REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(12)-od-07-02-2018-do-08-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 października 2017, 14:31 komentarzy 48
  Trwa utwardzanie terenu pod przyszłą betoniarnię

  Trwa utwardzanie terenu pod przyszłą betoniarnię (SK)

  REKLAMA

  Mieszkańcy Krasnowoli mówią "nie" budowie betoniarni w ich okolicy. - Hałas, ciężarówki na lokalnych drogach a przede wszystkim wszechobecny pył. Nie chcemy przeżywać tego co mieszkańcy Woli! - mówią przerażeni sąsiedzi. Zapowiadają, że nie dopuszczą do budowy obiektu. Co zrobi dzielnica?

  Węzeł betoniarski na ul. Pląsy 131 - naprzeciwko bazy DHL - wybuduje firma "Budokrusz" S.A. W tej chwili trwa utwardzanie terenu oraz budowa drogi dojazdowej. Na działce należącej do firmy mają stanąć także 4 silosy, magazyn kruszyw, podziemny zbiornik na wody opadowe i roztopowe, zbiornik na nieczystości ciekłe oraz instalacja gazowa.

  Inwestycja powstaje zaledwie 200 metrów od najbliższych zabudowań i 400 metrów w linii prostej od osiedla przy ul. Kądziołeczki. Mieszkańcy są przerażeni wizją dodatkowego hałasu oraz zanieczyszenia powietrza. Martwią się, że ciężarówki dojeżdżające do betoniarni zniszczą lokalne uliczki oraz utratą wartości nieruchomości.

  - Drogi są za wąskie na autobus i nie można go puścić pod dom, a tylko od połowy drogi do Grabowa, a dla betoniarek są wystarczająco szerokie? To skandal! Takie traktowanie mieszkańców Krasnowoli jest niedopuszczalne - mówi Kinga Sydrych-Stolarek, inicjatorka uruchomienia komunikacji miejskiej na Krasnowolskiej.

  Według mieszkańców lokalizacja betoniarni stoi w sprzeczności z uchwalonym w 2014 roku planem zagospodarowania przestrzennego. Co prawda na działce można ulokować firmę produkcyjną, ale nie powodującą dodatkowego zapylenia czy hałasu. Wszędzie wokół są tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

  - Nawet na wsiach betoniarnie lokalizuje się z dala od zabudowań. Trudno wierzyć w zapewnienia inwestora jeśli na jego obiekty skarżą się mieszkańcy na Odolanach - mówi pan Piotr, mieszkaniec Krasnowoli. I przytacza historię mieszkańców Woli, którzy mieszkając w odległości 1 kilometra od węzła betoniarskiego "Budokruszu" mają pył na samochodach, nie mówiąc już wdychaniu go razem z powietrzem.

  - Gdy zgłosi się problem do dzielnicy to przez tydzień jest dobrze, polewają wodą przy przeładunku lub zasypywaniu mieszalników. Następnie kontrola nic nie wykazuje i problem wraca - skarżą się mieszkańcy Odolan na forum internetowym. Powtórki z tej historii boją się ursynowianie.

  Co postanowi dzielnica?

  W 2015 roku Biuro Ochrony Środowiska w swojej decyzji nakazało "Budokruszowi" zainstalowanie ekranów akustycznych na działce, na której stanie betoniarnia. Zakład ma także spełniać normy dotyczące pyłów.

  - Od 2004 roku współpracujemy ze specjalistyczną włoską firmą, która dostarcza nam bardzo dobre filtry na silosy. Są bardzo skuteczne. Emisja pyłów jest ograniczona praktycznie do zera - przekonuje Marek Lach, dyrektor ds. inwestycji w firmie "Budokrusz" S.A.

  - Dajmy szansę, niech stanie ten węzeł. Przecież mieszkańcy w każdej chwili będą mogli alarmować urzędników, którzy wówczas nakazują nam przeprowadzanie pomiarów i udowadnienie, że "nie mamy garbów" - dodaje Lach. 

