REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2018, 15:23 komentarzy 36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Spięcie na linii bazarek - wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy. Astaldi ogrodziło jedyną drogę pożarową do targowiska. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zagrażające bezpieczeństwu ludzi - komentują kupcy. Budowlańcy przypominają, że bazarku już od dawna przy Braci Wagów nie powinno być.

  Tydzień temu Astaldi postawiło ogrodzenie wzdłuż ul. Braci Wagów. Zagrodzono parking przy bazarku, a przy okazji główną bramę wjazdową, która była jedyną drogą pożarową dla terenu całego targowiska. Narzekają nie tylko jego pracownicy, ale i klienci. Z przybazarkowego parkingu wyproszono samochody, ale znalazły one sobie nowe miejsca postojowe - na... chodniku, który Astaldi wybudowało dla pieszych.

  - Po jakiego grzyba ogrodzili teren od ulicy Braci Wagów? Prowizorycznym chodnikiem nie da się przejść bo samochody sobie parkują i na przystanek trzeba iść ulicą. Po co? - zastanawia się pani Aleksandra.

  Pytanie jest o tyle zasadne, że wykonawca POW na razie terenu bazarku nie przejął, a do ewentualnej eksmisji droga daleka. Wojewoda nie podjął jeszcze decyzjii w tej sprawie. Zresztą bazarek ma się wkrótce przenieść na pobliską pętlę autobusową.

  - To jest czysta złośliwość. Oni chcą nam pokazać kto tu rządzi - mówi wprost Małgorzata Siarkiewicz, sekretarz stowarzyszenia kupców z targowiska "Na Dołku".

  Bazarek ma co prawda awaryjną bramę wyjazdową, ale zlokalizowana jest ona w rejonie przystanku autobusowego, a na wyjeździe zmieniła się organizacja ruchu - obowiązuje żółta linia ciągła, której zgodnie z przepisami nie wolno przekraczać. Zdezorientowanym klientom bazarku w ostatni weekend w wyjściu z targowiska pomagał ochroniarz zatrudniony przez kupców.

  Stowarzyszenie wysłało protest do drogowców. Powiadomiono również straż pożarną, policję i władze miasta.

  - Przecież to jest jedyna droga pożarowa! Kto poniesie odpowiedzialność, gdy coś się stanie? - pyta Piotr Karczewski, szef organizacji kupców.

  - Mamy żal do Astaldi. Nie chcą z nami rozmawiać. Kompletnie nie biorą pod uwagę czynnika ludzkiego - dodaje Siarkiewicz.

  Astaldi: Ogrodzenia wymaga prawo

  Jak wynika z odpowiedzi firmy Astaldi na protest kupców, drogowcy nic sobie nie robią z zagrodzenia drogi pożarowej i ryzyka, jakie to stwarza.

  - Ogrodzenie jest elementem zatwierdzonej, czasowej organizacji ruchu w tym rejonie, a bezzwłocznego ogrodzenia terenu budowy, od wykonawcy wymaga zarówno prawo budowlane, jak i postanowienia kontraktowe - pisze dyrektor kontraktu Tomasz Mołdysz z Astaldi.

  I dodaje: - Pragnę przypomnieć, że nie istnieje kontraktowa formuła pozwalająca na dokonywanie uzgodnień z podmiotami nieposiadającymi tytułu prawnego do zajmowanych nieruchomości.

  Przypomnijmy, bazarek powinien był zniknąć z zajmowanego terenu już w czerwcu ubiegłego roku. A wraz z uzyskaniem przez budowlańców pozwolenia na budowę, co nastąpiło w końcu grudnia, cały pas wzdłuż ul. Płaskowickiej automatycznie przeszedł w zarząd Astaldi.

  Jednym słowem, mimo iż bazarek ciągle przy Braci Wagów jest i funkcjonuje (choć nielegalnie), budowlańcy traktują go jak powietrze.

