Zamknij

Awaria kanalizacji i co dalej?

06:29, 20.01.2021 Redakcja Haloursynow.pl
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Zapchana toaleta w domu lub biurze to duży i niewygodny problem. Często awaria kanalizacji prowadzi też do znacznych strat finansowych. Niedrożność rur może spowodować cofnięcie się ścieków i zalanie naszego lokalu oraz sąsiadów. Najczęstsze przyczyny to wadliwa instalacja i niewłaściwe użytkownie sieci kanalizacyjnej. W okresie zimowym, ze względu na warunki atmosferyczne, dochodzi częściej do poważnych awarii sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Sprawdź, jak nie dopuścić do awarii i postępować w przypadku, gdy już się wydarzy.

Dbaj o drożność kanalizacji

Złe użytkownie kanalizacji to najczęstsza przyczyna problemów. Traktowanie toalety jak zwykły śmietnik i wrzucenie do niej co popadnie, powoduje gromadzenie się odpadów oraz blokuje swobodny przepływ wody i nieczystości w rurach. Z czasem, może prowadzić to do ich całkowitego zapchania. Wolnoopadająca w toalecie woda i brzydki zapach to pierwsze sygnały niedrożności i nadciągającego problemu.

Do sedesu nie należy wrzucać:

  • materiałów budowlanych typu farby, lakiery, cement, tynki, gips i piasek,
  • większych resztek jedzenia w tym olejów i tłuszczów,
  • lekarstw, igieł i strzykawek,
  • materiałów higienicznych typu pieluchy, nawilżane chusteczki, waciki, podpaski i tampony,
  • opakowań plastikowych, worków foliowych i torebek jednorazowych,
  • produktów lateksowych typu rękawiczki i prezerwatywy,
  • gazet oraz tektury,
  • papierosów i niedopałków,
  • włosów i sierści zwierząt,
  • żwirku z kuwety dla kota.

Należy nadmienić iż, w wielu krajach na świecie istnieje zakaz spuszczania w toalecie nawet papieru toaletowego. Niestety, w Polsce ludzie cały czas wrzucają do toalety niezliczone ilości śmieci.

Wezwij pogotowie kanalizacyjne

W pierwszej kolejności ustal możliwe miejsce wystąpienia awarii. Awarie, które wystąpiły poza naszą posesją na zewnętrznych przyłączach usuwane są nieodpłatnie przez służby Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK).

Jeśli natomiast awaria wystąpiła w obrębie Twojej nieruchomości i nie jesteś w stanie sam jej usunąć, to należy skontaktować się z wyspecjalizowaną firmą typu pogotowie kanalizacyjne. Firmy takie posiadają wiedzę, doświadczenie oraz - przede wszystkim - profesjonalny sprzęt wysokociśnieniowy WUKO do udrażniania rur. Metoda WUKO jest niezawodna i polega na wdrażaniu w rury strumienia wody o bardzo wysokim ciśnieniu dochodzącym do 200 barów. Niezależnie od źródła zatoru w kanalizacji ta metoda jest zawsze bardzo skuteczna. Dodatkowo jest to metoda bezpieczna dla rur i środowiska, ponieważ nie stosuje się w niej środków żrących.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%