  Mieszkańcy nie chcą słyszeć o kompromisie. Twierdzą, że jeśli betoniarnia już się wybuduje, to nikt jej nie rozbierze a problemy pozostaną na zawsze. Zapotrzebowanie na beton w południowej części Warszawy będzie w najbliższych latach bardzo duże, choćby ze względu na budowę POW czy trasy S-7. Tymczasem węzły na Mokotowie, stojące wśród apartamentowców, muszą być rozebrane, więc inwestycja przy Pląsy - ku przerażeniu mieszkańców - planowana jest na długie lata.

  Do rozpoczęcia budowy betoniarni potrzeba już tylko prawomocnego pozwolenia na budowę. Wniosek o taką zgodę "Budokrusz" złożył w urzędzie dzielnicy 25 sierpnia. Teraz uzupełnia dokumenty.

  - Trwa rozpatrywanie wniosku - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa, który twierdzi, że "nie jest zaznajomiony ze sprawą" i prosi nas o zadanie pytań urzędowi dzielnicy na piśmie. Kempa dodaje, że jeśli wszystko będzie zgodne z prawem, to organ architektoniczno-budowlany (czyli Wydział Architektury w urzędzie dzielnicy) nie może odmówić wydania pozwolenia na budowę.

  Pytanie czy dzielnica uzna inwestycję za zgodną z planem miejscowym i czy zapewnienia inwestora o tym, że nie będzie ona uciążliwa, przekonają urzędników wydziału architektury.

  - Zastanawia mnie czy burmistrz brał pod uwagę skargi mieszkańców Woli, gdzie "Budokrusz" ma podobną inwestycję? - zastanawia się pan Marcin z Krasnowoli. 

  Zastanawiające jest również, że uchwalony w 2010 roku plan miejscowy, pozwala na zlokalizowanie zakładów przemysłowych wokół terenów mieszkaniowych. Czy ówczesnemu zarządowi Ursynowa oraz radnym ursynowskim i miejskim, którzy uchwalali ten projekt zabrakło wyobraźni? Najwyraźniej.

  Do sprawy kontrowersyjnej inwestycji na Krasnowoli wkrótce powrócimy.

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  48Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Leszcz 48 3 miesiące temu

   Przykro mi, ale mam teraz coraz mniej myślącą władzę. Bez żadnej wyobraźni. Okazuje się, że urzędnikom brakuje zdrowego rozsądku. Niech sobie przeniosą urząd koło Budokruszu a najlepiej na środku tej inwestycji, to wtedy zobaczymy co powiedzą i jak czyste będzie powietrze i jak cicho będzie gdy będą jeździły ciężarówki. Szkoda słów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daniel Ursynów 47 3 miesiące temuocena: 9% 

   MOIM ZDANIEM TO JEŚLI JEST WSZYSTKO ZGODNE Z PRAWEM TO CZEMU ok 30 osób z dziećmi (psełdo demonstracja) ma zablokować inwestycję Polskiego kapitału który da pewnie ok 100-150 nowych miejsc pracy? MIESZKAM OK 800 m od tej planowanej inwestycji i jeśli wszystko będzie tak jak w decyzji środowiskowej to NIE MAM NIC PRZECIWKO. A prawdą jest to że w tym rejonie działki zawsze były tańsze właśnie przez wzgląd na MPZP i bliskie tereny pod przemysł i produkcję. Budokruszu zrób wszystko z decyzją środowiskową to ludzie się przekonają do was. Jeśli chodzi o tą listę przeciw to widzę po IP że ponad połowa IP jest poza Warszawy i Mazowieckiego więc to kolejni opłacani przez obecny układ jak to bywa przy takich nie zagranicznych inwestorach.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 46 3 miesiące temuocena: 70% 

   Budokrusz sam powinien zmienić zdanie. Betoniarnia w takim miejscu? Uliczki wiecznie poblokowane parkującymi obok samochodami, wąskie, ciasne. niejednokrotnie nieutwardzone co potwierdzają nawet zdjęcia. Nie ma też co wspominać o korkach które na pewno nie ułatwią im transportu, niech sobie i ludziom ułatwią życie.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 45 3 miesiące temuocena: 43% 

   Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy na Ordona na Woli były najpierw osiedla które powstają czy betoniarnia Budokruszu. Odpowiem betoniarnia tam stoi 15 lat a bloki zaczęto budować od 6-7 lat więc kto tam był pierwszy i o jakich protestach mówimy ? Więc najpierw trzeba pomyśleć co było pierwsze jajko czy kura. Ludzie jak kupowali mieszkania na Jana Kazimierza to chyba wiedzieli że na około jest kupe zakładów i fabryk a teraz "słoiki" się dziwią że ciężarówki im po 22.00 jeżdzą? Na wsi z kąt jest tam większość mieszkańców było spokojniej ale przeprowadziliście się do warszawy więc proszę się asymilować a nie żądać bo pewnie 50% z was nawet w Wawie podatków nie rozlicza!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • MENNICANBP 44 3 miesiące temuocena: 45% 

   Bardzo dobrze niech ludzie zaczną myśleć a nie cwaniakować bo kupowali działki za 70% ceny właśnie dlatego że obok w planie jest przemysł i produkcja! A tak na prawdę to nie obok bo to ponad 500 m czyli pól kilometra. Ja kupiłem działkę 1500m dalej od tej strefy bo wiedziałem że coś tam powstanie. Ale ludzie to hipokryci bo tam hałas to robią ale samoloty 24h na dobę i baza DHL która jest większa 20 razy niż ta betniarnia która ma powstać. Na betoniarni będzie pewnie z 20-25 nowych gruszek bo firma dobra polska i widzę auta nowiutkie a na DHL stare ciągniki w setkach dziennie trują i hałasują i nikt nic nie mówi? LUDZIE TROCHĘ OGŁADY. Najbardziej to chyba się denerwują te szychy co kupiły domy po 400m2 po 2-3 mil zł z ekipy HGW. To dla tego taki powstał krzyk. Dobrze niech Polska firma się rozwija a nie HGW wpuszcza wszędzie fimy i developerów byle tylko nie Polskich bo oni lepiej .... . Jestem z Ursynowa i jestem ZA BETONIARNIĄ BUDOKRUSZ! a przeciwko układowi i kilku bananom z willi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz M 43 3 miesiące temuocena: 50% 

   Ludzie kupują działki za grosze i potem się budują, to samo developerzy! A nikt nie patrzy na MPZP! Niech ludzie zaczną myśleć jak kupują działki za 70% ceny! Bardzo dobrze niech powstanie tam betoniarnia bo to zgodne z prawem i MPZP ! Niech ludzie nie teraz nie udają idiotów że nie wiedzieli bo każdy mógł sprawdzić MPZP przed zakupem! Ja kupiłem 1 500mb działkę dalej i zapłaciłem wartość wrynkową i nie narzekam niech polski biznes się rozprzestrzenia. Szkoda że ludzie tak nie protestują jak powstają superkarkety zagranicznego kapitału na Ursynowie!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek 42 3 miesiące temuocena: 54% 

   Ciekawe czy Port Lotniczy Chopina już wie, że bedzie miał beton na linii samolotów podchodzących do lądowania? to jest 880m od pasa startowego. Ewentualny wyrzut zapylenia wpada wprost do silników.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 41 3 miesiące temuocena: 93% 

   "Zastanawiające jest również, że uchwalony w 2014 roku plan miejscowy, pozwala na zlokalizowanie zakładów przemysłowych wokół terenów mieszkaniowych. Czy ówczesnemu zarządowi Ursynowa oraz radnym ursynowskim i miejskim, którzy uchwalali ten projekt zabrakło wyobraźni? Najwyraźniej." - przecież plan jest z 2010.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I now 40 3 miesiące temuocena: 56% 

   Dokładnie! Plan jest z 2010, a nie z 2014!! Ale widzę, że Redakcja już to poprawiła w tekście artykułu (wcześniejszy błąd czy celowe działanie?). No więc kto był wtedy w zarządzie?? PełO, czyli Mencina, ZALEWSKI (wymieniać dalej?), a nie Guzial i Machaj.. ta polityczna nienawiść przesłania już niektórym wszystko!! Obrzydliwa manipulacja:((

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monka 39 3 miesiące temuocena: 43% 

