REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Obok nowej kabackiej szkoły rozpoczęła się budowa boiska. Na początek robotnicy muszą usunąć z placu zanieczyszczoną ziemię, pochodzącą z drążenia tuneli metra. Boisko będzie pierwszym na Ursynowie, pod którym znajdzie się zbiornik retencyjny.

  Budowa kompleksu oświatowego na Kabatach dobiega końca. Budynek szkoły jest już przygotowany na przyjęcie uczniów, ale boisko zostanie otwarte dopiero wiosną. Prace zaczęły się od uporządkowania terenu, który był składowiskiem pozostałości po budowie tunelu metra. Ziemia jest pełna śmieci, kawałków betonu, metalu. Zanieczyszczona różnymi odpadami nie jest bezpiecznym podkładem, dlatego konieczne jest jej usunięcie, czyli remediacja.

  Na zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dzielnica czekała od kwietnia. Dopiero po jej uzyskaniu, jesienią, można było ogłosić przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska za około 1,6 mln złotych.

  - Zgodnie z umową ma ono zostać zbudowane do końca kwietnia 2021 roku. Jeszcze w grudniu zostanie oczyszczony teren, następnie powstanie projekt i na jego podstawie wykonawca wystąpi o pozwolenie na budowę - kreśli burmistrz Robert Kempa. 

  Nowe boisko będzie się wyróżniało na tle innych. Powstanie pod nim zbiornik retencyjny, zbierający deszczówkę. Zostanie on zaprojektowany na podstawie badań meteorologicznych, w oparciu o dane dotyczące opadów. Jego wielkość musi zostać dopasowana do ilości wody jaka w tej części Ursynowa spada na metr kwadratowy, z uwzględnieniem deszczów nawalnych. Zgromadzona deszczówka posłuży do podlewania zieleni na terenie szkoły.

  Bój o działkę trwał dwa lata

  Kabackie boisko powstaje dzięki porozumieniu miasta z deweloperem, który do niedawna był właścicielem działki sąsiadującej z nową podstawówką. Walka o ziemię trwała dwa lata.

  Firma Longbridge, która wybudowała za Tesco osiedle mieszkaniowe, zgodziła się oddać miastu grunt pod boisko w zamian za dwa razy mniejszą działkę na Woli, przy skrzyżowaniu alei Solidarności i Żelaznej. Dopłaciła miastu ok. 5 mln złotych.

  Na boisko przyjdzie jeszcze trochę poczekać, tymczasem budynek Szkoły Podstawowej nr 399 jest już ukończony i 18 grudnia mógłby przyjąć pierwszych uczniów. Ci jednak - ze względu na pandemię - uczą się w domach i wrócą do szkół najwcześniej po feriach zimowych, czyli 1 lutego.

  Do tego czasu uczniowie dwóch klas pierwszych nowej kabackiej podstawówki będą uczyć zdalnie pedagodzy z Szkoły Podstawowej nr 340 przy Lokajskiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~60+ 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Ten deweloper, a właściwie jego szef, to niezły oszust, ale słyszałem, że ma układy w urzędach, więc kręci takie wałki, że się w pale nie mieści. Np. to co zrobił na osiedlu na Instalatorów, to jest dopiero przekręt, a nadzór budowlany udał że nie widzi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Narkomani stracą miejsce spotkań. Ciekawe gdzie się przeniosą.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wuj dobra rada 1 2 miesiące temuocena: 86% 

   Najlepiej na Żoliborz

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3769 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021