REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Agnieszka Pająk-Czech

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  To tu ZDM znalazł barierę architektoniczną...

  To tu ZDM znalazł barierę architektoniczną... (GoogleMaps)

  Kilka dni temu, miasto z dumą ogłosiło, że chce przeznaczyć 1 mln złotych na likwidację barier architektonicznych. Na Ursynowie wyznaczono do poprawy, aż… jedno takie miejsce.

  Likwidacja barier w Warszawie będzie trwała kilka lat. W tym roku w stolicy wyznaczono 200 miejsc do poprawki.

  - W tym roku obniżymy krawężniki obok posesji przy Kłobuckiej 21. Obecnie jest tam utrudniony dojazd i dojście. Nie jesteśmy w stanie określić kiedy dokładnie będą wykonywane prace. Na pewno w tym roku – mówi Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

  Zadziwiające, że w tym roku tylko jedno takie miejsce zostanie poprawione i to w lokalizacji, gdzie ruch pieszy jest niewielki.

  - Moim zdaniem to wielki błąd. Barier architektonicznych na Ursynowie nie brakuje. Chociażby przy osiedlach z wielkiej płyty. To jest nieporozumienie – mówi radny Ryszard Zięciak.

  Mapa barier architektonicznych w Warszawie została stworzona przez stowarzyszenie SISKOM przy współpracy z licznymi dzielnicowymi stowarzyszeniami, urzędami dzielnic oraz Zarządem Dróg Miejskich. W sumie w całej Warszawie do poprawy zgłoszono aż 1.100 punktów. Na samym Ursynowie zgłoszonych punktów jest kilkadziesiąt.

  Jeżeli będą one poprawiane w takim tempie jak teraz, to możemy spodziewać się, że Ursynów bez barier zobaczymy dopiero za kilkanaście lat!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~miu 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Czy wladze dzielnicy moga zaczac intensywne lobbowanie na rzecz zalozenia ruchomych schodow przy polnocnych wyjsciach z metra?? Dla starszych osob koniecznosc wdrapania sie po schodach to koszmar. Kto ma starszych w rodzinie ten wie! A i my nie bedziemy coraz mlodsi. Ciagle chodzienie dookola w celu skorzystania z "poludniowej" windy tez jest zbyt trudne, bo dla starszych jest to DALEKO!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WEM 1 ponad rok temu

   Przystanek ZTM: PKP Jeziorki 01 - brak utwardzonego dojścia gdziekolwiek. Przystanek jest wyspą w błocie. Czy to nie jest bariera?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3435 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021