REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 kwietnia 2020, 14:11 komentarzy 28

  (SK)

  Po niespełna dwóch tygodniach przerwy bazarek "Na Dołku" szykuje się do otwarcia. Pierwsze zakupy będzie można zrobić już w piątek, 3 kwietnia, ale pełną parą handel ruszy dopiero w weekend. W związku z epidemią na targowisku zostaną wprowadzone większe obostrzenia, niż wymaga tego rządowa specustawa. Znamy szczegóły.

  Bazarek "Na Dołku" to bardzo popularne wśród mieszkańców Ursynowa miejsce zakupów. Od 21 marca świeci pustkami. To efekt decyzji stowarzyszenia kupców, które zawiesiło handel na dwa tygodnie ze względu na koronawirusa.

  Chociaż bazarek miał ponownie otworzyć podwoje dla klientów dopiero w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, ostatecznie zrobi to dzień wcześniej. Już w piątek będzie można zaopatrzyć się na nim w podstawowe produkty, mięso, nabiał, warzywa i owoce. Otwarte zostaną nieliczne stoiska - kilka, najwyżej kilkanaście. Zmieni się to w weekend, kiedy pojawi się około 100 kupców, o jedną trzecią mniej niż przed epidemią. Część z nich tymczasowo wycofała się z handlu bezpośredniego.

  Bez względu na to ilu przyjedzie handlarzy zarząd bazarku wprowadzi nowe zasady, mające zapewnić bezpieczeństwo zarówno kupcom, jak i kupujacym. I będą to zasady ostrzejsze niż te wynikające z rozporządzenia ministra zdrowia.

  Nie więcej niż 200 klientów jednocześnie

  Chociaż rozporządzenie ministra zdrowia pozwala na wpuszczanie trzech klientów na jeden stragan, zarząd "Na Dołku" wydał zgodę tylko na dwóch. Nawet jak stoisk otworzy się więcej niż sto, to ochrona ma przypilnować, aby w jednym czasie na terenie targowiska nie przebywało więcej niż 200 osób. 

  Przy jednym stoisku w tym samym czasie będzie mogło stać dwóch kupujacych, z zachowaniem bezpiecznej odległości. Do egzekwowania tej zasady zobowiązani są kupcy oraz ochrona. 

  Zamiast obecnych pięciu wejść na bazarek czynne będą tylko dwa od ul. Płaskowickiej. Pozostałe - od al. KEN i ul. Polaka zostaną zamknięte. W każdej bramie ruchem klientów ma kierować ochrona wyposażona w płyn dezynfekujący, stojący na stoliku oddzielającym dwie ścieżki przeznaczone dla wchodzacych i opuszczających targowisko.

  - Nie ograniczamy asortymentu, można będzie zaopatrzyć się nie tylko w żywność. Liczymy się z tym, że ruch przed świętami może być spory, ale bardzo prosimy naszych klientów, aby wizyta na bazarku nie była okazją do spotkań towarzyskich, tylko do zrobienia niezbędnych zakupów - apeluje Marek Polanowski, prezes Stowarzyszenia Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku".

  Handlarze zobowiązani będą do pracy w maseczkach i rękawiczkach, również muszą w widocznym i łatwodostępnym miejscu posiadać płyn dezynfekujący, dla siebie i kupujących. 

  Pod okiem policji i straży miejskiej

  Kupcy zwrócili się też do dzielnicy o wsparcie policji i straży miejskiej w dopilnowaniu przestrzegania wprowadzonych obostrzeń.

  - Poprosiłem policję, aby w swoich grafikach uwzględniła miejsce gromadzenia się ludzi i wysłała tam swoje patrole oraz straż miejską, która obecnie jej podlega. Usłyszałem od komendanta odpowiedzialnego za Ursynów, że funkcjonariusze będą wyczuleni na to, co dzieje się na bazarku - zapewnia wiceburmistrz Ursynowa Bartosz Dominiak. 

  O wszystkich nowych zasadach wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa kupcom i klientom będą przypominały nadawane z bazarkowych megafonów komunikaty, upraszające o zachowanie szczególnych środków ostrożności. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 183

  • 82
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 38
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 31
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Olaboga 28 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Sprzedawcy mają rękawiczki i płyny których nawet nie dotykaja, czy może się tu pojawić sanepid??! CZY ma ktoś kontakt do dyrektora tego przybytku zeby ich wyedukować ze albo po wydawaniu reszty muszą odkazic ręce zanim zaczną nakładać kolejnemu warzywa, albo zmienić rękawiczki albo podzielić się jeden na stanowisku wydaje resztę drugi nakłada towar GDZIE JEST KUR.DE SANEPID ???!!!!!! Gorzów wprowadził na bazarku dzielenie jeden wydaje drugi nakłada już 2-3 tygodnie temu ale rozumiem że zarząd ursynowa zawsze musi mieć wszystko w dupie, w końcu tym się nie zabłyśnie do kolejnych wyborów jak postawieniem kolejnego placu zabaw dla kaszojadów

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dodo 27 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Czy zauważyła Pani, żeby w Biedronce czy Lidlu kasjerka przeprowadzania dezynfekcje rąk po każdym kliencie a dotyka pieniędzy i towaru

