REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2018, 15:23 komentarzy 43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Spięcie na linii bazarek - wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy. Astaldi ogrodziło jedyną drogę pożarową do targowiska. - To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zagrażające bezpieczeństwu ludzi - komentują kupcy. Budowlańcy przypominają, że bazarku już od dawna przy Braci Wagów nie powinno być.

  Tydzień temu Astaldi postawiło ogrodzenie wzdłuż ul. Braci Wagów. Zagrodzono parking przy bazarku, a przy okazji główną bramę wjazdową, która była jedyną drogą pożarową dla terenu całego targowiska. Narzekają nie tylko jego pracownicy, ale i klienci. Z przybazarkowego parkingu wyproszono samochody, ale znalazły one sobie nowe miejsca postojowe - na... chodniku, który Astaldi wybudowało dla pieszych.

  - Po jakiego grzyba ogrodzili teren od ulicy Braci Wagów? Prowizorycznym chodnikiem nie da się przejść bo samochody sobie parkują i na przystanek trzeba iść ulicą. Po co? - zastanawia się pani Aleksandra.

  Pytanie jest o tyle zasadne, że wykonawca POW na razie terenu bazarku nie przejął, a do ewentualnej eksmisji droga daleka. Wojewoda nie podjął jeszcze decyzjii w tej sprawie. Zresztą bazarek ma się wkrótce przenieść na pobliską pętlę autobusową.

  - To jest czysta złośliwość. Oni chcą nam pokazać kto tu rządzi - mówi wprost Małgorzata Siarkiewicz, sekretarz stowarzyszenia kupców z targowiska "Na Dołku".

  Bazarek ma co prawda awaryjną bramę wyjazdową, ale zlokalizowana jest ona w rejonie przystanku autobusowego, a na wyjeździe zmieniła się organizacja ruchu - obowiązuje żółta linia ciągła, której zgodnie z przepisami nie wolno przekraczać. Zdezorientowanym klientom bazarku w ostatni weekend w wyjściu z targowiska pomagał ochroniarz zatrudniony przez kupców.

  Stowarzyszenie wysłało protest do drogowców. Powiadomiono również straż pożarną, policję i władze miasta.

  - Przecież to jest jedyna droga pożarowa! Kto poniesie odpowiedzialność, gdy coś się stanie? - pyta Piotr Karczewski, szef organizacji kupców.

  - Mamy żal do Astaldi. Nie chcą z nami rozmawiać. Kompletnie nie biorą pod uwagę czynnika ludzkiego - dodaje Siarkiewicz.

  Astaldi: Ogrodzenia wymaga prawo

  Jak wynika z odpowiedzi firmy Astaldi na protest kupców, drogowcy nic sobie nie robią z zagrodzenia drogi pożarowej i ryzyka, jakie to stwarza.

  - Ogrodzenie jest elementem zatwierdzonej, czasowej organizacji ruchu w tym rejonie, a bezzwłocznego ogrodzenia terenu budowy, od wykonawcy wymaga zarówno prawo budowlane, jak i postanowienia kontraktowe - pisze dyrektor kontraktu Tomasz Mołdysz z Astaldi.

  I dodaje: - Pragnę przypomnieć, że nie istnieje kontraktowa formuła pozwalająca na dokonywanie uzgodnień z podmiotami nieposiadającymi tytułu prawnego do zajmowanych nieruchomości.

  Przypomnijmy, bazarek powinien był zniknąć z zajmowanego terenu już w czerwcu ubiegłego roku. A wraz z uzyskaniem przez budowlańców pozwolenia na budowę, co nastąpiło w końcu grudnia, cały pas wzdłuż ul. Płaskowickiej automatycznie przeszedł w zarząd Astaldi.

  Jednym słowem, mimo iż bazarek ciągle przy Braci Wagów jest i funkcjonuje (choć nielegalnie), budowlańcy traktują go jak powietrze.

  Podobne odczucia mają inni mieszkańcy terenów wokół budowy POW, którzy zwracają się do naszej redakcji z prośbami o interwencję ws. zabranych przejść i chodników. Twierdzą, że są lekceważeni. I wcale nie chodzi o rozwiązania niemożliwe, a o zwykłe ułatwienia, które są w zasięgu wykonawcy.

