REKLAMAA1_FortSłużew-12-07----22-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AR)

  REKLAMA

  W ursynowskim ratuszu stanęła choinka ozdobiona odblaskami. Gadżety można, a nawet trzeba zabierać ze sobą. Zachęcają do tego organizatorzy akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem".

  Do niedzieli włącznie z jednej z dwudziestu choinek zlokalizowanych w całej Warszawie można ściągać zawieszone odblaski. To akcja edukacyjna, którą po raz drugi prowadzi Straż Miejska m. st. Warszawy wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. 

  - Celem wspólnych działań jest ograniczenie liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami. Piesi są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Aby to zmienić, wystarczy zastosować jedną z podstawowych reguł bezpieczeństwa: „widzieć i być widocznym” - mówi Monika Niżniak, rzeczniczka Straży Miejskiej.

  Przy złej widoczności, gdy pieszy nie posiada elementów odblaskowych, kierowca dostrzega go z dużym opóźnieniem. Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20–30 metrów. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w odblask odbijający światła samochodu, kierowca dostrzeże go już z odległości 130–150 metrów, czyli ok. 5 razy szybciej. Dzięki temu wzrasta szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności.

  Druga edycja kampanii „Świeć blaskiem z odblaskiem” potrwa do niedzieli, 10 grudnia włącznie. Można przyjść do ursynowskiego urzędu (parter, w sali obsługi) i zerwać z choinki wybrany odblask. Do wyboru są różne kształty, są także popularne "owijki"

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2681 sekundy
  REKLAMA