisBAD 69 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Unikam bolta czy ubera chociaż nigdy nie miałem problemów. Natomiast powszechne jest kombinowanie kierowców czyli nie płacenie podatków, więc korzystam tylko z z takich firm jak FreeNow (dawne mytaxi).

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ten co jest. 68 9 miesięcy temuocena: 100% 

   We free now jezdza również kierowcy z bolta i ubera. Tak dla uświadomienie zagraniczny kapitał niszczy teraz kolejne resztki polskich mikrofirm... Brawo... Nie wierzycie to powiedzcie do kogo należy free nie bolt czy uber... Juz niedługo i wy będziecie wymienieni na hindusa czy Ukraińca.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franka 67 9 miesięcy temuocena: 27% 

   Jaka płaca taka praca. Pretensje do trzaskowskiego ze dopuszcza lewe korporacje do swiadczenia uslug taxi.Niech klient nie płacze

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KierowcaTiR 66 9 miesięcy temuocena: 53% 

   Takie są konsekwencje wpuszczenia na rynek przewozowy obcych korporacji i obcych kierowców bez żadnych badań psychologicznych oraz zwykłych lekarskich wymaganych od taksówkarzy. Lepiej taniej czy bezpieczniej ? Wybór dla klienta ; )

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xiaomi 65 9 miesięcy temuocena: 29% 

   Mówisz o badaniach psychologicznych, o tej kartce, którą każdy debil wypełnia? Nawet Ukraińcy zdają te egzaminy bez znajomości języka.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeździłem taxi 64 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Prezes ubera nazywa kierowcow wyrobnikami i ma racje bo za takie stawki to tylko z za wschodniej granicy mogą jeździć. Uber itp. Psują rynek wszystkim, nawet sobie bo bycie taksowkarzem nie daje dużego zarobku a jeżdżenie jako uber to jest wogule po nizej minimum. Współczuję bo prezes zarabia a wyrobnicy tyrają

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaczkalewaczka 63 9 miesięcy temuocena: 7% 

   Kupę zrobisz a nie zmienisz rzeczywistości trollu mafijny. Tylko Uber. Opłaca się wszystkim. Taryfiarze to złodzieje, ex niechaj, ex psiarnia i ex mafia. Śmierdzące chamy w szrotach, w furach najarane. Normalni taxowkaze przeszli do ubera. Zostały tylko złodzieje i takie jak ty śmiecie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kim trzeba byc zeby jezdzic uberem 62 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Kaczkalewatywa faktycznie wie co mowi- wodac ze sie zna i lubi ukrainska kielbase

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~0090 61 9 miesięcy temuocena: 76% 

   Klient wybrał usługę tańsza, w której to usłudze kierowca bazuje jedynie na nawigacji. Nie rozumiem po co pasażer podpowiada jak jechać, podobno navi jest najlepsze, niezawodne - a jak widać kręci lepiej niż taksówkarz spod dworca. Bolcik nie ma licencji, także nie dotyczy go obowiązek wybrania najkrótszej trasy - reklamacje do bolcika trzeba skladac, poza tym cena jest znana z góry, wyliczana na pewno na podstawie wskazań map Google, które pana bolciarza prowadziły tak, a nie inaczej. Klient zabawny, korzysta z lewusa i jeszcze płacze - idź pan kup wódkę na melinie, po tym jak utracisz wzrok popłacz się w gazetach, TV i na strajku kodu

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamLe 60 9 miesięcy temuocena: 59% 

   Uber czy bolt ma chociaż sprawne samochody i bieżnik na oponach. Prawdziwi dumni licencjonowani taksówkarze turlają się rozpadającymi złomami. X lat prowadzę serwis samochodowy w Warszawie. Nje da się gorzej trafić niż na taksówkarza jako klienta .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krasnal 59 9 miesięcy temuocena: 57% 

   To dlaczego te sprawne samochody z bieżnikiem na oponach stoją porozbijane na co drugim skrzyżowaniu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uuuuu 58 9 miesięcy temuocena: 50% 