  Ci z osiedla Kazury od paru tygodni walczą o wybudowanie 30-metrowego chodnika, który ułatwiłby im dojście do przystanków autobusowych. Inspektorzy nadzoru budowy POW stwierdzili, że rzeczywiście chodnik jest potrzebny, ale kiedy powstanie - tego wciąż nie wiadomo.

  - Mieszkańcy są na łasce i niełasce włoskiego koncernu. A władze miasta i dzielnicy, które powinny pilnować naszych interesów, byśmy mieli gdzie przejść suchą nogą, śpią! - oburza się pani Marlena z osiedla Kazury. - Czy naprawdę Astaldi wszystko teraz wolno? - dodaje.

  Budowa ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy wg planów ma się zakończyć w 2020 roku.

  13 lutego, we wtorek, o godz. 18:00 w sali 136 ursynowskiego ratusza odbędzie się spotkanie Astaldi, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z mieszkańcami. Temat: wprowadzenie zmian w organizacji ruchu od 26 lutego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 89

  • 43
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  43Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~NIE dla bazaru 43 12 miesięcy temuocena: 50% 

   "To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zagrażające bezpieczeństwu ludzi - komentują kupcy" - niech nie komentują tylko zabierają dupę w troki

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~iwona szymanska 42 ponad rok temuocena: 0% 

   siarkiewicz i ten cwel prezio karczewski nadaja sie do pchania karuzeli wodoglowy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marmolada 41 ponad rok temuocena: 44% 

   Kto wymyślił autostradę przez środek osiedla? To się w głowie nie mieści! Mieszkańcy osiedla chcą spokoju, ciszy, bazarku gdzie można zrobić zakupy i spotkać sąsiadów, miejsc parkingowych, a nie smrodzącej i hałasującej autostrady. Oby udało się jeszcze zatrzymać tą szkodliwą inwestycję!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trl 40 ponad rok temuocena: 38% 

   Pamiętam jak na Ursynowie rosło zboże i pasły się krowy. Moim marzeniem jest aby Ursynów znów tak wyglądał: wszędzie pola i pastwiska, żadnych samochodów i tych okropnych bloków.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trl 39 ponad rok temuocena: 58% 

   We Frankfurcie autostrada biegnie przez środek lotniska. I co? I nic. Słowo-klucz: TUNEL! Jakbyś nie zauważyła, na Ursynowie też będzie TUNEL. Właśnie po to, aby nie było hałasu i smrodu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Don Matteo 38 ponad rok temuocena: 50% 

   @trl a na tym lotnisku również mieszkają ludzie? Tak że 150 000?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 37 12 miesięcy temuocena: 0% 

   "Pamiętam jak na Ursynowie rosło zboże i pasły się krowy. Moim marzeniem jest aby Ursynów znów tak wyglądał: wszędzie pola i pastwiska, żadnych samochodów i tych okropnych bloków." ~trl ty jednak debil jesteś

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 36 ponad rok temuocena: 38% 

   BAZAR NA WIOCHĘ! TU JEST MIASTO. I TAK NARÓD KUPUJĘ W LIDLU I BIEDRONCE.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 35 12 miesięcy temuocena: 0% 

   pewnie że tak...WON Z TYM BAZAREM!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 34 ponad rok temuocena: 57% 

   Usunąć ten syf siłą i więcej nie wpuszczać. Chcą robić 3-ci świat, proszę bardzo ale z dala od zabudowań. Komu taki folklor potrzebny do życia, to sobie podjedzie, reszta odetchnie z ulga.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lambada 33 ponad rok temuocena: 75% 

   Z filtrami czy bez, w tunelu, czy na powierzchni autostrada POW to ogromne pogorszenie warunków dla mieszkańców. Jedyna korzyść z tego będzie taka, że te elitarne osiedle zacznie pustoszyć, bo nikt nie będzie chciał tu mieszkać i ceny mieszkań , jak i działek będą miały prawie zerową cenę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 32 ponad rok temuocena: 35% 

   "Elitarne osiedle" - to mnie rozbawiłeś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marek natolin 31 ponad rok temuocena: 44% 

   OK, ale ten bazarek jest tam całkowicie nielegalnie. Więc o jakiej drodze pożarowej mowa? To jest kompromitacja władz dzielnicy, że to miejsce jeszcze funkcjonuje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 30 ponad rok temuocena: 51% 

   Nieudolność władz dzielnicy pod egidą PO jest przytłaczająca, a na nieudaczników głosować w najbliższych wyborach nie będę

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 29 ponad rok temuocena: 56% 

   Ponieważ uważam , że POW ( to nie jest obwodnica ! ) nie powinna powstać w tym miejscu , sympatyzuję z kupcami :-) . Śniło mi się , że ich działalność spowodowała zaprzestanie budowy tej "obwodnicy " .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 28 ponad rok temuocena: 29% 

   POW - Południowa OBWODNICA Warszawy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janka 27 ponad rok temuocena: 100% 

   Celem inwestycji jest: -stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podroży -powiązanie sieci dróg miejskich z istniejącą autostradą A-2. Fragment charakterystyki inwestycji z oficjalnej strony. Obwodnica? Naprawdę?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mlliso 26 ponad rok temuocena: 55% 

   Jak będzie problem z bazarkiem to przedłuży się budowa, a co z tym idzie utrudnienia. Interes jednej grupy nie może być ważniejszy. Nie mają prawa do użytkowania to codziennie straż miejska powinna ich kontrolować i wlepiać mandaty to by sobie poszli.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A.S. 25 ponad rok temuocena: 62% 

   Gdyby Karczewski nie był kolegą burmistrza i radnym PO, to pewnie już dawno by go nie było. Są jednak "równi" i "równiejsi". Dla tych drugich można pozmieniać trasy autobusów i zlikwidować pętlę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W 24 12 miesięcy temuocena: 0% 

   pałami ich niech spadają do grójca

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Eliza 23 ponad rok temuocena: 55% 

   Kupcy blokują? A co z tysiącem czy może dwoma tysiącami klientów, którzy wybierają się tam jutro po zakupy? Oni się nie liczą? Ciekawe czy tak pan się ucieszy jak jutro znajdzie mandacik. Będzie hasło,, zlikwidować straż miejską,,.Ludzie planujcie się z tą nienawiścią.Trochę empatii.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 22 ponad rok temuocena: 39% 

   pytanie: a klienci mieszkają we wsi Ojmiakon na dalekiej Syberii, gdzie jest zagrożenie, że utłuką ostatniego renifera? tak tylko pytam.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przyjaciel zwierząt 21 ponad rok temuocena: 59% 

   Jest masa sklepów na Ursynowie, tam pójdą klienci. Ludzie mamy 2018 rok a nie 1995, obudźcie się.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasia Ursynow 20 ponad rok temuocena: 43% 

   Powinni ogrodzic caly bazarek i sami sie kupcy szybko spakuja,bo klienci nie wejda. Niech zaczna budowac POW a kupcy pod ul.Polaka

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~A.S. 19 ponad rok temuocena: 40% 

   A może na swoją ulicę ich Pani zaprosi. Na Polaka ich nie NIE CHCEMY!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spec 18 12 miesięcy temuocena: 50% 

   ...albo jeszcze dalej

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hwwd 17 ponad rok temuocena: 50% 

   wy z szarych bloków na Polaka, nie zaplujcie się tu czasem, już niedługo kulturalnie zrobię zakupy na nowym bazarku pod waszymi oknami, musicie zacisnąć zęby i żyć dalej ( chociaż trudno to będzie nazwać życiem)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 16 ponad rok temuocena: 56% 

   Kiedy siłowe odebranie gruntów od osób, które zagarnęły państwowe mienie i grunt? Prawo musi być respektowane. Wymagam jako obywatel i osoba utrzymująca służby by jak najszybciej administracyjnie zajęły się osobami, które bezprawnie zajmują teren.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mars 15 ponad rok temuocena: 53% 

   I bardzo dobrze!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zyrafa 14 ponad rok temuocena: 46% 

   Panie redaktorze, dlaczego Pan nie pisze o tym, co robi Pan Karczewski i ZDM? Przecież to jest jakaś kompromitacja. Pan się też kompromituje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • REDAKCJA 13 ponad rok temuocena: 81% 

   Proszę się samemu nie kompromitować. Wystarczy wrzucić w wyszukiwarce na górze hasło "bazarek" i zobaczy Pan ile pisaliśmy na ten temat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 12 ponad rok temuocena: 100% 

