REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lipca 2019, 09:02 komentarzy 33

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  ursynowski komisariat policji

  ursynowski komisariat policji (SK)

  W biały dzień na Ursynowie napadnięty został rowerzysta. 26-latek został zaatakowany przez recydywistę, któremu nie podobała się jego jazda na jednośladzie.

  Wszystko działo się na jednym z ursynowskich osiedli. 26-letni mieszkaniec Warszawy jechał na rowerze, co nie spodobało się idącemu pieszo Mariuszowi W. Zaczął krzyczeć na rowerzystę, wymachiwał rękami i próbował uniemożliwić mu dalszą jazdę, stając na drodze jednośladu.

  - Gdy 26-latek się zatrzymał, napastnik ruszył w jego kierunku coraz bardziej agresywnie dając do zrozumienia, że nie podoba mu się cała sytuacja - mówi st. sierż. Karol Gruda z mokowskiej komendy policji.

  Rowerzysta wyjął telefon, by zrobić zdjęcie agresorowi i wezwać na pomoc policję. Został wówczas popchnięty i przewrócony na ziemię przez Mariusza W., który uderzając go, zażądał oddania telefonu. Na widok agresywnego mężczyzni zareagowali przechodnie, którzy wezwali patrol i podali rysopis sprawcy, bo ten - w międzyczasie - uciekł.

  Policjanci z ursynowskiej patrolówki szybko zlokalizowali krewkiego mężczyznę, którym okazał się znany już wcześniej funkcjonariuszom 44-letni Mariusz W.

  - Został on zatrzymany i przewieziony na komisariat. Zdarzenie dla pokrzywdzonego zakończyło się niegroźnymi otarciami, uszkodzeniem telefonu i podartymi ubraniami - dodaje st. sierż. Gruda.

  Mariusz W. ma na swoim koncie liczne kradzieże, między innymi w drogeriach, gdzie ukradł kosmetyki o wartości ok.  1000 złotych oraz uszkodzenia mienia.

  Za usiłowanie dokonania rozboju kodeks karny przewiduje taką samą karę, jak faktyczne jego dokonanie, wobec czego Mariuszowi W. za samo zdarzenie na Ursynowie grozi do 12 lat więzienia. Sąd zdecyduje czy okres ten wydłużyć o kolejne lata za poprzednie występki. 44-latek usłyszał w sumie 9 zarzutów, z czego 5 dotyczy uszkodzeń mienia, a 3 kradzieży.

  Ursynowscy śledczy wystąpili do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i 44 latek będzie przez najbliższe 3 miesiące poczeka na proces w areszcie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 135

  • 64
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 29
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2427 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020