REKLAMAA1 SanGiovanni 01.11.2021 - 30.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 listopada 2021, 10:06

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dyscyplina sportowa, która w ostatnich latach wyjątkowo zyskuje na popularności w całej Warszawie, jest dostępna również na Ursynowie i jego bliskich okolicach. Badminton przez wiele osób kojarzony jest z wakacjami, beztroskim odbijaniem lotki przez bramę albo w parku. To bardzo błędne myślenie, które sprawia wrażenie, że jest to sport jedynie służący do rekreacji. A jaka jest prawda?

  Badminton uchodzi za najszybszą dyscyplinę sportu na świecie, a mało kto o tym tak naprawdę wie – rekord uderzonej lotki wynosi 493km/h. Na poziomie profesjonalnym gra najczęściej odbywa się w hali sportowej, aby wyeliminować jakiekolwiek podmuchy powietrza, które ingerują w trajektorię uderzonej lotki. Rozgrywki na świeżym powietrzu istnieją tylko w wyobraźni ludzi, którzy nigdy nie mieli do czynienia z prawdziwym badmintonem.

  Kiedyś podobnie jak tenis ziemny, badminton był sportem uprawianym tylko przez ludzi zamożnych o wysokim statusie społecznym. Obecnie jest on symbolem sportu, który łączy pokolenia, bo tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Trenować może każdy czy to przedszkolak, czy emeryt, który chce utrzymać w dobrej formie swoją sprawność ruchową. Gra w badmintona to w dużej mierze trening aerobowy, który pozwala na spalenie nawet około 400 kalorii w godzinę. Jest to bardzo wymagający sport, który wymaga od nas refleksu, zwinności, wytrzymałości i szybkości. Możemy tak naprawdę trenować przez cały rok i wpływa na ogólny rozwój sportowy każdego gracza.

  Wszystkie profesjonalne turnieje badmintona na świecie, jak i kilkadziesiąt innych dyscyplin sportowych jest dostępnych w ofercie legalnych polskich bukmacherów. Można wykorzystać swoje zainteresowania i tym samym wiedzę przy obstawianiu różnych wydarzeń sportowych. Fortuna przygotowała świetny bonus dla nowych użytkowników chcących spróbować swoich sił!

  W ostatnim czasie na Podlasiu powstał nawet projekt „Badminton w zapobieganiu postępowi wady krótkowzroczności u dzieci”. Weźmie z nim udział dwadzieścioro dzieci w wieku od 7 do 15 lat z wadą od -1.5 do -7 dioptrii. Zostaną one szczegółowo przebadane przed wystartowaniem tej inicjatywy i kolejny raz w czerwcu przyszłego roku, a ich wyniki zostaną porównane z dziećmi, które nie uczestniczą w treningach badmintona. Wszystko ma na celu poprawę zdrowia u najmłodszych, którzy coraz częściej cierpią na wadę wzroku powodowaną nadmiernym korzystaniem z otaczającej nas cyfryzacji. Jeżeli wyniki będą obiecujące, to dalszym krokiem będzie wprowadzenie badmintona do szkół.

  Ursynów pozwala na postawienie pierwszych kroków w badmintonie między innymi w trakcie regularnych treningów na Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego 122, które są organizowane zarówno w dni robocze, jak i weekend przez różne szkoły badmintona w Warszawie. Znajdzie się grupa dla dzieci, jak i dorosłych. Dla zupełnie początkujących trzymających rakietę pierwszy raz w życiu i dla zaawansowanych amatorów lubiących wysiłek fizyczny.

  Badminton amatorski w Warszawie ciągle się rozwija i w każdym miesiącu są organizowane również turnieje w różnych obiektach – na najpopularniejszych możemy spotkać nawet kilkuset zawodników. Rozgrywki zawsze są podzielone na poziomy zaawansowania i zapisujemy się do takiego, który najbliżej odpowiada naszym umiejętnościom. Dzięki temu możemy grać wtedy z osobami, które prezentują podobny poziom i rozegranie każdego meczu, będzie zarówno wyzwaniem, jak i dużą przyjemnością. 

  Badminton jest sportem ogólnorozwojowym i jest polecany dla każdego. Dzięki niemu mocno poprawimy sprawność ruchową, zniwelujemy wady postawy i spalimy tkankę tłuszczową, a to tylko nieliczne zalety uprawiania tego sportu. Zachęcamy do spróbowania swoich sił i zmierzenia się z nowym wyzwaniem, które obali z pewnością wszelkie wspomnienia z dzieciństwa o przyjemnej i wolnej grze na  świeżym powietrzu.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4367 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022