REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UKS IRINA)

  W Arenie Ursynów szykuje się wspaniałe widowisko. Po raz dziewiąty będzie można podziwiać zawodników z siedmiu państw, którzy będą walczyć o Międzynarodowy Puchar „Warsa i Sawy” w Akrobatyce Sportowej. Turniej odbędzie się w dniach 17-19 maja. Dzień wcześniej wszystkie chętne dzieci będą mogły zrobić „Pierwszy krok gimnastyczny” pod okiem najlepszych trenerów. Wstęp wolny. 

  Przez trzy dni będzie można oglądać na Ursynowie akrobatykę na światowym poziomie. To dyscyplina sportowa, która kojarzy się z gracją, urodą, pięknymi strojami, a przede wszystkim siłą i odwagą. Niezwykle ważne jest też zgranie i wzajemne zaufanie partnerów.

  W tym roku do zawodów zgłoszono około 200 zawodników i zawodniczek z siedmiu państw: Białorusi, Francji, Izraela, Mołdawii, Rosji, Ukrainy i Polski.

  Zespoły wykonają układ statyczny, w którym dominują elementy siłowe, wytrzymałościowe np. podnoszenia, wagi, trzymania, stójki, piramidy; układ dynamiczny, w którym ćwiczenie jest oparte na ruchu np. skoki, salta, śruby, itp. oraz układ mieszany. Wszystko musi zachować rytm, zgranie, harmonię ruchów, synchronizację i zgodność z muzyką.

  Rywalizacja odbędzie się w pięciu konkurencjach akrobatycznych: dwójce mężczyzn, dwójce kobiet, parach mieszanych, trójce kobiet i czwórce mężczyzn oraz w czterech kategoriach wiekowych: mistrzowskiej, juniorów, juniorów młodszych i młodzieżowej.

  Zostań akrobatą!

  Atrakcją dla najmłodszych będzie otwarty trening z byłą medalistką świata Grażyną Markiewicz, w czwartek o godzinie 12:00. Trzeba przynieść ze sobą strój gimnastyczny.

  - Treningi dla najmłodszych są po to, aby rodzice i dzieci zobaczyli jak ta dyscyplina sportu wygląda. Może komuś się spodoba i zechce ją uprawiać. Staramy się zainteresować dzieci, a najlepiej robić to poprzez zabawę pod okiem fachowców - mówi Jan Wieteska, prezes Warszawsko Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych organizatora Turnieju "Wars i Sawa".

  To już dziewiąta edycja zawodów. Po raz kolejny organizowana w Arenie Ursynów. Dwa lata temu zmagania gimnastyków oglądało ponad 800 osób. Także dziś organizatorzy liczą na ursynowską publiczność.

  Międzynarodowy Puchar „Warsa i Sawy” w Akrobatyce Sportowej rozpocznie się już w najbliższy piątek 17 maja o godz. 15:00 i potrwa do niedzieli 19 maja. Zawody odbędą się w Hali Arena Ursynów, przy ul. Pileckiego 122. 

  Najmłodsi sympatycy akrobatyki mogą przyjść z rodzicami w czwartek, 16 maja o godzinie 12.00, do Hali Arena na „Pierwszy krok gimnastyczny” Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny. Patronem medialnym zawodów jest Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3146 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020