REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wykonanie badania holtera EKG pozwala praktycznie każda placówka medyczna w Warszawie. Cena dziennego badania zaczyna się od 130 zł, a kończy się na 250 zł zależnie od placówki.

   

  Istnieje też możliwość zamówienia badania bezpośrednio do domu na terenie Warszawy w HolterHELP. Dzięki tej usłudze holter będzie zdalnie wysyłał sygnał do kardiologa, który będzie monitorował Twój stan zdrowia.

  Badanie metodą Holtera pozwala na rejestrowanie czynności serca przez 24h na dobę, dzięki temu można wykryć zaburzenia, których nie wskaże echo serce, ani standardowe EKG.

  Holter i wielodobowa obserwacja serca pozwala zdiagnozować schorzenia, których standardowe badania nie są w stanie wykryć. Wskazaniami do przeprowadzenia badania holtera jest:

  • omdlenia i zawroty głowy,
  • wszczepiony rozrusznik serca - badanie holterowskiego pozwala na kontrolę rozrusznika i stwierdzenie czy funkcjonuje on poprawnie,
  • podejrzenie arytmii i leczenie antyarytmiczne - badanie holterowskie pozwala na skuteczne kontrolowanie leczenie jeszcze przed przyjęciem przyjmowania leków.

  Holter zapisuje badanie EKG na nośniku danych pamięci, w najnowszych modelach holter wysyła badanie przez nadajnik GSM bezpośrednio do centrali, gdzie kardiolodzy na bieżąco monitorują wyniki.

  Kiedy powinniśmy zlecić badanie EKG Holter?

  Wskazaniami do przeprowadzenia badania EKG Holter wielodobowego jest występowanie objawów takich jak: omdlenie, napad duszności, zaburzenia neurologiczne mogące towarzyszyć napadom migotania przedsionków czy kołatanie serca.

  W szczególności rekomenduje się badanie osobom, którzy mają już rozpoznaną chorobę niedokrwienną serca. Mowa tutaj o osobach po przebytym zawale lub też chorych z  kardiomiopatią. W zapisie EKG z holtera szuka się zmian z odcinka ST. Poziome lub skośne obniżenie ST świadczy o niedokrwieniu mięśnia sercowego. W wyniku badania pacjent otrzymuje pełny czas trwania niedokrwienia i ilość incydentów.

  Badanie jest szczególnie pomocne dla pacjentów, którzy posiadają zaburzenia rytmu serca. Dzięki EKG Holter możemy rozpoznać konkretny typ arytmii i określić konieczną strategię leczenia. 

  Co można, a czego nie podczas badania?

  Podczas trwania badania powinieneś zachowywać się normalnie i prowadzić swój dzień w taki sam sposób, aby badanie było wiarygodne. Musisz tylko dodatkowo prowadzić dziennik swoich aktywności, gdzie opisujesz pory posiłków, godziny przyjmowania leków czy snu. W przypadku event holtera nie musisz opisywać objawów jakie poczujesz, wystarczy, że wciśniesz odpowiedni przycisk na holterze podczas objawów, a on sam odnotuje to.

  Podczas badania aparatem hotlerowskim nie możesz tylko kąpać się z urządzeniem.

  Źródło: Holter - DrogaZdrowia.pl

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2927 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019