REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2021, 13:36 komentarzy 1

  (pixabay.com)

  Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi. Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia skuteczniejsze leczenie i większą szansę na powrót do zdrowia. Wszystkie mieszkanki Ursynowa w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego przy ratuszu dzielnicy. Obowiązuje rejestracja.

  W środę, 1 września w godz. 9-17 pod urzędem dzielnicy będzie czekał mammobus. Już teraz każda kobieta w grupie ryzyka nowotworów piersi może zarejestrować się telefonicznie na bezpłatne badanie mammograficzne. 

  - Dotychczasowe wyniki realizacji programu profilaktyki nowotworów piersi są bardzo niepokojące. Odbiegają znacząco od wyników europejskich i odnotowują znaczący spadek odsetka przebadanych Pań, który w marcu 2020 roku wynosił zaledwie 38% uprawnionych kobiet, a w lipcu 2021 roku spadł do 34 %. Ponad połowa wszystkich badań mammograficznych ma miejsce w pracowniach mobilnych (mammobusach) - informuje Najwyższa Izba Kontroli.

  Jak się zapisać?

  Bezpłatne badania mammograficzne mogą wykonać wszystkie panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanego badania mammograficznego. Zgłoszenia przyjmowane są dziś do godz. 19.30 pod nr 58 767 34 44 lub 58 767 34 55.

  W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego organizatorzy proszą o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji. Bezpłatne badania mammograficzne prowadzone są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi przez mazowiecki oddział NFZ.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~issaa 1 8 miesięcy temu

   moja koleżanka robila mammografię w mammobusie - akcja organizowana przez firme. Akcja była we wrześniu, sama bralam w niej udział, m.in. z ową kolezanka. Akcja była we wrzesniu. Wyniki mialysmy prawidlowe, ja i koleżanka. I nagle 3-4 mies poźniej!!! okazało się, że koleżanka ma nowotwór piersi! guzka wymacała sobie sama!!! podczas kąpieli! Koleżanka leczyła się kila lat ale i tak zmarła, po jakichs 3 latach leczenia... I dlatego badania robie wyłacznie w Centrum Onkologii a nie w jakichs mammobusach, obsługiwanych przez studentów czy diabli wiedzą kogo.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5719 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022