  Podobne odczucia mają inni mieszkańcy terenów wokół budowy POW, którzy zwracają się do naszej redakcji z prośbami o interwencję ws. zabranych przejść i chodników. Twierdzą, że są lekceważeni. I wcale nie chodzi o rozwiązania niemożliwe, a o zwykłe ułatwienia, które są w zasięgu wykonawcy.

  Ci z osiedla Kazury od paru tygodni walczą o wybudowanie 30-metrowego chodnika, który ułatwiłby im dojście do przystanków autobusowych. Inspektorzy nadzoru budowy POW stwierdzili, że rzeczywiście chodnik jest potrzebny, ale kiedy powstanie - tego wciąż nie wiadomo.

  - Mieszkańcy są na łasce i niełasce włoskiego koncernu. A władze miasta i dzielnicy, które powinny pilnować naszych interesów, byśmy mieli gdzie przejść suchą nogą, śpią! - oburza się pani Marlena z osiedla Kazury. - Czy naprawdę Astaldi wszystko teraz wolno? - dodaje.

  Budowa ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy wg planów ma się zakończyć w 2020 roku.

  13 lutego, we wtorek, o godz. 18:00 w sali 136 ursynowskiego ratusza odbędzie się spotkanie Astaldi, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z mieszkańcami. Temat: wprowadzenie zmian w organizacji ruchu od 26 lutego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 88

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~iwona szymanska 36 5 dni temu

   siarkiewicz i ten cwel prezio karczewski nadaja sie do pchania karuzeli wodoglowy

   Edytowany: 5 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marmolada 35 7 dni temuocena: 52% 

   Kto wymyślił autostradę przez środek osiedla? To się w głowie nie mieści! Mieszkańcy osiedla chcą spokoju, ciszy, bazarku gdzie można zrobić zakupy i spotkać sąsiadów, miejsc parkingowych, a nie smrodzącej i hałasującej autostrady. Oby udało się jeszcze zatrzymać tą szkodliwą inwestycję!

   Edytowany: 3 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trl 34 7 dni temuocena: 39% 

   Pamiętam jak na Ursynowie rosło zboże i pasły się krowy. Moim marzeniem jest aby Ursynów znów tak wyglądał: wszędzie pola i pastwiska, żadnych samochodów i tych okropnych bloków.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trl 33 7 dni temuocena: 50% 

   We Frankfurcie autostrada biegnie przez środek lotniska. I co? I nic. Słowo-klucz: TUNEL! Jakbyś nie zauważyła, na Ursynowie też będzie TUNEL. Właśnie po to, aby nie było hałasu i smrodu.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don Matteo 32 3 dni temuocena: 100% 

   @trl a na tym lotnisku również mieszkają ludzie? Tak że 150 000?

   Edytowany: 3 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 31 8 dni temuocena: 38% 

   BAZAR NA WIOCHĘ! TU JEST MIASTO. I TAK NARÓD KUPUJĘ W LIDLU I BIEDRONCE.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 30 8 dni temuocena: 58% 

   Usunąć ten syf siłą i więcej nie wpuszczać. Chcą robić 3-ci świat, proszę bardzo ale z dala od zabudowań. Komu taki folklor potrzebny do życia, to sobie podjedzie, reszta odetchnie z ulga.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lambada 29 8 dni temuocena: 78% 

   Z filtrami czy bez, w tunelu, czy na powierzchni autostrada POW to ogromne pogorszenie warunków dla mieszkańców. Jedyna korzyść z tego będzie taka, że te elitarne osiedle zacznie pustoszyć, bo nikt nie będzie chciał tu mieszkać i ceny mieszkań , jak i działek będą miały prawie zerową cenę.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 28 7 dni temuocena: 33% 

   "Elitarne osiedle" - to mnie rozbawiłeś.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marek natolin 27 9 dni temuocena: 44% 

   OK, ale ten bazarek jest tam całkowicie nielegalnie. Więc o jakiej drodze pożarowej mowa? To jest kompromitacja władz dzielnicy, że to miejsce jeszcze funkcjonuje.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 26 9 dni temuocena: 50% 

   Nieudolność władz dzielnicy pod egidą PO jest przytłaczająca, a na nieudaczników głosować w najbliższych wyborach nie będę

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 25 9 dni temuocena: 57% 

   Ponieważ uważam , że POW ( to nie jest obwodnica ! ) nie powinna powstać w tym miejscu , sympatyzuję z kupcami :-) . Śniło mi się , że ich działalność spowodowała zaprzestanie budowy tej "obwodnicy " .

