REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2022, 16:20 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Wikipedia/Elektrociepłownie, licencja CC 4.0)

  Z Elektrociepłowni Siekierki, widocznej także z Ursynowa, w najbliższych tygodniach będzie ostro dymić! Spokojnie, nic złego nie będzie się działo. Efektowne parowanie będzie efektem czyszczenia instalacji - informuje zakład ciepłowniczy.

  Czasami z kominów elektrociepłowni na Siekierkach wydobywają się ogromne kłęby białego dymu. Wygląda to efektownie, zwłaszcza z dużej odległości, na przykład w osi ulicy Ciszewskiego. Bo kominy w dobrą pogodę doskonale widać przecież z Ursynowa.

  W najbliższym tygodniu znów zobaczymy ten efekt. Rozpocznie się bowiem proces czyszczenia instalacji.

  - Będzie to tzw. parowe dmuchanie kotła K4, czyli czyszczenie parą własną przegrzewaczy pary kotła po ich wymianie - poinformowała spółka PGNiG Termika, która produkuje ciepło dla ponad połowy Warszawy, w tym Ursynowa.

  Niegroźna para wodna, może być hałas

  Planowane są dwa cykle dziennie, rano i wieczorem, z zachowaniem dwunastogodzinnej przerwy technologicznej. Każdy taki cykl trwa ok. 30 – 60 minut. To wtedy będziemy mogli obserwować dużą ilość pary unoszącą się nad elektrociepłownią, tak jakby doszło do pożaru.

  Jak uprzedza Termika nie ma się czego obawiać. To normalne procedury, w dodatku kompletnie nieszkodliwe dla środowiska czy człowieka. Z kotła będzie się wydobywać zwykła niegroźna para wodna. Może być za to zwiększony hałas.

  - Cały proces będzie trwał kilka dni, maksymalnie tydzień - liczba cykli zależy od stopnia zabrudzenia przegrzewaczy. Skuteczne oczyszczenie przegrzewaczy parowych parą ma ogromne znaczenie dla późniejszej bezawaryjnej pracy turbin - tłumaczy spółka energetyczna.

  I opisuje, jak przebiega taki proces czyszczenia:

  Z ogromną prędkością i w dużej ilości wydmuchuje się parę z kotła do atmosfery (w tym przypadku na dach kotłowni), pionowo w górę.

  Skutkuje to bardzo efektownym i zapewne widocznym z wielu miejsc w Warszawie parowaniem z Siekierek, a co za tym idzie może być przez wielu mieszkańców błędnie interpretowane jako dym z pożaru w zakładzie.

  PGNiG Termika w komunikacie przeprasza mieszkańców za niedogodności związane z czyszczeniem kotła.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.5341 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022