   AdamLe - wiadomo, taksiarze to złotówy!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 57 9 miesięcy temuocena: 20% 

   Nie masz bladego pojęcia, a się wypowiadasz.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radzio 56 9 miesięcy temuocena: 41% 

   Kierowca bolta czy ubera nie ma licencji taxi a wiec niezna topografi miasta i jedzie wedlug navigacji, bylem kierowca ubera i zdazalo mi sie jezdzic w 5 miastach w jeden dzień, i wieczne pretensje, ze trasa zadluga jechalem, albo nie trafilem pod samą klatke, ja powtarzam działałem na navi. Ludzie zamowcie sobie taxi, i wtedy wymagajcie a nie zamowi bolta za 7zl wsiadaja w trzech i wymagania zeby pod sama klatke. itd. Po miesiacu zrezygnowalem bo tym jezdzi biedota ktora przesiadla sie z autobusow, a teraz wielka szlachte zgrywa kursem ktory jest niewile drozszy od ceny biletu autobusowego.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uuuuuu 55 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Radzio, marna ta Twoja prowokacja. Podczas stania teraz na postoju przejrzyj sobie słownik ortograficzny i poczytaj o zasadach interpunkcji, bo to jeden z twoich słabych punktów jak widać.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarosław I. 54 9 miesięcy temuocena: 46% 

   Słusznie Radzio prawi. Jaka cena taka usługa. A do Uuuuuu - to po czym poznałeś, ze ten wpis to prowokacja? Czyżby po tym, że wpis był po polsku, a takim uber-i-bolt kierowcy niewładają w 99% ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uuuuuu 53 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Jarosław - poczytaj sobie tego Radzia i znajdziesz odpowiedź: Radzio radzi TAXI bo jeździł jako kierowca w Uberze i biedny posługiwać się musiał „navi”. A fragment „a nie zamówi bolta za 7 zł wsiadają w trzech i wymagania żeby pod sama klatkę” to już typowy lament taryfiarza z postoju. Co do jego polskiego - można mieć duże zastrzeżenia - ortografia, interpunkcja, składnia - taki dramat nieco :-(

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 52 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Zdarzyło mi się kilka razy jechać normalnymi legalnymi taksówkami z korporacji (tylko takich używam), a kierowcy też nie znali trasy albo nie mieli bladego pojęcia, gdzie jest ta ulica, do której chcę dojechać. Więc znajomość albo nieznajomość miasta nie ma nic wspólnego z licencją. Już nie wspomnę o tym, że zdarzało mi się też zwracać uwagę takim kierowcom, bo w trakcie jazdy pisali smsy albo robili inne głupie rzeczy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~IRL 51 9 miesięcy temuocena: 42% 

   Kurcze, te nawigacje to z pupy pokazują czasem drogę... Niestety, raz się spóźniłem na samolot, bo kierowcy drogę na lotnisko z Ursynowa wyznaczył przez obwodnicę Warszawy... Ponadto jeszcze inne nieprzewidziane sytuacje na lotnisku i bye bye samolocie. Dodatkowy stres, dodatkowe koszty.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kierowca w oplu 50 9 miesięcy temuocena: 58% 

   Jestem kierowcą bolt/uber i moim zdaniem pasażer powinien rozmowę nagrać i jeżeli kierowca nie dostosował się do sugestii pasażera to powinien zostać zbanowany. Nawet permanentnie. Co do legalności. Moim zdaniem w kwietniu skończą sie antydepresanty w aptekach kiedy oznakowane, z licencją i kasą fiskalną auta ubera wjadą na bus pasy. Co do podatków. Poczytajcie ile korpo taxi zapłaciły w 2019r podatku a ile uber oraz niech korpo taxowkarze napiszą ile odliczają sobie kosztów. Pozdrawiam

