REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2017, 10:58 komentarzy 2

  (SK)

  REKLAMA

  Nocą doszło do poważnej awarii wodociągowej przy Teligi. Okoliczne szkoły i przedszkola zostały zamknięte. Uczniowie pozostali w domach, nauczyciele pełnią dyżury i ze zniecierpliwieniem oczekują rozwiązania problemu.

  Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że do awarii doszło o godz. 1:00 w nocy. Na szkolnych bramach pojawiły się ogłoszenia, informujące o odcięciu wody. Nie podano konkretnej godziny zakończenia prac, choć nauczyciele mają nadzieję, że paraliż nie przeniesie się na jutrzejszy dzień. Dziś jednak szkoły świecą pustkami.

  - Do szkoły przyszło 15 dzieci. W porozumieniu z burmistrzem zdecydowaliśmy, żeby nie zamykać szkoły, choć poinformowaliśmy rodziców, żeby zatrzymali dzieci w domu, jeśli tylko mogą to zrobić. Trwa tryb awaryjny, zmieniliśmy jadłospis i czekamy - relacjonuje Monika Bachańska, dyrektor Przedszkola nr 352.

  Brak wody uniemożliwa normalne funkcjonowanie szkoły, największym problemem jest blokada toalet i stołówek. MPWiK dostarczyło do szkół torebki wypełnione wodą - to rozwiązanie, które ma pomóc przetrwać uciążliwą awarię. Zrezygnowano z beczkowozów, gdyż jest zbyt zimno - woda szybko zamieniłaby się w lód. 

  - U nas jest tylko jedno dziecko. Od rana informowaliśmy rodziców - jestem im bardzo wdzięczna, bo pomogli nam i zatrzymali dzieci w domach. Mam nadzieję, że do jutra sprawa zostanie załatwiona, bo jeden dzień jesteśmy w stanie przetrwać, każdy kolejny będzie ogromnym utrudnieniem dla wszystkich - mówi Renata Podolecka, dyrektor Szkoły Podstwowej nr 318.

  Prace naprawcze rozpoczęto ok. godz. 9:00 - wtedy nauczyciele zaobserwowali wozy i pracowników MPWiK. - Do 9:00 nie było żadnych ekip, dziwi mnie to, skoro awaria nastąpiła kilka godzin wcześniej - z niepokojem dodaje Renata Podolecka z SP 318.

  Nauczyciele przyznają, że sytuacja jest wyjątkowa. - Takie awarie zdarzały się wcześniej, jednak były usuwane nocą, więc nie odczuwaliśmy żadnych uciążliwości. Teraz jesteśmy narażeni na dzień kompletnego zastoju - podsumowuje dyrektor Monika Bachańska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~uczeń 2 ponad rok temuocena: 0% 

   Zamiast siedzieć z tą hołotą mogę sobie popykać na mojim kompie na luzie. Buda jest do frajerni.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dyrektor 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Nie do frajerni, tylko dla frajerni geniuszu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1177 sekundy
  REKLAMA