REKLAMAA1 ECHO RYTM 24.01.2022 - 23.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Estetycznie, bez namiotów, tak aby na placu oprócz handlu można było organizować imprezy okolicznościowe - taki pomysł ma radny Piotr Karczewski na funkcjonowaniu bazarku “Na Dołku” pod swoimi rządami. Chce też, aby handel odbywał się nie tylko w weekendy. Tymczasem sprawą licytacji, w której zwyciężył ze stowarzyszeniem kupców, zajęła się prokuratura.

  Niebawem minie miesiąc od zakończenia licytacji terenu dawnej pętli autobusowej przy ul. Płaskowickiej. Licytacji, która wywołała emocje wśród kupców i klientów najpopularniejszego w dzielnicy targowiska. 

  Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku” wprawdzie wygrało bój o teren z radnym Koalicji Obywatelskim Piotrem Karczewskim, ale nie zdecydowało się podpisać z miastem umowy ze względu na trzykrotnie wyższą niż wcześniej stawkę miesięcznego czynszu - 90 tys. złotych. Woli płacić karę za nielegalne zajmowanie placu, wynoszącą "tylko" 64 tys. złotych.

  Zarząd Mienia m.st Warszawy zgodnie z procedurami zaoferował kontrakt Karczewskiemu. Ten zgodził się, ale na dopełnienie formalności musi poczekać, aż miasto odbierze plac z rąk dotychczasowego najemcy. Może to potrwać miesiącami.

  - Urząd m.st. Warszawy wystąpił o nadanie klauzul wykonalności aktom notarialnym o poddaniu się egzekucji w zakresie wydania nieruchomości. Z chwilą rozstrzygnięcia sprawy przez właściwy rzeczowo sąd, rozpoczną się w tej sprawie czynności komornicze - poinformował nas Zarząd Mienia m.st. Warszawy.

  Garażówka "Na Dołku"?

  Już teraz radny snuje ambitne plany co do przyszłości bazarku. Zapewnia, że kupcy nie stracą swoich miejsc pracy, jednocześnie zapowiada wiele zmian w wyglądzie i funkcjonowaniu targowiska przy Płaskowickiej.

  - Dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie liczby dni handlowych do 4-5 w tygodniu oraz likwidacja namiotów. Dzięki temu plac w pozostałe dni można będzie wykorzystać do organizacji imprez okolicznościowych, np. garażówek, giełdy ekologicznej czy postawienia foodtrucków. To pozwoli zdobywać dodatkowe fundusze - powiedział nam radny Piotr Karczewski.

  Przypomnijmy, jeszcze przed przeprowadzką bazarku na teren pętli ówczesny prezes stowarzyszenia kupców Piotr Karczewski obiecywał postawienie nowych pawilonów. Do momentu utraty posady szefa kupców w 2018 roku nie zrealizował tej zapowiedzi.

  Nie wiadomo jak na zapowiadane zmiany zareagują kupcy, zwłaszcza ci korzystający z namiotów. Na razie wszyscy zostali wciągnięci w ostry konflikt. Chcąc nadal handlować “Na Dołu” musieli zgodzić się współfinansować karę nałożoną przez miasto. Zamiast z 90 złotych za dzień targowy płacą teraz tysiąc za cały miesiąc handlowania.

  "Haracz dla okupantów"

  Stowarzyszeniu Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku" podwyżkę opłat wypomina profil społecznościowy bazarku, który publikował informacje od radnego Piotra Karczewskiego, choć jak on sami mówi "nie on go prowadzi". W ostatnich dniach pojawiło się na nim się wezwanie do handlarzy, aby nie dawali Stowarzyszeniu ani grosza - “Kupcy nie płaćcie haraczu okupantom!”.

  Według radnego, który opiera się na rozmowach z kupcami, większość z nich nadal płaci tylko za dzień targowy. Z drugiej strony barykady słyszymy odmienny komunikat.

  - Wszyscy, poza jednostkami, płacą miesięczny czynsz. Dzięki temu wywiązujemy się na bieżąco ze wszystkich zobowiązań, nie mamy żadnych zaległych faktur - stwierdza Marek Polanowski, prezes Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku".

  Licytacja pod lupą prokuratury

  W tle tych przepychanek na obietnice i inwektywy toczy się sprawa w prokuraturze. Licytacją zajęła się na wniosek Stowarzyszenia Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów. W piśmie do prokuratury kupcy obecnie handlujący na bazarku argumentowali, że "radny Karczewski nie powinien brać udziału w postępowaniu dotyczącym wynajmu majątku miejskiego" oraz podnieśli "nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych radnego". Stowarzyszenie oskarża też swojego konkurenta o "celowe działanie na szkodę bazarku poprzez podbijanie ceny czynszu". 

  Chodzi o stwierdzenie Piotra Karczewskiego, zawarte w protokole z licytacji, którym zwraca się on do przewodniczącej komisji: “Będzie Pani zadowolona z wylicytowanej stawki".

  - Otrzymaliśmy informację, że prokuratura podjęła działania w sprawie niejasności podczas licytacji - mówi nam Polanowski.

  Miasto twierdzi jednak, że licytacja odbyła się zgodnie z prawem. A kwestia udziału radnego Karczewskiego w tym konkursie była analizowana pod kątem ewentualnego konfliktu interesu.