   Tak Panie Guział, obrzydliwa manipulacja, spisek przeciwko Panu (jak zawsze). Ba! Nawet zamach stanu na świętą prawdę jedynie słuszną głoszoną przez byłego burmistrza

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawski 38 4 miesiące temuocena: 27% 

   Drodzy, ale ten Budokrusz do poważna firma. Spójrzcie na samochody jakimi jeżdżą (czyste, zadbane, nie to co reszta tego typu pojazdów), jakie inwestycje ogarniają, jeżdżę sporo po Warszawie więc widzę. Inwestują i dbają o swoją renomę, myślę że i miejsce na którym będą produkowali beton też będzie ok. Po za tym jest to firma tylko z polskim kapitałem, która płaci podatki, a nie jak reszta pozwalniana z podatków byle by tylko coś otworzyli i dali tzw. miejsca pracy. Nie wszyscy to banda złodziei z HGW na czele.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 37 4 miesiące temuocena: 69% 

   Zadzam się. Tylko dlaczego w wielu swoich zakładach produkcję prowadzą tak że wywołują protesty mieszkańców? Pewnie bo to polska firma, a takie wiedzą, że ten kraj bezprawiem stoi i można robić co się chce.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anypanty 36 4 miesiące temuocena: 69% 

   Czyżby pan z marketingu Budokruszu? To niech sobie robią betoniarnię tam, gdzie nie będą przeszkadzać ludziom. I niech pan bajek nie opowiada, że oni jedyni w mieście mają czyste samochody. Nawet ludzie z marketingu nie powinni opowiadać takich żartów, bo to czysta groteska. Jak dbają o renomę? Wywołując protesty wszędzie tam, gdzie wciskają swoje betoniarnie? Pan raczy żarować panie Warszawski Budo.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MENNICANBP 35 3 miesiące temuocena: 40% 

   Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie czy na Ordona na Woli były najpierw osiedla które powstają czy betoniarnia Budokruszu. Odpowiem betoniarnia tam stoi 15 lat a bloki zaczęto budować od 6-7 lat więc kto tam był pierwszy i o jakich protestach mówimy ? Więc najpierw trzeba pomyśleć co było pierwsze jajko czy kura. Ludzie jak kupowali mieszkania na Jana Kazimierza to chyba wiedzieli że na około jest kupe zakładów i fabryk a teraz "słoiki" się dziwią że ciężarówki im po 22.00 jeżdzą? Na wsi z kąt jest tam większość mieszkańców było spokojniej ale przeprowadziliście się do warszawy więc proszę się asymilować a nie żądać bo pewnie 50% z was nawet w Wawie podatków nie rozlicza!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jola 34 4 miesiące temuocena: 71% 

   Nie chcemy żadnej nawet najlepiej wyposażonej betoniarni,mamy samoloty nad głowami ,mamy trasę S2 ,brak kanalizacji,brak dostępu do komunikacji miejskiej, a teraz jeszcze chcą nam jeszcze dołożyć betoniarnię i to się nazywa Zielony Ursynów, może ktoś w końcu dostrzeże nasze problemy i zacznie je rozwiązywać a nie dokładać nam nowych!!!!Betoniarni mówimy głośne NIE ! I będzie o nas głośno!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedamysięzabić 33 4 miesiące temuocena: 60% 

   Mówimy głośne nie! Jeśli będzie betoniarnia to będzie też referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. Nie pozwolimy się dać zabijać pyłem!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niedamysięzabić 32 4 miesiące temuocena: 57% 

   Mówimy głośne nie! Jeśli będzie betoniarnia to będzie też referendum przeciwko odwołaniu burmistrza. Nie pozwolimy się dać zabijać pyłem!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~URSYNÓW A PRAWDA 31 3 miesiące temuocena: 57% 

