REKLAMAA1-EARLY-STAGE--24-08---23-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Po latach walki mieszkańców wreszcie powstanie cywilizowane dojście do osiedla przy ul. Polki i Wodzirejów od strony Poloneza. W sierpniu upragnionych kilkaset metrów chodnika wybuduje dzielnica.

  Miejska infrastruktura nie nadąża za rozbudowującymi się osiedlami. Tak jest w przypadku okolic ulicy Poloneza, gdzie w ostatnich latach powstało spore osiedle. W rejonie, gdzie dominowała dotychczas zabudowa biurowa, a za nią roztaczały się pola uprawne, niepotrzebne były chodniki. Teraz, gdy na dawnych gruntach rolnych wyrosły blokowiska, dotychczasowe rozwiązania komunikacyjne przestają działać.

  Piesi igrają z życiem

  Na Poloneza każdego poranka panuje ogromny ruch. Samochody dojeżdżają i wyjeżdżają z kompleksu biurowego. Kierowcy i piesi mają tu wspólną drogę, na której widoczność utrudniają jeszcze gęsto zaparkowane auta. Odcinek chodnika, który jest w użytku, po kilkuset metrach od ul. Poleczki kończy się i spokojny spacer zamienia się w walkę o przetrwanie między jeżdżącymi autami.

  - To jest niewygodne, ale przede wszystkim niebezpieczne. Pieszego można zobaczyć w ostatniej chwili, a w najgorszym wypadku wcale. Nawet nie chcę myśleć, do czego może tutaj dojść. To tylko kwestia czasu - relacjonował nam Dariusz Wit, mieszkaniec pobliskiego osiedla, zaangażowany w walkę o nowy chodnik.

  Dzielnica tłumaczyła, że z budową są problemy ze względu na skomplikowaną sytuację prawną gruntów. Pisma, interpelacje radnych i interwencje zdeterminowanych mieszkańców w końcu przyniosły efekt. Udało się jednak wytyczyć przejście wyłącznie na terenach dzielnicowych. 

  -  Na całym odcinku Poloneza, od skrzyżowania z ulicami Polki i Wodzirejów do ulicy Poleczki, będzie chodnik - precyzuje burmistrz Robert Kempa.

  Budowa kilkusetmetrowego chodnika na Poloneza ma ruszyć w sierpniu tego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stanislaw 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Niech lepiej trawnik ogrodzą płotkami i nową trawę zasieją na wysokosći Poloneza 89. Poloneza 91, Poloneza 93. Dzielnica twierdzi,ze nie ma pieniedzy na płotki !!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4436 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020