REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 czerwca 2020, 11:53 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Basen w Powsinie czynny od 3 lipca

  Basen w Powsinie czynny od 3 lipca (Park Kultury w Powsinie)

  Od piątku, 3 lipca otwarty będzie basen w Parku Kultury w Powsinie. To jedyna na Ursynowie pływalnia otwarta, bardzo popularna latem. W ubiegłym roku przeszła generalny remont. Dlaczego otwiera się tak późno?

  Na ten dzień z utęsknieniem czekają wszyscy miłośnicy pluskania się w wodzie w upalne dni. Basen w Powsinie zostanie otwarty w piątek, 3 lipca - poinformował Park Kultury. Czynny będzie codziennie, w godzinach 10:00 – 20:00.

  W zeszłym roku basen przeszedł gruntowną modernizację. Ośrodek przypomina komfortwe spa, pojawiły się nowe atrakcje m.in. wodny plac zabaw, plac zabaw dla dzieci i zjeżdżalnia "Anakonda" o długości 24 metrów, a także udogodnienia dla dorosłych w postaci drewnianych leżanek i koszy plażowych.

  Limit wejść i środki ostrożności

  Z powodu epidemii koronawirusa na pływalni będą obowiązywały limity wejść. Jednocześnie na terenie obiektu będzie mogło przebywać 400 osób, w strefie czystej i niecce dużego basenu kąpielowego w jednym czasie – 34 osoby, w strefie małego basenu rekreacyjnego w jednym czasie - 13 osób, w strefie placu wodnego w jednym czasie - 13 osób, a w budynku szatniowo-prysznicowym po 8 osób na każdą szatnię. Trzeba będzie zachowywać 2 metrowy odstęp od innych osób, a przed podejściem do kasy należy zdezynfekować ręce.

  Miłośnicy basenu obawiają się tych obostrzeń i to wcale nie z powodu zagrożenia koronawirusem.

  - Reżim sanitarny = zgony i zasłabnięcia w kolejce do wejścia na basen podczas upału, nie wiem zatem co groźniejsze - wyimaginowany wróg "COVID-19" czy realne skutki "reżimu" - komentuje pan Jakub w mediach społecznościowych.

  Inni zwracają uwagę, że basen otwiera się zbyt późno. - W tym roku jakaś zmowa przeciwko warszawiakom, żeby w czerwcu basenów letnich nie otworzyć - ocenia Mikołaj.

  Wpływ na późne otwarcie basenów ma epidemia koronawirusa. Dopiero poluzowanie obostrzeń przez rząd pod koniec maja spowodowało, że właściciele pływalni mogli zacząć myśleć o ich uruchamianiu.

  - Uruchomienie pływalni otwartej wymaga sprawdzenia prawidłowości działania m.in. napełnienia niecek, systemów odpowiedzialnych za filtrowanie wody, ustabilizowanie parametrów wody, ale także zatrudnienia ratowników. Cały proces trwa minimum 3-4 tygodnie. Ze względu na fakt, że w tym samym czasie uruchamianych jest w Warszawie co najmniej kilkanaście pływalni terminy oczekiwania w firmach odpowiedzialnych za poszczególne elementy procesu były wydłużone - tłumaczy Marcin Osuch z Parku Kultury w Powsinie.

  Nie zmieniają się ceny za wstęp na powsiński. Za całodzienny bilet normalny zapłacimy 20 złotych, a za ulgowy 12 zł. Z kartą warszawiaka lub młodego warszawiaka odpowiednio: 18 i 10 złotych. Po 16:00 wejście kosztuje: 12 i 8 zł. 

  Sauna z nowym obliczem

  Basen to niejedyna atrakcja w Powsinie. W czasie przerwy "koronawirusowej" nowe oblicze zyskała sauna. Pojawił się nowy piec oraz drewniane, osikowe wykończenie.

  - Pokój wypoczynkowy i  łazienka przeszły prawdziwą metamorfozę.  Dla amatorów mocnych wrażeń zamontowaliśmy specjalne wiadro prysznicowe, umożliwiające szybkie schłodzenie się po wyjściu z sauny - opisuje Park Kultury.

  Sauna jest rezerwowana dla indywidualnego użytkownika, co pozwala czuć się swobodnie podczas pobytu. Do sauby trzeba zabrać własne ręczniki. Wejście jednorazowe na godzinę kosztuje 20 złotych (bilet normalny) i 15 złotych (bilet ulgowy). Za osobę towarzyszącą zapłacimy 5 złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jan 3 ponad rok temuocena: 33% 

   Nie wspominam miło tego basenu. Jak dla mnie mógłby się wcale nie otwierać. Woda przeraźliwie zimna, całe otoczenie jakieś niezbyt przyjemne.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 2 ponad rok temuocena: 93% 

   A czy na ten rok jest przewidziany incydent kałowy?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 1 ponad rok temuocena: 63% 

   Ciekawe jak jeden z drugim pacankiem się zarazą to też będą mówić że to zmowa a nie sorry pod respiratorem ciężko jest prowadzić konwersacje. Społeczeństwo chore.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4437 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021