REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  W sobotę Festiwal Gier Podwórkowych. Szkoła Podstawowa nr 343 na swój srebrny jubileusz przygotowała moc atrakcji. Będzie teatr, nieco zapomniane już gry i zabawy oraz charytatywna kawiarenka. Można przyjść i bawić się razem z dziećmi już od rana!

  Szkoła Podstawowa nr 343 przy ul. Kopcińskiego 7 powstała 25 lat temu. To doskonała okazja do świętowania, a jak lepiej to zrobić niż wpólnie się bawić, i to bez komputera, laptopa, czy telefonu? Tak zrodził się pomysł zorganizowania Festiwalu Gier.

  - Chcemy przypomnieć dorosłym w co się bawili jak chodzili do szkoły, a dzieciom pokazać jak czas wolny spędzali na podwórku ich rodzice. Ma to być nostalgiczna podróż kilka dekad wstecz, w którą rodzice zabiorą własne dzieci - mówi pomysłodawca imprezy wiceburmistrz Antoni Pomianowski.

  Festiwal zacznie się o godz. 10:00. Zanim wszyscy przeniosą się w świat gier, będą mogli zobaczyć "Brzydkie Kaczątko". Baśń Andrsena przedstawią aktorzy Teatru ON. Jest to pierwszy profesjonalny teatr osób niepełnosprawnych. Aktorzy na codzień mają swoje próby w Teatrze Kamienica Emiliana Kamińskiego i Justyny Sieńczyłło, ale niewiele okazji do występów. Tym bardziej warto zobaczyć ich na szkolnej scenie.

  A potem już na dworze zabawa w chowanego, w gumę, w sznura i w klasy oraz inne gry z lamusa. Będą też szachy i warcaby. W międzyczasie zostanie zorganizowany konkurs plastyczny "Szkoła w przyszłości", gdzie dzieci będą mogły pokazać jak wyobrażają sobie swoją szkołę za kilkadziesiąt lat. Uczniowie każdej z klas pochwalą się też swoimi umiejętnościami i spróbuja nauczyć tego innych, np. żonglowania.

  Będzie też okazja by pomóc charytatywnie w specjalnej kawiarence. Uczniowie z wolontariatu przygotują ciasta, sałatki, napoje i inne smakołyki, które będzie można kupić za dobrowolna opłatą

  - Mamy w adopcji dwoje dzieci z Afryki, którym zapewniamy co miesiąc wyżywienie, spanie w internacie, opiekę medyczną i opłacenie książek i nauki. Za jedno dziecko jest to 70 złotych miesięcznie - mówi koordynator Festiwalu Paweł Kocemba. Cały utarg z charytatywnej kawiarenki zostanie przekazany dzieciom w Afryce.

  Festiwal Gier Podwórkowych z okazji 25-lecie SP 343 rozpocznie się w sobotę, 29 września o 10:00, przy ul. Kopcińskiego 7. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Makaba01 1 8 miesięcy temu

   Świetna impreza :) Dużo dobrych emocji i okazja do integracji. Wyrazy uznania dla organizatorów- młodzieży, rodziców oraz nauczycieli SP 343.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2532 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO