REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  To już pewne, będą wielkie zmiany. Na skrzyżowaniu ul. Stryjeńskich i Przy Bażantarni stanie sygnalizacja świetlna. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił właśnie przetarg i szuka wykonawcy. Ale to nie koniec zmian w jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc na Ursynowie.

  Rozpędzone samochody i czający się przy przejściu piesi. Czasami muszą przepuścić wiele aut, zanim któryś z kierowców się zatrzyma. Tak wygląda codzienność na skrzyżowaniu ul. Stryjeńskich i Przy Bażantarni gdzie nie ma świateł. Wydarzył się tu niejeden wypadek.

  - Sygnalizacja świetlna zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Przetarg na realizację prac został właśnie ogłoszony. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, sygnalizacja zostanie wybudowana na początku przyszłego roku - ogłosił Zarząd Dróg Miejskich.

  Wiadomość o przetargu ucieszyła Tomasza Ziomka, który kilka lat temu po wypadku na skrzyżowaniu, w którym ucierpało dziecko, rozpoczął zbiórkę podpisów pod petycją ws. budowy sygnalizacji. 

  - Nasza petycja, którą poparło prawie 600 osób odniosła skutek. Wcześniej nas zwodzono różnymi pismami, tłumaczono brakiem pieniędzy. To sukces wszystkich, którzy zaangażowali się w walkę o bezpieczeństwo na drodze - mówi mieszkaniec.

  Mieszkańcy tej części Kabat nie kryją radości, bo za kilka miesięcy mogą się wreszcie skończyć ich problemy z dojściem do szkoły czy sklepu. 

  - Nareszcie! Zapaliło się światełko w tunelu, a prawdziwe będzie na skrzyżowaniu. Od kiedy mój syn chodzi sam do szkoły to zawsze się denerwuję i każę mu przejść na drugą stronę dopiero przy al. KEN - mówi pani Justyna. - Boję się przechodzić tędy, bo samochody bardzo szybko jeżdżą, a ja już trochę lat mam i nie przelecę na drugą stronę jak młódka, zwłaszcza, kiedy mam torby z zakupami. Trąbią na mnie - żali się pani Helena.

  Jest już gotowy i zatwierdzony projekt sygnalizacji. Ale na tym się nie skończy. Skrzyżowanie Stryjeńskich i Przy Bażantarni zostanie lekko przebudowane. Więcej miejsca dostaną piesi i rowerzyści. Poszerzone zostaną wysepki, czyli azyle dla pieszych do 2,5 m (obecnie mają 2-2,3 m). Powstanie ścieżka rowerowa wokół całego skrzyżowania szeroka na 2,5 m, w związku z czym, jedno z przejść dla pieszych przez Stryjeńskich będzie przesunięte o cztery metry.

  Na oferty firm czeka do18 grudnia. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg za pierwszym razem, wiosną na skrzyżowaniu rozpoczną się prace. Ich szacowany koszt to 1-1,5 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ES 8 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Jeżeli przetrwaliśmy zamknięcie ul. Rosoła na czas budowy nowej ulicy, to przetrwamy też budowę świateł na skrzyżowaniu Stryjeńskich i Przy Bażantarni, Akurat w tym miejscu sygnalizacja jest bardzo potrzebna! Przez to przejście dzieci przechodzą w drodze do szkoły, jest duży ruch pieszych z/do Lidla i bardzo duży ruch samochodów. Wyjazd samochodem od strony Lidla w godzinach szczytu jest bardzo trudny i niebezpieczny - co kilka miesięcy ma miejsce stłuczka lub potrącenie pieszego, czego świadkiem byłam już wielokrotnie. Teraz sytuację ratuje "Pan Stop", ale tylko przez część dnia. Sama unikam przechodzenia przez ul. Stryjeńskich w tym miejscu, jeżeli tylko mogę.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 7 7 miesięcy temuocena: 45% 

   Kolejne światła to tragedia. Korzystam z tego przejścia bardzo często i nigdy nie miałem problemu z przejściem. Rondo by się lepiej sprawdziło. Dziwny zbieg okoliczności, że robi się sygnalizację gdy developer będzie oddawał domy za Lidlem. Ciekawe, którędy będzie wyjazd z tego osiedla.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fakt 6 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Mieszkańcy zaczęli protestować na wiele lat zanim pojawił się Developer. Odnośnie problemów - fakt. Potwierdzam, że nie ma żadnego problemu z przejściem - tak pomiędzy 24.00 a 5.00 :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 5 7 miesięcy temuocena: 62% 

   Bzdury gadasz. Tam nie tylko przejść jest trudno ale i samochodem wyjechać, zwłaszcza jak Jeszcze trzeba lewoskręt wykonać. Łatwo to jest tylko tym co na wprost Stryjeńskich jada i to tylko tym światła przeszkadzają.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ze Stryjeńskich 4 7 miesięcy temuocena: 75% 

   prymitywna prowokacja, na tym skrzyżowaniu niemal zawsze przejście to problem , chodzę często , to wiem; może tylko dziwić, że tam tak długo nie ma świateł , podczas gdy istnieją w o wiele mniej niebezpiecznych miejscach

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blablabla 3 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Jasne. To teraz jako piesi postoimy dwie minuty, żeby przejść przez ulicę przy bażantarni a nic nie będzie jechało. Wszyscy będą przełazic na czerwonym. Zwłaszcza od strony Lidla gdzie wąską ulica będzie tylko zachęcała, żeby przebiegać na czerwonym.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 2 7 miesięcy temuocena: 48% 

   Jaka będzie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu w czasie przebudowy - zadam takie prowokacyjne pytanie. Rozumiem, że ułatwiająca wyjazd z Ursynowa. I proszę na mnie nie naskakiwać, że jestem przeciw sygnalizacji w tym miejscu, bo lubię sobie przez nie przejechać z prędkością bliską prędkości dźwięku rozchodzącego się w próżni. Nie. Korzystam z tego skrzyżowania jako pieszy, rowerzysta i kierowca. W każdej z tych ról można się tam odnaleźć - bez sygnalizacji świetlnej. Chcę tylko wiedzieć, na jak długo i w jaki sposób mieszkańcy okolicy zostaną ubogaceni kolejną porcją utrudnień w ruchu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 1 7 miesięcy temuocena: 60% 

   dźwięk się nie rozchodzi w próżni..

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3016 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019