REKLAMAA1 PSYCHOCARE 01.08.2021 - 31.10.2021 - brak pliku
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2020, 07:32 komentarzy 28

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  P&R Stokłosy

  P&R Stokłosy (SK)

  Parking nie może zostać bazarkiem - tak brzmi odpowiedź Zarządu Transportu Miejskiego na zapytanie radnego z Ursynowa. Antoni Pomianowski proponował, by popularne targowisko "Na Dołku" przenieść na P&R "Stokłosy".

  Skoro bazarek wszystkim przeszkadza i nikt nie chce go w swoim sąsiedztwie, to przenieśmy targowisko na parking publiczny na Stokłosach - zaproponował we wrześniu radny Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  "Przedłużenie umowy lekceważeniem mieszkańców"

  Według Antoniego Pomianowskiego poślizg na budowie POW to doskonała okazja do znalezienia nowego terenu dla targowiska, najlepiej na stałe, tym bardziej, że w marcu przyszłego roku kończy się handlującym dzierżawa na plac po pętli autobusowej przy ul. Benedykta Polaka.  

  - Przedłużenie tej umowy to zlekceważenie mieszkańców, którzy powinni być dla nas priorytetem. Doskonałym miejscem na stworzenie weekendowego targowiska jest ostatnia kondygnacja parkingu P&R Metro Stokłosy. Został on oddany do użytku w pierwszej połowie 2015 roku, a zatem minęło już od tego czasu pięć lat i nie powinno być ograniczeń związanych z dofinansowaniem unijnym do jego budowy - zaproponował radny Pomianowski.

  Mowa o pięcioletnim zakazie zmiany przeznaczenia obiektu współfinansowanego przez UE. Problem w tym, że choć P&R Stokłosy został oddany do użytku 1 kwietnia 2015 roku, to inwestycja została zatwierdzona przez Unię dużo później - 25 sierpnia 2016 roku, co oznacza, że swobodnie dysponować obiektem będzie można dopiero pod koniec wakacji 2021 roku.

  ZTM nie chce kupców na parkingu, choć zezwolił na likwidację pętli

  I na ten właśnie problem zwraca w swojej odpowiedzi dla radnego Zarząd Transportu Miejskiego, który administruje parkingiem na Stokłosach. Są też inne argumenty.

  - Obiekt przeznaczony jest na cele parkingowe i nie spełnia wymagań technicznych do stałego przebywania w nim ludzi - pisze ZTM w odpowiedzi na interpelację radnego.

  Przywołuje też problem uzyskania pozwoleń na zmianę użytkowania parkingu, zwraca też uwagę, że "skrajnia wysokości parkingu wynosi 2 metry i nie jest to odpowiednia wysokość dla samochodów dostawczych, a na terenie obiektu brakuje windy towarowej". ZTM martwi się też uciążliwością dla okolicznych mieszkańców.

  Zapytany przez nas o tę odpowiedź Antoni Pomianowski wytyka ZTM niekonsekwencję.

  - Widać, że szukali wyłącznie argumentów dlaczego się nie da. Przypomnę, że wobec bazarku na pętli ZTM też był przeciwny, a jednak nie stanowiło to przeszkody. Natomiast kwestia środków unijnych mnie negatywnie zaskoczyła. Parking był rozliczony ponad rok po oddaniu go do użytkowania? - zastanawia się radny.

  Gdzie przeniesie się bazarek?

  Zgodnie z koncepcją Parku nad POW powstałą we wrześniu 2016 roku w wyniku konsultacji z mieszkańcami bazarek "Na dołku" powinien powrócić na swoje dawne miejsce, a więc między aleję KEN a Braci Wagów. Teren dostępny dla kupców ma być jednak znacznie mniejszy niż przed wyprowadzką. Architekt Katarzyna Łowicka przewidziała tam zadaszony handel i 3 pawilony dla ok. 30% kupców, którzy handlowali "na dołku".