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cierp 49 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Proszę napisz ile uber zapłacił podatku w Polsce z tytułu organizowania usługi przewozu pasażerów. Zgodnie z moją wiedzą, spółką której domeną jest organizowanie i ROZLICZANIE przejazdów jest niderlandzka spółka Rasier Operations B.V. To ta firma inkasuje 25% z KAŻDEGO przejazdu uberem, i to w Niderlandach korzysta z możliwości unikania opodatkowania. A w kwestii ile kosztów odliczają sobie korpo taksówkarze - cóż, to proste NIC, ZERO, NULL. Taksówkarze w znakomitej większości są "na karcie podatkowej" co uniemożliwia korzystanie jakichkolwiek odliczeń kosztów, rozliczeń ze współmałżonkiem, korzystaniem z ulg podatkowych. Co więcej NIE MOGĄ skorzystać z obniżenia ZUS-u tak hałaśliwie reklamowanego od dwóch lat przez żond. Pozdrawiam

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrrad 48 9 miesięcy temuocena: 71% 

   To jak taksówkarze są na karcie podatkowej to już niech nie płaczą - podatek tam malutki. Poza tym jak jesteś na karcie podatkowej to nie możesz niczego odliczać - wiec sami dokonują tego wyboru wybierając wcześniej kartę :-) a przy okazji - serio „żond”?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotr × 47 9 miesięcy temuocena: 45% 

   Powinni pozamykac tych nielegalnych z bolta i ubera jezdza nielegalnie wiec sa przestepcami a w panstwie prawa przestepcy powinni byc karani.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uczciwytaryfiarz 46 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Ludzi nie obchodzi że to nielegalne ludzi nie obchodzi że mafię które wcześniej trzepaly taryfami teraz są partnerami ubera wynajmującym auta imigrantom ludzi nie obchodzi że to obcy kapitał ludzi nie obchodzi że sprowadza się do polski autokary niewolników... Ludzi nie obchodzi że Ukraińcy powodują zagrożenie na drodze a w razie wypadku umywaja rece Ważne że tanio... Ale ja mam to już w dupie i czekam aż resztę waszych zawodów zastąpią niewolnicy z UA

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin—— 45 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Pasażerowie głosują nogami i portfelem czyli często wygra niższa cena. Rząd jakiś czas temu chyba deklarował, że bardziej ureguluje rynek przewozu osób. To drodzy taksiarze, wymagajcie tego by dotrzymali słowa a nie tylko paśli się na posadkach w firemkach, sejmie i tym podobnych. Wszystko w rękach władzy! Ustawę mogą przecież nawet w nocy przegłosować :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dan 44 9 miesięcy temuocena: 27% 

   Bardzo dobrze,,super!!! Jeszcze do Lasu Kabackiego powinien go wywieźć,przywiązać klienta do drzewa i wydupczyć hahaha.Złodziej że złodziejem się pokłócił ❌❌❌

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateusz 43 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Jestem za uczciwą konkurencją - to jasne! Rozumiem racje legalnych taksówkarzy, widzę plusy firm przewozowych. Ale zdumiewa mnie wielka aktywność taksówkarzy wśród komentujących :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gandalf 42 9 miesięcy temuocena: 47% 

   mówi się "tanie mięso psy jedzą " , ludzie dzisiaj chcą kupić za pół ceny ale jakość mieć jak za całą cenę. Ciekawe czy takie "panisko" chciałby pracować za połowę pensji ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dan 41 9 miesięcy temuocena: 33% 

   Prawda,gołodupce chciały by się wozić jak paniska.Wiedział co zamawia i co teraz płacze.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateusz 40 9 miesięcy temuocena: 77% 

   Nikt nie płacze. Równie dobrze mógł to zrobić taksiarz z licencją jakby się tez na pasażera „poddenerwował”

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 39 9 miesięcy temuocena: 44% 

