REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Mieszkańcy od lat prosili o wymianę ławek i śmietników w parku im. Romana Kozłowskiego. Uda się to dzięki projektowi z Budżetu Obywatelskiego. Ławki zostaną postawione na przełomie listopada i grudnia. Dlaczego? Bo warunek jest jeden - muszą zostać postawione jeszcze w tym roku.

  Park u stóp Dolinki Służewieckiej to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na mapie Ursynowa. Ławki pod Kopą Cwila mają już co najmniej 20 lat. W tegorocznym Budżecie Obywatelskim pojawił się pomysł, aby w końcu je wymienić. 

  - Ławki i śmietniki są już wysłużone i wymagają wymiany. Pamiętam, jak je stawiali jeszcze w latach 90. Postanowiłem złożyć projekt, który uwzględnia zastąpienie wysłużonej infrastruktury i zainstalowanie dodatkowych sprzętów - mówi pomysłodawca Piotr Ciara z Otwartego Ursynowa.

  Czemu zimą?

  Kiedy temperatury spadają poniżej 10 stopni okolice Kopy Cwila świecą pustkami. Miejsce nabiera życia dopiero kiedy spada pierwszy śnieg i dzieci zjeżdżają z górki. Zdaniem pomysłodawcy termin realizacji takiego projektu zimą to nie problem.

  - W końcu ławki mają służyć przez lata, a nie być jednosezonowe. Najważniejszym warunkiem w Budżecie Obywatelskim jest możliwość wykonania inwestycji jeszcze w przeciągu tego roku kalendarzowego - dodaje Piotr Ciara.

  Projekt "Upiększamy park pod Kopą Cwila" będzie kosztował blisko 420 tys. złotych. Przewiduje wymianę 76 ławek i postawienie 71 koszy na śmieci z zadaszeniem. Dodatkowo zainstalowanych zostanie 6 stolików z ławkami i 12 leżaków miejskich.

  - Park stanie się dzięki temu atrakcyjniejszy i bardziej komfortowy będzie można w nim spędzać czas - mówi rzecznik ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał.

  Wykonawcy wybrani przez urząd mają czas na dostawę i montaż do 26 listopada, jednak mieszkańcy będą mogli korzystać z ławek i śmietników dopiero po 10 grudnia, kiedy zostanie zatwierdzony odbiór sprzętu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dickie 3 miesiąc temu

   Czy to będą ławki saneczkarzo-oporne? Czy wręcz odwrotnie? A stare bym porozstawiał na płaskich przestrzeniach dolinki służewieckiej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 2 miesiąc temuocena: 100% 

   Ciekawe, co zrobią ze starymi ławkami. Większość, z tego, co widziałem, jest w co najmniej przyzwoitym stanie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiedy to się zmieni 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Wszystko robią tak, żeby na papierze BYŁO. ławki, parki, ścieżki rowerowe , czy otwarcie Centralnego Domu KULTURY ALTERNATYWY. Tyle pracy zaproszonych gości i pieniędzy ursynowian , na serię koncertów plenerowych, w jesienny weekend . Pogoda jest jaka jest i innej nikt się nie mógł spodziewać. Betonowy pusty plac i nawet dobry zespół w deszczowy , zimny , ciemny późny wieczór , to nie jest to !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3955 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021