  - Jest ona także przedmiotem licznych orzeczeń sadów administracyjnych z terenu całego kraju. W ocenie urzędu dopiero zawarcie umowy najmu czy dzierżawy stwarza w omawianym przypadku przesłankę do wygaszania mandatu radnego. Tym samym, w przypadku zawarcia umowy z Piotrem Karczewskim, Zarząd Mienia m.st. Warszawy poinformuje o tym fakcie władze dzielnicy Ursynów - odpowiada na nasze pytania Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

  Pomimo tych wszystkich zawirowań, handel na bazarku trwa, a przedświąteczny szał zakupów dopiero się rozkręca. Od czwartku do soboty otwarte będą wszystkie stoiska na targowisku, ale ze względu na pandemię jednocześnie zakupy zrobi tylko 300 osób. Zarząd bazarku zapewnia o przestrzeganiu wszystkich obostrzeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 62

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PL1954 21 2 miesiące temu

   Na litość B.......To (było) i jest miejsce na pętlę autobusową.Zostaje pętla albo sprzedajemy deweleperowi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fro 20 8 miesięcy temuocena: 50% 

   i co dalej z bazarkiem ???? już ponad miesiąc minął , kiedy zlikwidują ten syf?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robek K. 19 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Prokuraturze proponował bym przyjrzeć się też dokładnie w jaki sposób spółka dostała ten teren w dzierżawę. Teraz jak i za pierwszym razem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 18 10 miesięcy temuocena: 95% 

   I taki slums zapewnił na Kempa. Człowiek, który z racji zajmowanego stanowiska powinien dbać o dobro mieszkańców, w znacznym stopniu przyczynia się do degradacji dzielnicy. Przyjdzie czas na rozliczenie tego towarzystwa z Ratusza.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lala 17 10 miesięcy temuocena: 93% 

   Cyrk na kółkach a nie bazarek

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 16 10 miesięcy temuocena: 50% 

   To będzie serce "inteligenckiego" Ursynowa

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 15 10 miesięcy temuocena: 92% 

   nie wierze w zadne zapewnienia ze bedzie ład i porzadek, nie raz nam obiecywano, obiecywano ze bazarek tu to tymczasowe rozwiazanie a jest z nami kilka lat i bedzie nie wiadomo jak dlugo. . Wolalbym normalna stara petle autobusowa ze wszystkimi autobusami, a bazarek eksmitowac na sobote i niedziele na tyly urzedu gminy. I jak raz czy drugi raz urzednicy w poniedzialek zobaczyliby z okien jaki syf zostaje po bazarku to by wszystkich mieszkancow Polaka i Kulczynskiego na kleczkach prosili o wybaczenie, nie wspominajac o rozjezdzonych trawnikach, zastawionych chodnikach.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 14 10 miesięcy temuocena: 96% 

   Wielce Szanowny Pan Karczewski już raz przedstawiał swoją świetlaną wizję bazaru. Nawet wizualizacje były. Kupcy przekonywali jak to pięknie będzie - aksamitne pawilony z taraskami, czystość, ład, porządek, etc... I co? I zajumali pętlę, autobusy na objazdach, przedłużone zatoczki pod blokami, toitoie dla kierowców a na bazarze syf, brud, smród i tylko walające się po okolicznych podwórkach śmieci z bazaru.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stały klient 13 10 miesięcy temuocena: 67% 

   Oj czuję , że mimo zapewnień P. Karczewskiego, że kupcy nie stracą swoich miejsc pracy, bedzie inaczej . Gdzie będą odbywać się imprezy , stacjonować foodtrucki ( kosztem miejsc kupców? ) To już nie będzie ten sam bazarek.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agrest 12 10 miesięcy temuocena: 97% 

   Cały czas nie rozumiem, dlaczego zlikwidowano pętlę autobusową. I dlaczego nie można zorganizować weekendowego bazarku na parkingu pod ratuszem?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~gonzo 11 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Tego nie wie nikt. A jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o ....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 10 10 miesięcy temuocena: 31% 

   Po co pętla, skoro jest Veturilo albo inna rowerownia

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Władysław 9 10 miesięcy temuocena: 68% 

   Jestem za likwidacją bazaru. W sklepach towar jest bezpieczniejszy dla zdrowia, nie leży godzinami w ulicznym kurzu nawiewanym przez wiatr i na słońcu w temperaturze 30 st. C.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 8 10 miesięcy temuocena: 77% 

   I proszę, kamandir wykonał zadanie. Wszelkie "remonty", "budowy" służą kamandzie do dywersji tkanki miejskiej, hi, hi. Inny przykład - Oddział Ostatniej Posługi pierwszy otworzyli w nowym szpitalu, a neurobiałki nic a nic nie rozumieją, a nawet cieszą się, ha, ha.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Z Polaka 7 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Jakoś trudno w to uwierzyć- jak Karczewski miał bazarek to wszyscy wiemy jaki był ....SYF, teraz nagle żadna o estetykę?śmiem wątpić,a raczej zdecydowanie jestem pewien, że to zwykłe myślenie oczu!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   ~zwykły dzban

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szarak 5 10 miesięcy temuocena: 69% 

   Władze dzielnicy same doprowadziły do takiej sytuacji. To niech teraz rozwiązują problem. Gdyby wraz z budową tunelu zlikwidowały tego syfa, to już dawno byłoby po temacie. Wszyscy dokładamy do tego "interesu". Do kasy miasta wpływa 30 tys. miesięcznie. To nawet nie pokryje kosztów rekultywacji trawników rozjeżdżonych w okolicy. Dlaczego mieszkańcy Ursynowa mają finansować miejsca pracy dla wąskiej grupy handlarzy?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iniquitatem 4 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Bo muszą tańczyć jak im tow. Kempa zagra... Skumbrie w tomacie, chcieliście go, to macie...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 3 10 miesięcy temuocena: 94% 

   Nasz Ursynów jest chory umysłowo...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 10 miesięcy temuocena: 13% 

   ale nieco mniej ,niż PISlam

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajtek 1 10 miesięcy temuocena: 59% 

   Prokuratura ma czas jak skręcili sprawę Obajtka

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4029 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022