   I CO REFERENDUM ZROBI TE 24-30 OSÓB KTÓRE TAM STRAJKOWAŁO? LUDZIE SAMI SIĘ SŁUCHACIE? TYLKO WY PISZECIE NA TYM FORMUM BO TYLKO WAM PARUNASTU DOMOM BĘZIE TO PRZESZKADZAŁO. BYŁO SIĘ TAM NIE WPROWADZAĆ I NIE KUPOWAĆ DOMÓW PO 1,5 MILIONA ZŁOTYCH . SAMI SOBIE JESTEŚCIE WINNI A TA FIRMA POWINNA WAS JESZCZE POSĄDZIĆ O SZKALOWANIE JEJ MARKI BO TO ROBICIE BEZ PODSTAW I DOWODÓW ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 30 4 miesiące temuocena: 56% 

   Sprawa przypomina warszawską reprywatyzacje. Mieszkańcy od lat piszą, apelują i proszą (sprawa betoniarni toczy się od 2015 roku) , a władza bezradnie rozkłada ręce i mówi, że takie jest prawo i nic na to nie zaradzi. A ludzie wierzą, bo prawo to prawo. Tymczasem już wiadomo, że niekoniecznie trzeba oddawać kamienice, komuś kto machnie podrobionym kwitkiem w sądzie. Chyba już pora definitywnie zakończyć rządy PO w Warszawie!!! Koniec z traktowaniem mieszkańców jak idiotów!!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do burmistrza 29 4 miesiące temuocena: 74% 

   Jeżeli będzie pozytywna decyzja ws. budowy, to sam osobiście wydrukuję ulotki i będę namawiał, żeby nie głosować na tego burmistrza. Tym razem złość jest tak duża, że nie da się jej wyciszyć.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luzak 28 3 miesiące temuocena: 33% 

   Łał na pewno pójdą za tobą tysiące ludzi :-) .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roman 27 4 miesiące temuocena: 55% 

   Ciekawe czy pan Burmistrz Kępa był już na wczasach z właścicielem Budokruszu, tak jak podrózuje z właścicielem budynku Luxmed na puławskiej 455?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popieram PiS 26 4 miesiące temuocena: 44% 

   Sprawę trzeba polecić uwadze odpowiednich służb. Kontrola CBA to dobry pomysł.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do Pana "popieram PIS" 25 3 miesiące temuocena: 40% 

   popieram PIS to chyba ci się coś pomyliło bo akurat ta firma to jest za PIS i nie robi takich wyprowadzeń kapitału i podwójnej ksiegowości jak koncerny CEMEX, BOSTA itp

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 24 4 miesiące temuocena: 65% 

   Wystarczy poszperać w interniecie, scenariusz jest zawsze ten sam, czy to Odolany, czy Ordano Wola czy Drahle. Piękna decyzja środowiskowa, filtry, ekrany,nasadzenia i określona droga dojazdu dla ciężkiego transportu-żadnej uciążliwości. A po uruchomieniu produkcji zaczyna się koszmar, zapylenie, hałas, tabuny ciężarówek rozlewających się na wszystkie okoliczne ulice i protesty okolicznych mieszkańców. Oczywiście wszystko zgodnie z literą prawa. Ursynów też kupi ten kit. Ciekawe dlaczego?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lacky 23 3 miesiące temuocena: 36% 

   Bo to zgodne z prawem i każdy ma prawo rozwijać biznes. Jeśli działa zgodnie z prawem!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wściekły mieszkaniec 22 4 miesiące temuocena: 68% 

   A ktoś pomyślał o pięknym Jeziorku Grabowskim, gdzie jest unikatowa flora i fauna? Czas zgłosić to do Greenpeacu!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 21 4 miesiące temuocena: 74% 

   ojej ile tu minusików się pojawiło, ciekawe kto dostał prikaz że tak poklikał. jak zwykle plan zagospodarowania jest tylko dla maluczkich, ktoś większy może wszystko. Skoro tak, to może trzeba te plany wsadzić urzędasom głeboko w.... i budować co się chce.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasia 20 4 miesiące temuocena: 69% 

   Plan zagospodarowania uchwalony w 2014 gdy burmistrzem odpowiedzialnym za architekturę był pan machaj a przewodniczącym komisji architektury pan Skubiszewski - czyli ekipa od Guziała

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do mietka 19 4 miesiące temuocena: 75% 