   A czemu Pan Redaktor (REDAKCJA) się kompromituje i kasuje komentarze nieprzychylne portalowi?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lol 11 12 miesięcy temuocena: 100% 

   zyrafa pozamiatana;)....hahaha

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zielony Ursynowianin 10 ponad rok temuocena: 59% 

   Brawo! Należy jeszcze wywiesić tabliczki TEREN BUDOWY WSTEP WZBRONIONY a Straż Miejska niech bileciki sprzedaje i szybko pazerne kupczyki same się zwiną z braku klientów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 9 ponad rok temuocena: 69% 

   "- Przecież to jest jedyna droga pożarowa! Kto poniesie odpowiedzialność, gdy coś się stanie? - pyta Piotr Karczewski, szef organizacji kupców." Buhahhaha, panie Karczewski. jeśli nie potrafi pan spełnić wymogów bezpieczeństwa dla imprezy której patronuje, to z imprezy trzeba zrezygnować.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 50 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 8 ponad rok temuocena: 70% 

   Odpowiedzialność powinien ponieść sprawca całej awantury, radny prezes Karczewski, który bezprawnie zajmuje teren pod budowę POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 51 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spec 7 12 miesięcy temuocena: 100% 

   podejrzewam że będą tam kalafiorami po 10 zł handlować nawet jak zaczną wiercić dziury między tymi ich budami

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kks 6 ponad rok temuocena: 64% 

   "To jest czysta złośliwość. Oni chcą nam pokazać kto tu rządzi" A handlowanie na bazarku, kiedy plac powinien zostać już zwolniony to nie jest złośliwość? Niezła hipokryzja. "Kupcy" zamiast barykadować się w obecnym miejscu powinni skupić się na jak najszybszym przeniesieniu się w nowe miejsce. Będzie to korzyścią dla wszystkich - sprzedawców, klientów i wykonawcy POW. Przecież o budowie tej drogi było wiadomo od co najmniej 40 lat, więc każdy handlujący liczył się z tym, że w końcu ta budowa się rozpocznie. Obecne zachowanie "nie ruszę się stąd" to dziecinada i nie doprowadzi do niczego dobrego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ixs 5 ponad rok temuocena: 32% 

   No ale gdzie mają się przenieść, skoro miejsce zablokowal im Guzial i nienawistnicy od Skubiszewskiego?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 4 ponad rok temuocena: 64% 

   A co to ma obchodzić wykonawcę POW? Kupcy zajmują bezprawnie teren. Oni mają się wynieść, a gdzie - to już nie jest problem wykonawcy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 52 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • gonzo 3 ponad rok temuocena: 71% 

   Mają się wynieść jak najdalej stąd i nie wracać już nigdy ze swoim brudem. Dzielnica zamiast walczyć aby po wybudowaniu POW powstał na górze park, miejsce rekreacyjne, fontanny itd. coś w stylu Central Park w dzielnicy Ursynów to wspiera ten syf i brud żeby został na Ursynowie. Pętle zlikwidowali w grudniu a mamy luty i bez problemu autobusy mogły tam dalej funkcjonować. To Radni Ursynowa chcą zrobić z dzielnicy w centralnej niemal jej części przy głównej ulicy Ursynowa pośmiewisko i dzielnice rodem z Rumuni lat '90. Ze sraczami ,śmietnikiem, złomowiskiem rozpadających się aut kupców, syfem i smrodem chińczyka, zamkniętymi w tygodniu budami i pijakami łażącymi w dni zamknięcia bazaru.Dziwne ,że są obrońcy tego śmietniska a nie ma grupy osób którzy wykopali by ten smród daleko od okien Karczewski płacze ,że go ogradzają a jego już dawno nie powinno go być. Dziwne ,że komornik łatwo zajmuje mienie i wyrzuca ludzi z mieszkania a tu przy tak milionowej inwestycji nie potrafi wywalić bazaru

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 64 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka kulczynskiego 2 ponad rok temuocena: 60% 

   @ixc Niech idą gdzie pieprze rośnie. Gdyby nie Karczewski i jego upór, żeby bazar był przy Polaka, kupcy już dawno mieliby nowe miejsce do handlowania. Bazaru na pętli nie chcą przede wszystkim okoliczni mieszkańcy!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 35 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.283 sekundy
  REKLAMA