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 24 7 dni temuocena: 26% 

   POW - Południowa OBWODNICA Warszawy.

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janka 23 7 dni temuocena: 100% 

   Celem inwestycji jest: -stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podroży -powiązanie sieci dróg miejskich z istniejącą autostradą A-2. Fragment charakterystyki inwestycji z oficjalnej strony. Obwodnica? Naprawdę?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlliso 22 10 dni temuocena: 56% 

   Jak będzie problem z bazarkiem to przedłuży się budowa, a co z tym idzie utrudnienia. Interes jednej grupy nie może być ważniejszy. Nie mają prawa do użytkowania to codziennie straż miejska powinna ich kontrolować i wlepiać mandaty to by sobie poszli.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A.S. 21 10 dni temuocena: 62% 

   Gdyby Karczewski nie był kolegą burmistrza i radnym PO, to pewnie już dawno by go nie było. Są jednak "równi" i "równiejsi". Dla tych drugich można pozmieniać trasy autobusów i zlikwidować pętlę.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 29 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eliza 20 10 dni temuocena: 56% 

   Kupcy blokują? A co z tysiącem czy może dwoma tysiącami klientów, którzy wybierają się tam jutro po zakupy? Oni się nie liczą? Ciekawe czy tak pan się ucieszy jak jutro znajdzie mandacik. Będzie hasło,, zlikwidować straż miejską,,.Ludzie planujcie się z tą nienawiścią.Trochę empatii.

   Edytowany: 7 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 19 9 dni temuocena: 38% 

   pytanie: a klienci mieszkają we wsi Ojmiakon na dalekiej Syberii, gdzie jest zagrożenie, że utłuką ostatniego renifera? tak tylko pytam.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 17 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 18 8 dni temuocena: 60% 

   Jest masa sklepów na Ursynowie, tam pójdą klienci. Ludzie mamy 2018 rok a nie 1995, obudźcie się.

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia Ursynow 17 10 dni temuocena: 43% 

   Powinni ogrodzic caly bazarek i sami sie kupcy szybko spakuja,bo klienci nie wejda. Niech zaczna budowac POW a kupcy pod ul.Polaka

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A.S. 16 10 dni temuocena: 40% 

   A może na swoją ulicę ich Pani zaprosi. Na Polaka ich nie NIE CHCEMY!!!

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 19 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hwwd 15 10 dni temuocena: 48% 

   wy z szarych bloków na Polaka, nie zaplujcie się tu czasem, już niedługo kulturalnie zrobię zakupy na nowym bazarku pod waszymi oknami, musicie zacisnąć zęby i żyć dalej ( chociaż trudno to będzie nazwać życiem)

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 14 10 dni temuocena: 57% 

   Kiedy siłowe odebranie gruntów od osób, które zagarnęły państwowe mienie i grunt? Prawo musi być respektowane. Wymagam jako obywatel i osoba utrzymująca służby by jak najszybciej administracyjnie zajęły się osobami, które bezprawnie zajmują teren.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mars 13 10 dni temuocena: 53% 

   I bardzo dobrze!

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyrafa 12 10 dni temuocena: 49% 

   Panie redaktorze, dlaczego Pan nie pisze o tym, co robi Pan Karczewski i ZDM? Przecież to jest jakaś kompromitacja. Pan się też kompromituje.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 11 10 dni temuocena: 82% 

   Proszę się samemu nie kompromitować. Wystarczy wrzucić w wyszukiwarce na górze hasło "bazarek" i zobaczy Pan ile pisaliśmy na ten temat.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 10 7 dni temuocena: 100% 

   A czemu Pan Redaktor (REDAKCJA) się kompromituje i kasuje komentarze nieprzychylne portalowi?

