REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  ul. Puławska

  ul. Puławska (SK)

  Selgros sfinansuje "zieloną falę" na ul. Puławskiej. Wg założeń kierowcy pojadą szybciej i płynniej na odcinku od południowej obwodnicy do granic miasta. Latem ma też ruszyć przebudowa skrzyżowania z Baletową.

  W ubiegłym roku ZDM kosztami koordynacji świateł próbował obciążyć dzielnicę. Był to warunek udzielenia zgody na bardzo potrzebną przebudowę skrzyżowania z Baletową. Dzielnica odmówiła, bo koszt koordynacji wynosi ok. 6 mln złotych a dzielnica nie odpowiada przecież za Puławską. Teraz okazuje się, że miasto pozyskało sponsora na światła.

  Pieniądze wyłoży sieć hali hurtowych Selgros. Jedna z takich hal powstanie w Mysiadle, po dawnych zakładach Eko-Mysiadło. Gigantowi handlowemu zależy na sprawnym dojeździe do nowo powstającego obiektu, więc razem z miastem zainwestuje w budowę i skoordynowanie sygnalizacji świetlnej. 

  - Selgros przygotował już koncepcję drogową, która jest w uzgodnieniu u inżyniera ruchu. W tym roku powstanie sygnalizacja przy Kuropatwy i Katarynki - mówi Adam Sobieraj, rzecznik Zarząd Dróg Miejskich. 

  Pół roku temu ZDM skoordynował sygnalizacje świetlne na Puławskiej od ul. Poleczki do południowej obwodnicy. Na dwóch skrzyżowaniach: Puławska-Poleczki i Puławska-Mysikrólika, zamontowany został pełny system akomodacji. Piesi wywyołują sygnał zielony za pomocą przycisku, a światła dla samochodów zmieniają się w zależności od potrzeb. Panuje nad tym pętla indukcyjna, która informuje sygnalizację o potrzebie zmiany światła.

  Zwolnienie dzielnicy ze sfinansowania zielonej fali daje zielone światło dla przebudowy skrzyżowania Puławskiej z Baletową. Wczoraj burmistrz Robert Kempa na posiedzeniu komisji ds. Zielonego Ursynowa zapowiedział szybką realizację tej inwestycji.

  - Burmistrz poinformował radnych, że prace mają ruszyć już w czerwcu - relacjonuje szef komisji Zielonego Ursynowa, radny Paweł Lenarczyk. Budowa ma potrwać ok. 4 miesięcy. Dzielnica zwróciła się do miasta z prośbą o przekazanie dodatkowych 500.000 złotych na przebudowę skrzyżowania, a kolejne pół miliona przesunie w ramach własnego budżetu. Gotowy jest projekt przebudowy, zapewnione tereny na poszerzenie ulicy, dzielnica ma też zgodę na odstępstwo od norm dotyczących oddalenia budynków od drogi. 

  A co z buspasem na Puławskiej? Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek poinformował dzielnicę, że zlecono przygotowanie koncepcji buspasa, która będzie gotowa na przełomie II i III kwartału tego roku. Pytanie czy uda się skoordynować wszystkie zapowiadane prace na Puławskiej tak, aby nowej "zielonej fali" nie trzeba było w przyszłości dostosowywać do buspasa. Zobaczymy czy urzędnicy sprostają temu zadaniu. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • łowca 2 ponad rok temu

   A w ramach tej przebudowy przewidziane są chociaż 'szkieleciki' drogi rowerowej? Czy jak zwykle ';zapomni się', a potem 'niedasię' z uwagi na koszty?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lars 1 ponad rok temuocena: 50% 

   widac, że współpraca na linii Ursynów - Hanka daje nam korzyści jeszcze tylko więcej miejsc w szkolach panie Kempa i dom kultury poproszę

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.392 sekundy
  REKLAMAA2 SWYFT 24.09.2021 - 23.10.2021 (brak pliku!)