   Panie Jędrzeju. Kierowca może po prostu nie rozumiał co pan do niego mówi. Nie wspominając że nie zna kompletnie miasta po którym się porusza. Mamy XXIw. Dziś nie potrzeba znajomości miasta. Wystarczy nawigacja. Pan chyba nie dorósł do innowacji. Kierowca nie wiedział gdzie jedzie więc dlaczego wymagał pan znajomości ulic??? Nie potrafił się pan zachować denerwując i przeszkadzając kierowcy w wykonywaniu kursu. Narażając jego i innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo w postaci wypadku, które codziennie mają miejsce z innowacyjnymi kierowcami. Nie potrafi się pan zachować i dostosować do zwyczajów w przewozach. Proszę wypożyczyć sobie rower. Komunikacji nie proponuje bo z „biedotą” wstyd sie gnieść. NAJWAŻNIEJSZE ŻE TANIO BYŁO. Życze następnym razem bardziej hardego kierowcy ;-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateusz 38 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Ale was boli na tych postojach :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polska nie Ukraina 37 9 miesięcy temu

   Bardziej boli głupota ludzka. Wystarczy kasę im dać i już by matkę Ukraińców sprzedali.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 36 9 miesięcy temuocena: 76% 

   Zwykle korzystam z nie licencjonowanych przewozów. Zniechęcili mnie nieuprzejmi taksówkarze. Zdarzało się, że biorąc taxi na krótki kurs np. do metra słyszałem głupie gadki w rodzaju " To gyhy na Mlociny chyba". Więc teeaz zamawiam i jeśli ktoś się zgłasza to wie skad, dokąd i za ile. Polecam wszystkim !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 35 10 miesięcy temuocena: 36% 

   Hahahaha pan Jędrzej może nst razem wybierze legalne taxi

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taxi driver 34 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Słowo taksówka pochodzi od wyazu TAKSA - czyli opłata za jakąś usługę w tym przypadku za przewóz osób , a więc to nie znaczekTAXI czyni z samochodu taksówkę ale to że pasażer płaci za przewóz z punkta A do punktu B

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~taxipilot 33 8 miesięcy temu

   W takim razie metro, pociąg, statek, samolot, tramwaj i pks też są taks-ówkami. Gratulki, geniuszu!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek40 32 10 miesięcy temuocena: 90% 

   Wszyscy legalni taksówkarze - wysilcie się i trochę pomyślcie, może przeczytajcie artykuł raz jeszcze: tak hejtujecie ten artykuł (oczywiście kryjąc się pod pseudonimami, nikt nie podpisze się jawnie - to typowe dla hejtowania w internecie i krycia się za ekranem) ale w sumie ten artykuł powinien być wam na rękę - pokazuje w złym świetle waszą nielegalną konkurencję, działa więc dobrze dla legalnych taksówkarzy. Powinniście takie sytuacje też nagłaśniać! Macie znajomych, fb - działajcie by pokazać jak zachowuje się kierowca konkurencji

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polska nie Ukraina 31 9 miesięcy temu

   Napisał Wojtek a gdzie twoje jawne nazwisko?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 30 10 miesięcy temuocena: 35% 

   Ten Pan jechał że złodziejem, a nie z taksówkarzem. Firma z której korzystał to firma poszukująca pasażerów. Ten Pan jest sam sobie winien jeżdżąc z oszustami. Drogi autorze profesjonalizmu w tego typu parafirmach proszę nie szukać, lepiej się douczyc.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uber 29 9 miesięcy temuocena: 52% 

   A kogo nazywasz zlodziejem? Ktoś ci cos zabrał? Przeciez z wlasnej woli stoisz na postojach, wiec dlaczego narzekasz? Może sam się doucz. I zacznij jeździć na aplikacji i zarabiać, a nie mieć za zle, że nie dajesz rady, cierpie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Redakcja nic nie warta 28 10 miesięcy temuocena: 27% 

   Brak słów jak można mylić nielegalne przewozy z taxi, oszukujcie się dalej pracownicy wasi pewnie także nie rozruzniaja kaszanki od kawioru. Co to za różnica, przecież to podobne. Ale to nie to samo....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek40 27 10 miesięcy temuocena: 91% 

   Aaaa i jeszcze jedno - czy się z tym zgadzamy czy nie ale Wg słownika PWN przytaczam definicję: TAKSÓWKA - samochód służący do przewożenia ludzi lub towarów za opłatą według ustalonej taryfy //// dodatkowo też słownik definiuje: TAKSÓWKARZ - kierowca TAKSÓWKI

