REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2020, 10:27 komentarzy 8

  (SK)

  Orange wzmocnił sieć w tunelach pierwszej linii metra. Internet będzie szybszy i nie będzie przerywał w tunelach. O podobnych działaniach innych operatorów na razie nie słychać. 

  Orange pochwalił się właśnie, że włączył tzw. agregację pasm LTE na pierwszej "ursynowskiej" linii metra. Oznacza to, że internet będzie dużo szybszy, a przerwy w zasięgu, które pojawiały się w tunelach podczas podróży pociągiem metra nie powinny się już zdarzać.

  - Nasi inżynierowie mocno się napocili, by w pierwszej linii warszawskiego metra uruchomić agregację pasm 4G LTE. Nie ułatwiają tego ograniczone zasoby radiowe, ani istniejąca na stacjach i w tunelach instalacja - informuje Piotr Domański z biura prasowego Orange.

  Dla chętnych trochę danych technicznych:

  Wzmocnienie sieci na pierwszej linii warszawskiego metra to efekt udostępnienia dla sieci 4G LTE pasma 2100 MHz oraz kolejnej nośnej 3G w paśmie 900 MHz. Pierwsza z nich odpowiada za ponad 90% całego transferu danych, druga za znaczącą część rozmów, dlatego poczujecie poprawę jakości i zasięgu w obu przypadkach.

  - twierdzi operator sieci Orange.

  Przy okazji operator ujawnił jak warszawiacy korzystają z telefonów w metrze. 

  Okazuje się, że największy ruch w sieci komórkowej jest na stacji Politechnika, a na kolejnych miejscach są stacje: Centrum, Pole Mokotowskie oraz Dworzec Gdański.

  Godziny szczytu w sieci obsługującej metro są między godzinami 8:00 a 9:00 oraz 16:00 a 17:00. Co również nie powinno dziwić – na wykresach ruchu w weekendy większych wzrostów natężenia o tej porze nie widać.

  Na ursynowskim odcinku metra zasięg w tunelach metra mamy stosunkowo od niedawna. Metro Warszawskie długo wzbraniało się przed wydaniem pozwolenia na instalacje komórkowe, motywując to względami bezpieczeństwa, m.in. zabezpieczeniem antyterrorystycznym. 

  Jako pierwszy sieć w metrze uruchomił Play - w 2011 roku, trójka pozostałych operatorów uruchomiła swoją wspólną sieć dopiero po 5 latach - w 2016 roku! A wydawałoby się, że internet w metrze jest od zawsze... 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wojtek z Mokotowa 8 ponad rok temuocena: 0% 

   Zaś 2001 dodać 5 wychodzi nie inaczej jak 2016

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 7 ponad rok temuocena: 70% 

   Patrząc na zachowania ludzi z telefonami w metrze. To powinno się wyłączyć "publiczne" moce sygnałowe. Łączność wyłącznie powinien posiadać prowadzacy skład metra. A w tunelach powinna być zainstalowana przewodowa sieć łączności z centralną dyspozytornią. I niech nikt nie mówi, że nie przeżyje 5, 10, 15 czy 20 minut bez telefonu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie, bo nie! 6 ponad rok temuocena: 75% 

   Cyt. "Metro Warszawskie długo wzbraniało się przed...". Mam wrażenie, że Metro należy do najbardziej skostniałych struktur w stolicy. Na Ursynowie Metro wzbrania się także przed: zadaszeniem zejść do metra, instalacją schodów ruchomych, likwidacją bramek, likwidacją śliskich listew na peronach, zaprzestaniem trąbienia na terenie Stacji Techniczno - Postojowej pomimo, że stosowne rozporządzenie Ministerstwa Infrastruktury zakazujące maszynistom kolejowym trąbienia w terenie otwartym obowiązuje od 4 stycznia... Najwyższy czas, aby NIK wybrał się tam z kontrolą!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lemon 5 ponad rok temuocena: 94% 

   Orange niech poprawi zasięg na Kabatach. Obecnie sygnał mi skacze. Często mam tylko 1 kreskę. A w Lesie Kabackim o zasięgu można zapomnieć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 4 ponad rok temuocena: 25% 

   Zmien udzadzemkry na nowsze- ja oglądam Netflix w 4K na mobilnym necie od Orange i nic mi nie skacze

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znawca 3 ponad rok temuocena: 25% 

   O jakości sygnału nie świadczy "ilość kresek". Możesz być w zasięgu wyższych pasm, które mają mniejszy zasięg. Np: pasma 2600 lub 2100. Liczy się jakość sygnału i jak net działa a nie ile jest kresek. To nie lata 90' kiedy operatorzy mieli jedno pasmo.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lemon 2 ponad rok temuocena: 100% 

   ~~ znawca jak jest zero kresek to nie nawiążesz połączenia telefonicznego. Tak jest np. w Lesie Kabackim. A parę lat temu było inaczej. Ilość kresek świadczy może nie o jakości ale o sile sygnału. I 120 dBm 22 asu w terenie zabudowanym to chyba nie jest to co być powinno?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 1 ponad rok temuocena: 75% 

   w Play od kilku lat inernet w metrze I działa super

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3648 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021