REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Pandemia koronawirusa zmieniła nasze myślenie o życiu, relacjach, ale także o... aktywności fizycznej. Jeszcze dwa miesiące temu wiele oddalibyśmy za możliwość uprawiania sportu, chociażby popływania na basenie. Teraz jest to wreszcie możliwe, ponieważ pływalnie w stolicy są już otwarte. Dlatego warto otrząsnąć się z pandemicznego marazmu i zadbać o odpowiednią ilość ruchu zwłaszcza, że regularne wizyty na basenie przyczyniają się do poprawy naszego zdrowia, wyglądu i kondycji.

  Ruch to zdrowie

  Korzyści z pływania jest wiele. Ćwiczenia na basenie usprawniają pracę układu oddechowego i układu krążenia, zwiększają pojemność płuc, poprawiają kondycję, a nawet przyczyniają się do redukcji cholesterolu. Woda ma dobry wpływ na nasz układ odpornościowy i skórę. Wysiłek na basenie wspomaga ponadto utrzymanie prawidłowej postawy, ponieważ w trakcie ćwiczeń znacząco wzmacniamy mięśnie grzbietu. Jeżeli więc w czasach pandemii wiele godzin spędzasz na pracy zdalnej przed komputerem to nauka pływania dla dorosłych jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

  Co istotne, w trakcie ćwiczeń w wodzie nie obciążamy stawów, dlatego to często polecana forma rehabilitacji. Ten sport mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Należy jednak zadbać o bezpieczeństwo i pamiętać o dobraniu odpowiedniej intensywności treningu, jego długości i ćwiczeń.

  Dzięki pływaniu poprawisz sylwetkę

  Narodowa kwarantanna sprawiła, że wiele tygodni spędziliśmy w domu. Nic więc dziwnego, że obecnie mnóstwo osób zmaga się z problemem nadmiarowych kilogramów. Jeżeli jesteś jedną z nich, a marzysz o płaskim brzuchu i szczupłej sylwetce to pływanie jest idealnym wyborem. W trakcie godziny ruchu na basenie możesz spalić nawet kilkaset kilokalorii! Przyczynia się do tego jednoczesna praca wielu partii ciała, które angażujemy w trakcie pływania.

  Dlatego to nie tylko doskonały sposób na zrzucenie oponki, lecz także na wymodelowanie sylwetki, wzmocnienie mięśni i wysmuklenie talii. Co istotne, właściwości wody sprawiają, że wysiłek fizyczny jest skuteczny, ale odczuwany przez nas w mniejszym stopniu niż w przypadku innych aktywności.

  Potężna dawka endorfin

  Naukowcy od lat podkreślają, że regularne uprawianie sportu sprzyja poprawie nastroju. W trakcie ruchu w naszym ciele wytwarza się duża liczba endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Ostatnie miesiące dla nikogo nie należały do najłatwiejszych, dlatego warto wybrać się na basen, by pozbyć się stresu i wywołanych nim napięć. Nauka pływania w Warszawie to zatem idealna propozycja dla wszystkich mieszkańców stolicy, którzy w czasach pandemii chcą zarażać wyłącznie dobrym nastrojem.

  Rozrywka dla najmłodszych

  Jeżeli nie masz pomysłu na zorganizowanie czasu swoim pociechom, warto rozważyć regularne wyjścia na basen. Nauka pływania dla dzieci to dobry sposób na zapewnienie im rozrywki oraz impulsu do rozwoju. Na basenie najmłodsi zdobędą nowe umiejętności, poprawią swoją kondycję i zdrowie, a przy tym wszystkim będą się po prostu dobrze bawić. Organizując im zajęcia na pływalni, połączysz więc przyjemne z pożytecznym.

  Pływanie a koronawirus

  W związku z pandemią właściciele basenów zobowiązani są do wdrożenia specjalnych procedur, które mają zapewnić klientom bezpieczeństwo. Dezynfekcja kluczyków, klamek i bransoletek po każdym użytkowniku, wyznaczanie specjalnych stref czekania przed kasą czy ograniczona liczba szafek, pozwalająca zachować odpowiedni dystans to tylko niektóre z nich. Trzeba jednak pamiętać, że wiele zależy od naszego indywidualnego podejścia. Dlatego należy bezwzględnie stosować się do zasad obowiązujących w obiekcie i w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

  Okazuje się, że pływanie to idealny sport dla ludzi w każdym wieku. Pozwala poprawić zdrowie, kondycję i wygląd. To także dobra rozrywka dla dzieci i dorosłych. Jeżeli szukasz pomysłu na spędzenie wolnego czasu w stolicy, zajęcia na basenie stanowią doskonałe rozwiązanie.

  Artykuł załadowany: 0.2121 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020