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miki 26 10 miesięcy temuocena: 41% 

   Właśnie sam pan sobie odpowiedział. Na terenie m. st. Warszawy taksówka ma mieć odpowiednie oznakowanie i kierowca odpowiednie uprawnienia a nielegalne przewozy tego nie mają. Patrz ustawa regulująca transport osobowy która weszła w życie 01.01.2020 szkoda tylko że prawo nie jest respektowane.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek40 25 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Rzadko jeżdżę taksówkami itp. Wiem, że licencjonowane TAXI ma prawo mieć koguta o takiej nazwie, ma odpowiednie oznaczenia itp. Zgadzam się, że konkurencja nie jest tu równa - taksówkarze płaca podatki i składki, firmy przewozowe nie. Jednak i licencjonowani taksówkarze mają też często swoje za uszami - nie jesteście znowu tacy niewinni i kryształowi. Oczywiście nie wszyscy!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uczciwytaryfiarz 24 9 miesięcy temu

   Dokładnie nie wszyscy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam1 23 10 miesięcy temuocena: 40% 

   KIEROWCY BOLTA/UBERA to nie TAKSOWKARZE !!!! brak taksometru kasy dzialnosci gospodarczej, kupione prawko, falszywe konto, wypozyczone auto itp itd przestancie klamac jestem taksowkarzem i za kazdym razem gdy piszecie o boltach/uberach mowicie ze to taksowkarze.... !!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BeataSz 22 10 miesięcy temuocena: 73% 

   Adam1 - szanuje Cie i sie zgadzam. Choc z tym kupionym prawkiem to sie tak nie rozpedzaj raczej. Poki co bolt i uber sa legalne, w oczach klientow to taksowkarze. Naciskajcie wiec na ten wspanialy rzad PiS by to wszystko prawnie rozwiazal i zabronil dzialalnosci lub zrownal podatki i skladki. Powodzenia!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Uber 21 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Haha! Nie rozpuknij sie ze zlosci... Jest okres przejściowy wyznaczony przez ustawodawcę. Za chwilę ci, którzy będą chcieli dalej jeździec, muszą zrobić uprawnienia i oznakować auta. I co? Beda także kierowcami taksówek, czy ci się to podoba czy nie. Więc nie bredż o kupionym prawku itp. Popatrz lepiej czy sam jestes taki święty.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WT 20 9 miesięcy temu

   Okres przejściowy nie dotyczy kierowców. Radzę się doedukować tfUberku

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miki 19 10 miesięcy temuocena: 45% 

   Proszę nie mylić korporacji Taxi z Boltem ponieważ jest to obelga dla prawdziwych taksówkarzy. Zarazem jest to nieprawdziwe stwierdzenie, że podróż odbywała się z taksówkarzem. Taxi awantura na Ursynowie. Kierowca zagroził pasażerowi pobiciem! Nagłówek też jest kłamliwy

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to se nevrati pane H. 18 10 miesięcy temuocena: 78% 

   Singapur, Tokio, Dubaj - autonomiczne taksówki. Wkrótce trafią i do nas, więc panowie kierowcy z "taxi" i z "nie taxi" będą mogli sobie wsiąść do takiego pojazdu i powspominać stare czasy, gdy kierowca był panem i władcą, a pasażer nikim.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy 17 10 miesięcy temuocena: 39% 

   Kto kto pisał ten artykuł nie ma pojęcia jak wyglada taksówka. Bolt czy inny uber to nie taxi tylko nielegalny przewoźnik. Od ludzi bez umiejętności nie wymagajcie dobrego zachowania i znajomosci miasta. Jaka cena taka usługa!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał1998 16 10 miesięcy temuocena: 83% 

   Problem w tym, że UBER i BOLT nie wybierają najkrótszej trasy, żeby nabić rachunek. o ile w czarnej aplikacji da sie to zmienic poprzez dodawanie przystankow, to w zielonej pełna dowolność kierowcy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maro789 15 10 miesięcy temuocena: 46% 

