REKLAMAA1 DZIELNICA BUDZET 24.06.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Rozpoczęcie prac nad rondem Herbsta/Romera

  Rozpoczęcie prac nad rondem Herbsta/Romera (SK)

  Na skrzyżowaniu Herbsta i Romera na północnym Ursynowie ruszyły prace budowlane. Za kilkanaście dni powstanie rondo, które ma ułatwić ruch w tym miejscu. Kolizje i stłuczki są tu na porządku dziennym.

  O poprawę bezpieczeństwa na prostym wydawałoby się skrzyżowaniu apelowali okoliczni mieszkańcy, nasz portal również wielokrotnie pisał o potrzebie zmian na tej krzyżówce. Kierowcy są zdezorientowani i nie wiedzą kto tak naprawdę ma tutaj pierwszeństwo przejazdu, choć wszystkie znaki są. 

  - To jakieś przeklęte skrzyżowanie - mówi pani Halina, która mieszka w bloku przy Dembowskiego. - Co chwilę są tu wypadki. W ubiegłym roku na środku skrzyżowania zderzył się autobus z ciężarówką. 

  Dzielnica zna problem od dawna. Mieszkańcy zgłaszali potrzebę budowy ronda w tym miejscu podczas spotkań z burmistrzem Piotrem Guziałem. Burmistrz obiecywał, że jeśli tylko znajdą się pieniądze w budżecie - rondo powstanie. Słowa dotrzymał. 

  Wszyscy mają nadzieję, że rondo rzeczywiście poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu. - Budowa ronda przy Romera i Surowieckiego pokazała, że tak będzie - mówi Paweł Lenarczyk, radny dzielnicowy, zaangażowany w budowę obu rond na północnym Ursynowie.

  Budowa ronda przy Herbsta/Romera rozpoczęła się dzisiaj. Koparka demontuje wysepki, część chodnika po stronie ul. Dembowskiego jest wyłączona. Wbrew temu co zapowiadał wiceburmistrz Lech Skowron nie obejdzie się bez utrudnień dla kierowców. 

  Od 10 listopada od godz. 22:00 do 17 listopada będzie wyłączony z ruchu - zapowiada dzielnicowy ratusz.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • jacek00 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Brawo dla idioty, który zaprojektował to rondo. Dzięki niemu, wyjazd z garażu i uliczki przy Dembowskiego 2 i 4 został zablokowany i wyjeżdżać będzie można tylko w stronę KEN. No bo po co było zostawić możliwość wyjazdy w lewo? Lepiej walnąć krawężni i niech potem każdy się męczy. Zastanawiam się tylko jaki cel przyświęcał projektantowi?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gito 7 ponad rok temu

   Ciekawe czy od razu beda wyznaczone pasy do skretow w prawo czy raczej jak zwykle na Ursynowie bedzie panowala wolna amerykanka i polowa kierowcow zjezdzajacych z wewnetrznego pasa bedzie lamac przepisy i wymuszac pierwszenstwo na jadacych po zewnetrznym.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwerty 6 ponad rok temu

   Ciekawe, czy "kierofcy" będą znowu omijać rondo zewnętrznym pasem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mozgi 5 ponad rok temuocena: 0% 

   wreszcie doczekamy się ronda.... to jest dobra decyzja

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~on 4 ponad rok temuocena: 83% 

   Jestem ursynowskim kierowca od lat. Tylu rond dawno nie widzialem...niestety ursynowskie male ronda nie sa bezpieczne. Samochody się wciskaja. Nie ma szans zmienić pasa bo sa male. Dziwi mnie to ze kierowcy wola mikro ronda. To skrzyżowanie nie byl skomplikowane. Tylko trzeba umieć czytać znaki. Czy teraz każde równorzędne skrzyżowanie będzie przerobione na rondko? To jest kadencjarond....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rocky 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Tu jest mały ruch, rondo sprawdzi się bardzo dobrze. Teraz jeszcze brakuje ronda tylko na Stryjeńskich, koło nowego Lidla. Wyjazd ze sklepu to jakiś dramat.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Paweł Kowalski 2 ponad rok temuocena: 67% 

   Zgadzam się z Panem, na drogach panuje niestety wtórny analfabetyzm. Najlepszym przykładem jest rondo przy Realu. Tutaj więcej na ten temat: http://www.prawyursynow.pl/kor...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 1 ponad rok temuocena: 0% 

   To nie jest kwestia czy skrzyżowanie jest skomplikowane czy nie. To skrzyżowanie nie powinno być skrzyżowaniem równorzędnym. I to było jego największą bolączką. Jego konstrukcja dawała złudne poczucia pierwszeństwa dla jadących Herbsta. I żadne, nawet wielkie znaki tu nigdy nie pomogły. Dlatego dochodziło tu do tak wielu niebezpiecznych zdarzeń. Rondo w tym miejscu to jedyne sensowne rozwiązanie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4476 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022