REKLAMAA1 ALDI 19.11.2020 - 26.11.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 czerwca 2020, 17:44 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Pierwsza tura wyborów nie rozstrzgnęła kto będzie prezydentem Poslki, więc 12 lipca odbędzie się ponowne głosowanie. Ci, którzy chcą wziąć w nim udział, będąc na wakacjach, muszą pilnować terminów.

  Druga tura to nowe terminy obowiązujące wyborców. Tylko dziś, 29 czerwca do północy, można złożyć wniosek o głosowanie korespondencyjne za granicą, a do jutra do północy o głosowanie korespondencyjne w Polsce. Fakt głosowania poza granicami Polski można zgłosić za pomocą elektronicznej rejestracji na stronie ewybory.msz.gov.pl. Osoby zarejestrowane do głosowania w I turze nie muszą rejestrować się ponownie - zgłoszenie pozostaje ważne na II turę. Otrzymają pakiet wyborczy, analogicznie jak przed I turą.

  Chcesz głosować korespondencyjnie?

  Wyborcy, którzy chcą głosować korespondencyjnie, a nie złożyli takiego wniosku przed I turą wyborów, mogą zgłosić taki zamiar do 30 czerwca.

  Zgłoszenie można przesłać w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP. Zamiar głosowania korespondencyjnego można też zgłosić osobiście - w dzielnicy, w której figuruje się w spisie wyborców. Trzeba tylko pamiętać, by zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Osoby przebywające na kwarantannie mają czas na zgłoszenie głosowania korespondencyjnego do 7 lipca, a objęci kwarantanną po 7 lipca, mogą się zgłosić do 10 lipca.

  Co istotne, wyborcy, którzy złożyli wniosek o głosowanie korespondencyjne przez I turą wyborów, nie mogą go wycofać i zgłosić się w II turze do głosowania „tradycyjnego”. Można wysłać wypełniony pakiet pocztą, przynieść go do urzędu dzielnicy lub w dniu głosowania do lokalu wyborczego i przekazać go komisji.

  Jak się dopisać do spisu?

  Jeśli nie jesteśmy zameldowani na Ursynowie możemy się dopisac do spisu lub rejestru wyborców, aby zagłosować w naszej dzielnicy. Dotyczy to np. osób wynajmujących mieszkanie. Dopisanie się do spisu będzie ważne tylko na jedno głosowanie (II turę wyborów prezydenta RP), dopisanie się do rejestru będzie ważne na stałe – także w kolejnych wyborach.

  Do spisu wyborców można dopisać się na podstawie wniosku. By dopisać się do rejestru, trzeba dodatkowo udowodnić zamieszkiwanie pod danym adresem – np. umowę najmu, oświadczenie właściciela lokalu, rachunki na swoje nazwisko i dany adres. Na dopisanie się do spisu lub rejestru wyborców jest czas do wtorku, 7 lipca.

  Jedziesz na wakacje, a chcesz głosować?

  Jeśli w I turze głosowaliśmy w miejscu zamieszkania, a w II turze chcemy głosować gdzie indziej – należy pobrać zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania. Z urzędu dzielnicy takie zaświadczenie można otrzymać do piątku, 10 lipca. Z takim zaświadczeniem można głosować także za granicą, ale jedynie w tych krajach, w których uruchomiono komisje wyborcze.

  Osoby, które odebrały przed I turą zaświadczenie o głosowaniu poza miejscem zamieszkania, otrzymały 2 zaświadczenia – na I i II turę. Z zaświadczeniem można głosować w każdej komisji – również w swojej „macierzystej”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 40

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~TrzaskPrask i po Dudzie 2 4 miesiące temuocena: 94% 

   Bierzcie zaświadczenia, mobilizujmy się! MAMY DOŚĆ! Warto wziąć zaświadczenie na wszelki wypadek - nawet jeśli będziemy w Warszawie, można zagłosować w dowolnej komisji wyborczej, często w tym samym budynku co inne komisje, unikając dłuższej kolejki!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 60 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~As 1 4 miesiące temuocena: 9% 

   Masz rację, my pisiory zrobimy to samo, też się zmobilizujemy, nie pozwólmy na uśpienie czujności , pamiętajmy że mamy dopiero 45 % a to nie 50+

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 5 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4079 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.11.2020 - 30 11 2020