REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (www.facebook.com/balonowastronanieba)

  To będzie niezapomniany widok. Z Ursynowa startować będą gigantyczne balony w ramach obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Jeśli tylko pozwoli wiatr, najlepsi w Polsce piloci balonowi wystartują z kampusu SGGW. "Balonowy Cud nad Wisłą" potrwa do niedzieli.

  Tak widowiskowej imprezy dawno w Warszawie nie było. Z różnych lokalizacji w dniach 14-16 sierpnia startować będą balony na ogrzane powietrze. Impreza nazwana "Balonowy Cud nad Wisłą" jest oryginalnym sposobem uczczenia stulecia Bitwy Warszawskiej, w której brały udział nowo sformowane wówczas wojska balonowe.

  Wśród kilkunastu miejsc startu balonów rozsianych po mapie Warszawy jeden z nich znajduje się w naszej dzielnicy. To kampus SGGW. Dzięki temu, jeśli pozwoli na to pogoda, wielu ursynowian będzie miało okazję na żywo zobaczyć na niebie przelot kolorowych balonów. 

  - Z tego miejsca zaplanowano start 5-6 balonów, ale wszystko zależy od pogody. Niestety piątkowy start musiał zostać odwołany, ponieważ nie pozwolił na to kierunek wiatru. W obecnej sytuacji balony zostałyby zepchnięte w stronę Okęcia, a to ze względu na bliskość lotniska jest wykluczone. Podanie kolejnego terminu jest obecnie niemożliwe. Czekamy na pozwolenie od meteorologa - mówi Beata Banaszuk z "Balonowego Cudu nad Wisłą" 

  Również ze względów bezpieczeństwa organizatorzy imprezy nie dostali zgody na start z terenu Wyścigów Konnych na Służewcu. Nie pozwoliła na to Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. 

  Pierwsze starty

  Więcej szczęścia mają mieszkańcy innych dzielnic, albo ci, którzy wybiorą się nad Wisłę. W piątek, 14 sierpnia około godziny 18:00 mają wystartować balony z łąk wokół siedziby PKOL-u oraz terenu przy Zamku Królewskim oraz plaży Poniatówki. Inne miejsca, z których w ciągu trzydniowej imprezy zaplanowano start balonów to m.in. Stadion PGE Narodowy, Park Skaryszewski.

  Najważniejszy lot został zaplanowany na sobotę, 15 sierpnia. "Lis", czyli balon z kilkunastometrową biało-czerwoną flagą, za którym będą podążać kolejni piloci wyruszy z Ogrodu Dolnego Zamku Królewskiego.

  W imprezie udział wezmą najlepsi polscy piloci, m.in. Jacek Bogdański, zdobywca Pucharu Gordona Bennetta i Daria Goławska-Dutkiewicz, aktualna Mistrzyni Świata Kobiet.

  Wszystkie loty "Balonowego Cudu nad Wisłą" od piątku do niedzieli będą się odbywać w godzinach porannych oraz wieczornych. Szczegółowy plan lotów można śledzić w internecie.

  Przypomnijmy, Bitwa Warszawska znana jako Cud nad Wisłą rozegrała się w dniach 13–25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Polacy zatrzymali Armię Czerwoną na przedpolach Warszawy. To dzięki temu Polska zachowała niepodległość i nie doszło do rozlania się komunizmu na zachód Europy. Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z 18 najważniejszych bitew w historii świata.

  AKTUALIZACJA: Piątkowe i sobotnie loty z kampusu SGGW zostały odwołane ze względu na niesprzyjający wiatr

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 57

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3107 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020