  Przeprowadzkę bazarku z pętli przy Polaka w okolice skrzyżowania Płaskowickiej i Rosoła w rejonie Natpollu zaproponował kilka tygodni temu radny Otwartego Ursynowa Piotr Skubiszewski. Propozycja ta spotkała się z akceptacją kupców, ale nie spodobała się okolicznym mieszkańcom, który zaczęli protestować i domagać się uszanowania wyników konsultacji społecznych z 2016 roku, wg których w tym miejscu ma powstać wielofunkcyjne boisko oraz wrotkowisko.

  Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który odpowiada za koncepcję parku nad POW zapowiedział rok temu, że odbędą się konsultacje społeczne w sprawie kształtu bazarku przy Braci Wagów. Przyjdzie na nie czas, gdy opracowywany będzie projekt architektoniczny nowego parku. Zanosi się na to, że ten proces ruszy w przyszłym roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 52

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~debenek 28 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Oho, wygląda na to że wiceburmistrz od uschniętych drzew czyli Bartosz Dominiak uruchomił swoje trollkonta

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marczewski 27 9 miesięcy temuocena: 58% 

   Jak można zgłaszać takie głupiepomysły. Czy ten Pomianowski nie był kiedyś w wiceburmistrzem? Wstyd, że tak niekompetetni ludzie nas raprezentują

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasztet 26 9 miesięcy temuocena: 67% 

   Pierw zabrali jedną wyremontowaną pętlę autobusową za grube bańki a teraz chcą zabrać parking i pętle również dość całkiem niedawno wybudowaną?! co to za oszołomy?! normalnie brak słów, dziki kraj posranych ludzi!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 25 9 miesięcy temuocena: 48% 

   Bazarek powinien zostać zlokalizowany na Polach Wilanowskich od Korbońskiego w lewo jadąc na Konstancin - przestrzeń, świeże powietrze, dobry dojazd :) :) :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbyszek R 24 9 miesięcy temuocena: 65% 

   Najlepsza jest lokalizacja przy Natpollu. Oczywiście warunkiem musi być estetyka i organizacja bazaru. Estetyka wszędzie jest ważna, czy przy Natpollu, czy w innym miejscu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wookash 23 9 miesięcy temuocena: 67% 

   To może jakieś referendum w sprawie tego czy w naszej dzielnicy ma funkcjonować bazarek? Skoro większości mieszkańcom bazarek jest nie na rękę, a władza na siłę próbuje go wepchnąć w różne miejsca wbrew woli mieszkańcom skończmy ten temat raz na zawsze. Ten cały bazarek jest takim samym reliktem jak kiedyś słynne hale KDT pod Pałacem Kultury i Nauki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 22 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Możesz podać źródło tej wiedzy o rzekomej większości, która nie chce bazarku ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 21 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Ściślej nikt nie chce bazarku koło siebie - więc zlikwidować. Jak znajdzie się okolica gdzie mieszkańcy będa go chcieli to tam otworzyć.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 20 9 miesięcy temuocena: 41% 

   "Małymi krokami nadchodzi wielka zmiana" - dzielnica zlikwiduje bazarek, jak zwykle wszelkie "budowy", "remonty" służą patologizacji, czy to słupkowania, trawnikowania, rowerowania, zwężania, kasowania zatoczek, parkingów itp., itd.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~W(BJS) 19 9 miesięcy temuocena: 70% 

   Podobno wszyscy chcą bazarku , ale nikt nie chce go pod oknem . Pat ! Wniosek jest jeden : zlikwidować .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bazarek-parking 18 9 miesięcy temuocena: 55% 

   Zrobienie windy towarowej to koszt ułamek tego co idzie na rachunki za prąd -światło na rym widmo parkingu- widzimy jak to świeci od lat kilkanaście godzin na dobę.......to dopiero gospodarność ratusza!?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 17 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Oj chyba nie. Tam jest chyba LEDowe oswietlenie i to dość ciemne. To jest kilkadziesiąt zł dziennie. Więc na windę towarową to kilka lat musi świecić. I serio - wyobrażasz sobie bazarek na ostatnim pietrze? wszyscy tą jedną windą?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Manix 16 9 miesięcy temuocena: 41% 