   A od kiedy nikt i Uber to taksowka

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wieśniak redaktor 14 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Redaktor z dobrej wiochy musi być jak pomylił przewóz z taksówką. Doucz się i dopiero pisz artykuły

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BeataSz 13 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Drogi Wiesniaku - w slowniki znaczen zajrzyj. Kazdy kto wiezie kogos za okreslona taryfe to taksowkarz (stad tez pewnie okreslnie taryfiarz). Pole wiec do popisu ma partia rzadzaca ktora ten problem moze prawnie rozwiazac - obiecywala przeciez dobra zmiane. Moze prezydent przed wyborami zagesci ruchy i zajmie sie sprawa? Przeciez to ma byc dobra zmiana. Na razie cos zmiana nie po mysli lucencjonowanych taksowkarzy

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antymon 12 10 miesięcy temuocena: 65% 

   Widzę tu kipiących od złości licencjonowanych taksówkarzy. Niestety nie macie racji, zajrzyjcie do Słownika Języka Polskiego. Taksówkarz to nie tylko licencjonowany przewoźnik. Ta nazwa nie jest zarezerwowana czy opatentowana. Zresztą, Was już nie ma :: Te Bolty i Ubery Was wykończyły i to są taxi dla ludzi.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szop 11 10 miesięcy temuocena: 28% 

   To że jesteś biedny nie oznacza że możesz sobie wybierać znaczenie słów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 10 10 miesięcy temuocena: 30% 

   w uberze/bolcie nie ma ani taksometru ani taryfy ani taryfikatora ani taksowkarza tylko smierdzacy ukrainiec ktory spi w aucie razem z kolega ze zmiany z kupionym prawkiem nie znajacym slowa po polsku na wypozyczonym aucie od wyzyskiwaczy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miki 9 10 miesięcy temuocena: 46% 

   Warszawska taksówka powinna mieć odpowiednie oznakowanie, a jej kierowca odpowiednie uprawnienia. Więc nie można mylić pojęć taxi a nielegalny przewóz.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek40 8 10 miesięcy temuocena: 90% 

   @Polak - a w licencjonowanej taksówce nie siedzi czasem mocno nikotynowy, lubiący zapalić kierowca - taksówkarz? Nie oceniaj wszystkich jedną miarą...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krystian Balas 7 10 miesięcy temuocena: 46% 

   Szanowny Panie redaktorze, bolt to nie taksówka . Z jakiego powodu przeznacza Pan fakty ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BeataSz 6 10 miesięcy temuocena: 89% 

   @Krystian - tak jak juz ktos powyzej napisal, wg definicji slownika to niestety tez taksowka i taksowkarz, czy tego chcemy czy nie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cyqanek 5 10 miesięcy temuocena: 41% 

   W cytatach pasażera nigdzie nie zostało użyte słowo taskówka, za to redaktorzyna się rozpędziła. Gratuluję haloursynów.pl rzetelnych redaktorów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pilecki 4 10 miesięcy temuocena: 52% 

   Z reguły najszybsza trasa nie jest wcale najkrótsza. W przypadku jazdy z okolic ulicy Rosoła na Krasnowolę, najszybciej jedzie się "na około", przez Pileckiego ze skrętem w Pulawską przy Poleczki. Bicia pasażerów nie popieram, ale kierowca zapewne faktycznie jechał najlepszą trasą.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 3 10 miesięcy temuocena: 89% 

   To prawda na Płaskowickiej można życie w korkach przemyśleć, nawet w Niedziele...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jacek 2 10 miesięcy temuocena: 17% 

   Czy haloursynow nie ma już o czym pisać? Żenada z tym artykułem...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arti 1 10 miesięcy temuocena: 93% 

   A dlaczego ma nie pisać? To relacja mieszkańca Ursynowa, rzecz się działa na Ursynowie wiec jak najbardziej ok.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.348 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.12.2020 - 31.12.2020