REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2020, 11:48 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  „Bądźcie dla siebie dobrzy”, „Przepuść starszych, plis”, „Zostań w domu” – tak ursynowianie apelują o pomaganie sobie w tych trudnych czasach. Symboliczne gesty wsparcia pojawiają się na chodnikach i oknach. Wywołują uśmiech i poczucie, że nikt z nas nie jest sam.

  Na Ursynowie coraz więcej osób przyłącza się do grupy „Widzialna ręka”, która chce w realny sposób pomagać sąsiadom. W ramach wolontariatu mieszkańcy robią zakupy osobom starszym, wyprowadzają im psy, ale oferują też m.in. korepetycje przez Internet.

  Ursynowskie restauracje włączają się natomiast w ruchy, które chcą wspomagać medyków i dostarczają im posiłki. Część ciepłych, bezpłatnych dań trafia też do mieszkańców naszej dzielnicy, którzy ze względu na wieki lub stan zdrowia, nie powinni teraz opuszczać domów.

  Słowem do serca

  Ciekawym zjawiskiem są też … wywieszki w oknach, które można spotkać w różnych częściach Ursynowa. Nad jedną z piekarni przy Cynamonowej na swoim oknie mieszkańcy przykleili kartę z apelem „Przepuść starszych, plis”, zwracając uwagę klientów, na ten wydawałoby się oczywisty fakt.

  Z kolei na tyłach poczty przy ul. Dunikowskiego znaleźć można urocze napisy namalowane kredą na chodniku: „Bądźcie dla siebie dobrzy” czy „Miłość w czasach zarazy”. Ich autorka, która od czwartku zdecydowaną większość czasu spędza w domu z córką, była zmuszona do wyjścia na pocztę i spontanicznie zabrała ze sobą kredę.

  Zapytana skąd wziął się pomysł na te kolorowe hasła, odpowiada, że po prostu z potrzeby, aby przekazać komuś coś miłego.

  - Może ktoś przechodząc to przeczyta i poczuje się lepiej? Chociaż przez chwilę. Bo wiem jak ciężko jest wytrzymać w domu, kiedy media bombardują samymi złymi wiadomościami i szerzy się atmosfera paniki i strachu – mówi.

  Czy spotkaliście się z takimi małymi, przyjaznymi gestami? Jeśli tak, koniecznie dajcie nam znać. Chętnie napiszemy o przykładach sąsiedzkiej życzliwości „w czasach zarazy”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ewa_07 3 2 miesiące temu

   A co zrobić ... kiedy okazuję się iż nad tobą mieszka psychopata ... Pomocy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Małgosia 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Bardzo fajne inicjatywy!;) miło się o nich czyta, u mnie na nowym osiedlu gdzie mieszkam dosłownie 2 tyg nic takiego nie zaobserwowałam...może jeszcze się nie ośmieliliśmy a za jakiś czas, jak Włsoi, będziemy razem śpiewać na balkonach;)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Love&Peace 1 2 miesiące temuocena: 75% 

   Cudowne! Jest jeszcze akcja wieszania tęczy w oknach, żeby dzieci miały frajdę podczas spaceru

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3313 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020