AZS z udanym początkiem sezonu. Cuprum pokonane!

22:44, 30.10.2015 Redakcja haloursynow.pl Aktualizacja: 23:07, 30.10.2015
Skomentuj PlusLiga PlusLiga

AZS Politechnika Warszawska bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon PlusLigi. W pierwszym meczu stołeczni siatkarze po długim i zaciętym boju 3-2 pokonali Cuprum Lubin. Mecz rozegrano w Arenie Ursynów.

Nic nie wskazywało na udany początek sezonu. W pierwszych dwóch setach machina inżynierów niedomagała. Oznaka, że może być lepiej pojawiła się pod koniec pierwszego seta, ale i tak AZS przegrał do 21. Świetnymi akcjami popisywał się w tej części meczu mistrz świata z 2014 roku Marcin Możdżonek, grający z zespole z Lubina. W trzecim secie Politechnika nabrała wiatru w żagle - w świetnej formie był Paweł Zagumny. Czwarty set to długa i wyczerpująca walka, w której zawodnicy AZS pokazali się od najlepszej strony. Po długie akcji przy wyniku 20:13 kibice wstawali z miejsc dopingując gospodarzy do jeszcze lepszej gry. podziękowali siatkarzom Politechniki. Ostatecznie inżynierowie zdeklaowali rywala 25 do 17. Ostatni set był bardzo zacięty, ale Politechnika utrzymywała przewagę, doskonale w końcówce zagrał Guillaume Samica, który ostatecznie został najlepszym zawodnikiem meczu.