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zielony Ursynowianin 9 10 dni temuocena: 60% 

   Brawo! Należy jeszcze wywiesić tabliczki TEREN BUDOWY WSTEP WZBRONIONY a Straż Miejska niech bileciki sprzedaje i szybko pazerne kupczyki same się zwiną z braku klientów.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 8 10 dni temuocena: 69% 

   "- Przecież to jest jedyna droga pożarowa! Kto poniesie odpowiedzialność, gdy coś się stanie? - pyta Piotr Karczewski, szef organizacji kupców." Buhahhaha, panie Karczewski. jeśli nie potrafi pan spełnić wymogów bezpieczeństwa dla imprezy której patronuje, to z imprezy trzeba zrezygnować.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 7 10 dni temuocena: 69% 

   Odpowiedzialność powinien ponieść sprawca całej awantury, radny prezes Karczewski, który bezprawnie zajmuje teren pod budowę POW.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 50 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kks 6 10 dni temuocena: 65% 

   "To jest czysta złośliwość. Oni chcą nam pokazać kto tu rządzi" A handlowanie na bazarku, kiedy plac powinien zostać już zwolniony to nie jest złośliwość? Niezła hipokryzja. "Kupcy" zamiast barykadować się w obecnym miejscu powinni skupić się na jak najszybszym przeniesieniu się w nowe miejsce. Będzie to korzyścią dla wszystkich - sprzedawców, klientów i wykonawcy POW. Przecież o budowie tej drogi było wiadomo od co najmniej 40 lat, więc każdy handlujący liczył się z tym, że w końcu ta budowa się rozpocznie. Obecne zachowanie "nie ruszę się stąd" to dziecinada i nie doprowadzi do niczego dobrego.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ixs 5 10 dni temuocena: 33% 

   No ale gdzie mają się przenieść, skoro miejsce zablokowal im Guzial i nienawistnicy od Skubiszewskiego?

   Edytowany: 8 dni temu

   oceń komentarz 22 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 10 dni temuocena: 65% 

   A co to ma obchodzić wykonawcę POW? Kupcy zajmują bezprawnie teren. Oni mają się wynieść, a gdzie - to już nie jest problem wykonawcy.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 51 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 3 10 dni temuocena: 72% 

   Mają się wynieść jak najdalej stąd i nie wracać już nigdy ze swoim brudem. Dzielnica zamiast walczyć aby po wybudowaniu POW powstał na górze park, miejsce rekreacyjne, fontanny itd. coś w stylu Central Park w dzielnicy Ursynów to wspiera ten syf i brud żeby został na Ursynowie. Pętle zlikwidowali w grudniu a mamy luty i bez problemu autobusy mogły tam dalej funkcjonować. To Radni Ursynowa chcą zrobić z dzielnicy w centralnej niemal jej części przy głównej ulicy Ursynowa pośmiewisko i dzielnice rodem z Rumuni lat '90. Ze sraczami ,śmietnikiem, złomowiskiem rozpadających się aut kupców, syfem i smrodem chińczyka, zamkniętymi w tygodniu budami i pijakami łażącymi w dni zamknięcia bazaru.Dziwne ,że są obrońcy tego śmietniska a nie ma grupy osób którzy wykopali by ten smród daleko od okien Karczewski płacze ,że go ogradzają a jego już dawno nie powinno go być. Dziwne ,że komornik łatwo zajmuje mienie i wyrzuca ludzi z mieszkania a tu przy tak milionowej inwestycji nie potrafi wywalić bazaru

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 63 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka kulczynskiego 2 10 dni temuocena: 60% 

   @ixc Niech idą gdzie pieprze rośnie. Gdyby nie Karczewski i jego upór, żeby bazar był przy Polaka, kupcy już dawno mieliby nowe miejsce do handlowania. Bazaru na pętli nie chcą przede wszystkim okoliczni mieszkańcy!

   Edytowany: 7 dni temu

   oceń komentarz 34 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1333 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018