   Jestem za bazarkiem tam gdzie był lub róg Plaskowickiej i Rosola. Bazarek jest super. Tam można kupić dobre produkty żywnościowe, przede wszystkim wybór warzyw owoców miodów,zdrowej żywnosci itp. Są one lepszej jakości (prosto od rolnika) niż te zchemizowane w supermarketach . Ceny sa normalne , zawsze można znaleźć coś dla siebie. Niech żyje Bazarek. Niech Bóg błogosławi rolników!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debebek 15 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Taa, jasne. Prosto od rolnika z giełdy na Broniszach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 14 9 miesięcy temuocena: 80% 

   debebek, a towar na Broniszach to się bierze z kosmosu? I część sprzedawców przywozi swój towar. Tylko mnie zastanawia ten róg Płaskowickiej i Rosoła :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wicia 13 9 miesięcy temuocena: 76% 

   Towar w marketach też się nie bierze z kosmosu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 12 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Manix, a propos zdrowej żywności prosto od rolnika - wiesz ile razy w sezonie trzeba opryskać sad z jabłoniami, by mieć takie piękne jabłuszka? 20 razy. Kilkanaście razy pryska się pomidory i inne warzywa. Wiesz, gdzie pszczółki zbierają nektar na ekologiczny miód? Często przy trasach szybkiego ruchu. Owszem są prawdziwe produkty BIO i EKO, ale przestań śnić, że każde jabłko na twoim ulubionym bazarku różni się od tego w markecie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 11 9 miesięcy temuocena: 57% 

   A nie można by go przenieść gdzies obok straży pozarnej? Np. Przy budowanym centrum zarzadzania tunelem?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 10 9 miesięcy temuocena: 75% 

   To nie jest teren miasta

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Autochton 9 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Najważniejszy problem dzielnicy, który od lat angażuje zarząd, radnych i mieszkańców. Gdzie ulokować bazarek - czyli komu podrzucić kukułcze jajo, śmierdzącego zbuka. A zamknąć syfa w cholerę i skończyć problem raz na zawsze. W dzielnicy jest masa prawdziwych problemów do rozwiązania, a nie hołubienie patohandlu rodem z lat 90-tych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hu 8 9 miesięcy temuocena: 69% 

   Bazarek na parkingu? Niech oddadza kierowxom zajezdnie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bnm 7 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Niech radny Pomianowski zlokalizuje go w swojej spółdzielni bodaj Imielin. I udostępni swoje mieszkanie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Imielin 6 9 miesięcy temuocena: 71% 

   Radny Pomianowski, jak zawsze dużo gada, jak zawsze bez sensu. Przepisy techniczne w totalnym poważaniu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kupiec z bazaru 5 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Precz z tym bazarkiem, gdzie go nie przeniosą tam brud i smród, latające papiery, porozjeżdżane trawniki, paskudne namioty i problemy komunikacyjne. Ceny z kosmosu. Gdzieś na obrzeżach dzielnicy tak, ale nie w centrum pod oknami.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ken Adams 4 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Lokalizacja bazarku, odcinek 239873564. Czy ta dzielnica w ogóle ma jakiegoś burmistrza, który potrafi zarządzać bez chaosu i wiecznego shitstormu?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 3 9 miesięcy temuocena: 56% 

   Po co Pan Pomianowski miesza i skłóca ludzi? Bazarek powinien być tam gdzie był od kilkudziesięciu lat, czyli przy Braci Wagów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 2 9 miesięcy temuocena: 82% 

   Powinien ale jeszcze długo nie będzie bo miasto zawaliło sprawę i nie ogarnęło budowy parku nad POW

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jimmy 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   @debenek targowisko zostanie odtworzone przez wykonawcę POW. Budowa "parku" nie ma tu nic do rzeczy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4991 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021