REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Błoto, kurz, zniszczona zieleń i hałas ciężkiego sprzętu budowlanego już od rana - to codzienność mieszkańców ul. Surowieckiego. Kłopotliwy sąsiad to wykonawca ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Puławskiej. Miał zniknąć do końca ubiegłego roku, ale nadal ma tam swoją bazę. Gehenna mieszkańców potrwa jeszcze kilka miesięcy. 

  O sprawie pisaliśmy we wrześniu 2018 r. Należący do miasta Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, który buduje ścieżki rowerowe i chodniki wzdłuż Puławskiej obiecywał, że utrudnienia potrwają najwyżej trzy miesiące.

  - Chciałbym wierzyć, że zdążą do końca grudnia. Jak się zacznie psuć pogoda, przyjdzie mróz czy spadnie śnieg, to wcale tak różowo może nie być. Żeby nas tylko wiosna z tą hałdą nie zastała - martwił się wówczas się pan Bogdan.

  Wiosna tuż, tuż, a wielka hałda ziemi i kruszywa nadal straszy obok bloków przy Surowieckiego, mieszkańcy wciąż żyją jak na budowie. Zmiana jest tylko taka, że zniknął gruz, a teraz zalega materiał do budowy ścieżek i trawników.

  ZRiKD tłumaczy, że w tym rejonie ma zaplecze i jest to jedyna lokalizacja możliwa w tej okolicy. Nie dało się jej przenieść w inne miejsce.

  - Ziemię, która tam leży wykorzystamy do uzupełnienia trawników, a kruszywo do budowy ścieżek rowerowych na odcinku od alei Lotników do ulicy Wilanowskiej. Chcielibyćmy zacząć to robić do końca kwietnia - wyjaśnia Karina Stopa rzecznik Zakładu.

  Wszystkie prace mają potrwać do lipca. Do tego czasu wykonawca prawdopodobnie będzie miał swoje zaplecze pod oknami mieszkańców Surowieckiego 12. Nie jest to dobra informacja, gdy przyjdą upały, piasek będzie się roznosił po całej okolicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowianka 15 ponad rok temuocena: 87% 

   Uważam, że jazda na rowerze w mieście i wzdłuż tak ruchliwej trasy jaką jest Puławska to skrajna nieodpowiedzialność. Wielu rowerzystów uważa, że jazda na rowerze to samo zdrowie. Tak, jeśli jeździsz poza miastem, w lesie, parku, górach czy mazurach z dala od smogu i spalin samochodowych. Niestety rowerzyści nie chyba nie zdają sobie sprawy, że przy wysiłku fizycznym jego oddech jest dużo głębszy, a tym samym wdycha więcej zanieczyszczonego powietrza. Przy ulicach o natężonym ruchu samochodowym rowerzyści wdychają cała tablicę Mendelejewa. Ale kto komu zabroni... Tylko potem będzie płacz i zgrzytanie zębów - choroby płuc i rak. Wyrazy współczucia

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 14 ponad rok temuocena: 19% 

   Szanowna Ursynowianko, niech każdy wybiera to, co mu odpowiada. To, co dla Pani jest skrajną nieodpowiedzialnością, dla innego nią nie jest. Oczywistym jest, że każdy myślący zdaje sobie sprawę, że okolice Puławskiej to nie środek parku narodowego. Jednak czy Pani, stojąc na Puławskiej w korku dłużej, niż ja jestem w stanie ją pokonać rowerem, nie wdycha tej tablicy Mendelejewa?? Zakładam, że oboje nie dysponujemy wiarygodnymi badaniami naukowymi, więc zadyskutowalibyśmy się na śmierć. Pozdrawiam

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 13 ponad rok temuocena: 37% 

   Do AZX, który w sposób nieuprawniony sposób generalizuje. Są ludzie, którzy roweru używają naprawdę często. Ja na przykład i zamówić, i odebrać samochód w salonie przy ul. Puławskiej pojechałam właśnie rowerem. Zamówić - bo wtedy jeszcze nie miałam samochodu... A odebrać - bo zamówiłam bagażnik rowerowy na hak i wszystko musiało być w praktyce sprawdzone. Do Decathlonu po zakupy odzieżowe tez jeżdżę rowerem. Czego i innym życzę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 12 ponad rok temuocena: 29% 

   Brawo, wielki plus dla Ciebie! :-) Uprzedziłaś mnie o kilka minut z komentarzem. Nad sensownością niektórych projektów rowerowych można dyskutować, jednak DDR wzdłuż Puławskiej to nie jest ten przypadek. Oczywiście, przy odrobinie złej woli, można każdą tego typu inwestycję podważać. Ale, per analogiam, tak samo można podważać sens niemal każdej innej, nierowerowej, inwestycji. Życząc trzeźwego i życzliwego spojrzenia - pozdrawiam!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 11 ponad rok temuocena: 92% 

   Jeśli to jest uciążliwe to zapraszam na osiedle Kazury, z jednej strony bloku budowa POW z drugiej żłobka, 6 dni w tygodniu od świtu do późnego wieczora... Hałas, kurz, pył wszędzie, piach i błoto na ciągach pieszych, zniszczone trawniki, krzewy i drzewa - niektóre nawet w całości znikają choć to teren osiedlowy a nie budowy... I tak żłobek do końca roku 2019 a POW do sierpnia 2020 (!).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 10 ponad rok temuocena: 0% 

   A co będzie jak program budowy ścieżek rowerowych rozwinie się na inne ursynow skierowana ulice.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rysiu 9 ponad rok temuocena: 33% 

   Ludzie, budują ścieżki rowerowe, a wy marudzicie. Za parę miesięcy będziecie zadowoleni, że rowerem można pojechać do Piaseczna. Ursynów ma coraz więcej dróg dla rowerów. Jest super.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 8 ponad rok temuocena: 65% 

   @rysiu - powiedz mi a ile osób tam będzie chciało jechać rowerem? Już widzę te tłumy pędzące na rowerach całymi rodzinami na zakupy do Decathlonu czy też do outletu po drugiej stronie. Po nowy samochód do salonów wzdłuż Puławskiej też pojadą na pewno rowerem. Sellgros z kolei będzie obsługiwał wyłącznie riksze. „Zielony” Ursynów jak nic będzie wszędzie jeździł rowerami - dzieci do żłobka na trójkołowcach aby było bezpiecznie, starsi do szkoły już na normalnych a w tym czasie rodzice na drugi koniec miasta również rowerem. Rysiu - obudź się:)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 7 ponad rok temuocena: 33% 

   AZX - nie generalizuj i nie przedstawiaj sprawy wyłącznie z własnej perspektywy. DDR wzdłuż Puławskiej jest bardzo potrzebna. Przeszkadzali Ci rowerzyści na Puławskiej? Teraz nie będą. Oni będą bezpieczniejsi, Ty będziesz szczęśliwszy, że ich na ulicy nie oglądasz. Z tym "bezpieczniejsi", to trochę przesadziłem... Smutna refleksja jest taka, że zbyt dużo kierowców przy skręcaniu w prawo nie zwraca uwagę na to, czy po DDR akurat ktoś nie jedzie. Perspektywę zmienia znakomicie przejechanie się czasem na rowerze. Polecam. Tak samo niektórym rowerzystom, polecam czasem pojechać samochodem. Warto mieć spojrzenie z obu stron "barykady".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania. . . 6 ponad rok temuocena: 50% 

   kiedyś całe ursynów to był plac budowy i żyło sie dobrze...szukacie tematów na siłe....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3227 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020