REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2018, 11:42 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Słupki, zakazy, tabliczki – na rodzica, który postanowi odstawić dziecko pod same drzwi szkoły, nie ma mocnych. Po zamknięciu parkingu przy Cybisa, ruch pod szkołą nr 313 zrobił się uciążliwy i niebezpieczny dla uczniów. Jest szansa, że we wrześniu pójdą do szkoły bezpieczną drogą.

  Temat odwożenia dzieci pod same drzwi szkoły nie jest niczym nowym. Większość ursynowskich szkół jest umieszczona w środku osiedli, a miejsc parkingowych jest za mało nawet dla mieszkańców, nie mówiąc już o przyjezdnych.

  Jak w ulu

  - Rodzice, którzy odwożą dzieci są ostrożni, ale czasem robi się tak gęsto, że dzieci muszą lawirować pomiędzy samochodami – mówi przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Milczarska. – Rada Rodziców postulowała do dzielnicy o pomoc w tej sprawie – dodaje.

  Jedynym z pomysłów rodziców jest wydzielenie miejsca np. pasami i odgrodzenia go słupkami, tak aby dzieci mogły uniknąć przechodzenia między podjeżdżającymi pojazdami. Dzielnica ma rozpatrzeć ich postulaty.

  - Nie chodzi nam o to, żeby zamknąć dojazd do szkoły, bo sami z niego korzystamy, rozumiemy, że ktoś musi przyjechać samochodem – mówi Milczarska. – Chcemy znaleźć kompromis i uwzględnić potrzeby wszystkich – tłumaczy.

  Radę Rodziców popiera dyrektorka szkoły Alicja Patalas, która mówi o tym, że już wcześniej niezbędne było postawienia słupków, aby uniemożliwić wjazd samochodami pod sam budynek, ale nadal potrzebna jest poprawa bezpieczeństwa na terenie przed szkołą.

  Po ostatnim dzwonku

  Spółdzielnia „Jary”, znana z ustawienia przed szkołami tabliczek „Buziak i w drogę”, także ma pomysł na poprawę bezpieczeństwa uczniów idących do SP 313. Myśli o stworzeniu przy ul. Romera parkingu „Kiss&Ride”, z którego prosto - pod same drzwi szkoły, prowadziłby chodnik. To mogłoby rozwiązać problem, który pojawił się, gdy zamknięto parking na ul. Cybisa (od strony Romera), z którego często korzystali rodzice uczniów.

  Drugim pomysłem jest przestawienie szkolnego płotu od strony Dunikowskiego, a co za tym idzie – poprowadzenie chodnika po stronie budynku szkoły. Jeśli w czasie wakacji władzom spółdzielni uda porozumieć się z dzielnicą, która jest zarządcą dróg na tym terenie, być może już we wrześniu dzieci z SP 313 pójdą do szkoły nową bezpieczniejszą drogą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Alf 4 7 miesięcy temu

   Zrobić miejsce do wsiadania od Romera i przejście do szkoły

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ba 3 7 miesięcy temuocena: 74% 

   Jasne piece i ciemniaki. Zwłaszcza teraz w czerwcu 'ciemniaki' siedzą przy +30 stopniach i ładują do swoich pieców śmieci. Kogoś tu zdrowo poniosło:>

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolek5 2 7 miesięcy temuocena: 73% 

   Od kilku lat Ursynów zamienia się coraz bardziej w asfaltowo betonową dzielnicę, to jeden wielki parking i autostrada. Nic dziwnego, że występuje tu taki ogromny smog.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Parówa55 1 7 miesięcy temuocena: 32% 

   Ten ogromny smog o którym wspomniałeś to w dużym procencie jest od ciemniaków, którzy jak na ciemniaków przystało palą rozmaitymi śmieciami w swoich piecach w domach otaczających miasto przy okazji trujących też samych siebie. Stop ciemniakom smogowym.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2329 sekundy
  REKLAMA