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 26 9 miesięcy temuocena: 100% 

   co to kaszojad?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 25 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Chyba jest straż miejska? czy nie. Może porządku pilnować? Ale ci "bohaterowie" to głównie terroryzują parkujących, po tym jak Burmistrz-sabotażysta kasuje miejsca parkingowe. Do normalnej roboty to dwie lewe ręce, hi, hi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek33 24 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak dla mnie bazarek może być czynny a czy idę czy nie to moja decyzja. Niepotrzebnie tylko od 7:00 napierniczają tym megafonem, jednak tydzień temu był błogi spokój.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TW 23 9 miesięcy temuocena: 47% 

   A zagraniczne super markety zarabiają pełną parą. W Amozonie 16 tyś pracowników na halach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 22 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Oświeć mnie, co oznacza tyś?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 21 9 miesięcy temuocena: 100% 

   "Tyś." to po prostu brzydko powiedziane "tys." Podobnie jak "włanczam", "wsiąść", "przyszłem" ;-D

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matmle 20 9 miesięcy temuocena: 55% 

   To bardzo zła i nieprzymyślana decyzja. W szczycie zachorowań zachęcać ludzi do "dołkowych" zakupów jest przerażające. Nie wierzę, że do jednego stoiska będą oczekiwać 2 osoby w odstępach min. 2m itd. (brak infrastruktury, szerokość alejek, odstęp między straganami itp). Brakuje mi sobotnich zakupów w tym miejscu, ale uważam, że nie jest to dobry czas do otwarcia bazaru. 200 osób robiących zakupy i kolejka oczekujących na rozgrzebanej Płaskowickiej między parkującymi autami, czy blokada skrzyżowania z KEN? Zachowanie ostrożności i procedur w tym miejscu w sobotnie przedpołudnie jest niemożliwe. Mam wrażenie, że znów $$$ pobiły zdrowy rozsądek. ...... Szkoda.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosc 19 9 miesięcy temuocena: 39% 

   To prosze nie iść, tylko siedź w piwnicy jedząć makaron i konserwy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matmle 18 9 miesięcy temuocena: 70% 

   Nie idę. I nie jem w piwnicy makaronu ani konserw. Jesteś "mocny" bo anonimowy, ciekawe co byś miał do powiedzenia jakby prezentacja komentarza wymagała personalizacji. Może nawet tam handlujesz i mój komentarz nie jest Ci na rękę ...... masz prawo jeśli wystawiasz paragony, a jeśli nie to oszczędź sobie i nam komentarz w stylu "K", "CH" a tak! mistrzu, to się piszę przez CH. To jest moje zdanie na ten temat i tyle, szanowny nicku "Gosc" - chcesz iść to idź , nikt Ci nie broni.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matmle 17 9 miesięcy temuocena: 77% 

   a co najciekawsze raz podpisujesz się jako "Gosc" a raz jako "TW". tam jest taka możliwość sprawdzenia pod komentarzem "wpis tej osoby". zmień IP, my Friend

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 16 9 miesięcy temu

   Ja się z opinią nie zgadzam. To wolny kraj (podobno jeszcze). W ogóle całe to wzmożenie strasznie dużo szkody czyni. Jak się boisz zarażenia, to paraduj w masce, dezynfekuj ręce co chwila i unikaj niepotrzebnych spacerów ale daj żyć innym. Nie musisz kupować na bazarku czy w innym sklepie, który ci nie odpowiada. Jakby każdy tak postępował, to szybko wzrosłaby jakoś usług.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 15 9 miesięcy temuocena: 69% 

   U mnie w markecie na 10 000 m2 może przebywać jednocześnie 140 klientów. W tym małym kurniku 200.................................owszem niby na powietrzy.......ale twarz w twarz

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 14 9 miesięcy temuocena: 66% 

   Ilu kupców przyjedzie z Grójca?? Z tego co pamiętam to sporo ich z tamtych rejonów. A Grójec latoś nie słynie tylko już z jabłek, ale i z tego że jest polskim Wuhan... Miłych zakupów- korona w gratisie, jak znalazł na święta.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 13 9 miesięcy temuocena: 65% 

   JPRDLE. To ten rok mamy z bani i wielu sąsiadów pożegnamy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szym 12 9 miesięcy temuocena: 63% 

   Skandaliczna decyzja

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafi 11 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Ciszę się, że krytykujesz autora tej decyzji, czyli Mateusza Morawieckiego

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 10 9 miesięcy temuocena: 85% 

   Czy Pan Karczewski organizator bazarowego handlu szykuję szpital polowy? Tylko kto będzie leczył zakażonych?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 9 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Wystąpi o dotacje dla biednych"kupców". A koszty niech ponosi państwo. Prywatyzacja zysków, upaństwowienie strat.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kkkk 8 9 miesięcy temuocena: 19% 

   A co ma wspólnego Karczewski z bazarkiem? Już dawno go tam nie ma.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 7 9 miesięcy temuocena: 88% 

   KKK jeśli tak uważasz to się mylisz. Sam Pan Karczewski wie o czym piszę

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 6 9 miesięcy temu

   Oficjalnie masz rację...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paróweczka 5 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Miłego zarażania siebie i innych osób :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 4 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Nie mogłem się doczekać, wreszcie! Te 2 tygodnie bez bazarku były ciężkie, sobotnie zakupy zwykły wyznaczać nasz rytm dnia :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 3 9 miesięcy temuocena: 43% 

   Niestety sprzedający nie dopisali. Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. Bo dzisiaj tylko mięso i trochę warzyw można było kupić.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3872 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021