   Dokładnie. Ciekawe. Ta sprawa zaszła za daleko, żeby burmistrz mógł ją przemilczeć. Sprawa już się obiła o uszy odpowiednich ministerstw i Okęcia. Jeżeli Oj szykuje się ogromny skandal jeżeli tego burmistrz nie powstrzyma.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 18 4 miesiące temuocena: 44% 

   Komentatorzy to chyba mentalnie żyją jeszcze w głębokiej komunie. Od kiedy to burmistrz może "wstrzymać" jakąś budowę na prywatnej działce, jeśli jest zgodna z przepisami???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja nie z urzędu 17 4 miesiące temuocena: 73% 

   Jest coś takiego jak konsultacje społeczne i wiele innych narzędzi. Po to się go wybiera, żeby chronił interesów mieszkańców. A jeśli nie sprosta temu zadaniu, to dostanie czerwoną kartkę za rok w wyborach.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Darek 16 3 miesiące temuocena: 67% 

   Dokładnie. Tu chyba pisze te dwadzieścia parę osób co protestowało :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasia 15 4 miesiące temuocena: 67% 

   Gdzie był Lenarczyk jak w 2014 jak uchwalono plan miejscowy ? Kto był burmistrzem odpowiedzialnym za architekturę ? Machaj ?Kto był przewodniczącym komisji architektury ? Skubiszewski ? A kto ma być winny Kempa ???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do kasi 14 4 miesiące temuocena: 78% 

   Teraz rządzi Kempa i to jego zadanie, żeby to powstrzymać. Jeśli się nie sprawdzi, nie wygra kolejnych wyborów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 13 4 miesiące temuocena: 100% 

   Masz jakieś pojecie skąd się bierze burmistrz? Kempa nic nie wygra bo to nie wyścigi. Może być nam narzucony lub nie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~POkępie 12 4 miesiące temuocena: 60% 

   Wstyd panie Kempa! Podpisujcie: https://www.petycjeonline.com/...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 11 4 miesiące temuocena: 88% 

   Skandal !!! W stolicy betoniarnia w sąsiedztwie mieszkań u domów. Zielony ursynow bedzie zielony z nazwy - wszędzie kurz i pył. A co z jeziorkiem Grabowskim ? Co z lotniskiem ? Co z planem Zagoapodarowania ? To zwykle oszustwo !!! Nie damy sie !!! Cała Polaka nas usłyszy !!!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janix 10 4 miesiące temuocena: 63% 

   Kiedy burmistrz zajmie stanowisko w tej sprawie zamiast milczeć i zasłaniać się niewiedzą? Jest już nawet petycja w tej sprawie. https://www.petycjeonline.com/... PS-szacunek dla HaloUrsynów, miejmy nadzieję, że będą pilnowali tematu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janina 9 4 miesiące temuocena: 68% 

   Żenada! Zostały burmistrzowi ostatnie chwile, by podjąć słuszną decyzję i wstrzymać to.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin z Krasnowolii 8 4 miesiące temuocena: 86% 

   zastanawia mnie również czy władze lotniska są poinformowane o sprawie - potencjalny pył będzie przecież i ich zmartwieniem. A osadzenie się go w silnikach i turbinach samolotów oczekujących na start może być niebezpieczne dla pasażerów. W lotnika jest 1, 5 km w prostej linii...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzej 7 4 miesiące temuocena: 75% 

   Ma Pan rację. Trzeba im o tym donieść. Pewnie burmistrz nawet o tym nie pomyślał.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Twardy 6 4 miesiące temuocena: 22% 

   Co ty człowieku piszesz za bzdury. Pył na odolanach nie jest z betoniarni tylko z kruszarek które są przy rozbiórkach budynku. Na odolanach jest oprócz budokruszu jeszcze 5 betoniarni obok siebie. Jaki pył z betoniarni, z czego z silosa który jest szczelnie zmknięty? Najpierw jedż popatrz jak wygląda betoniarnia a pózniej pisz takie bzdury ty głupi postojebco. Przepracowałem 15 lat w betoniarnach i wiem co piszę. A tym bardziej jedź na jaką kolwiek ich betoniarnie to się przekonasz czy masz tam jakieś zapylenie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do Twartego 5 4 miesiące temuocena: 82% 

   Panie Twardy. Kultury trochę. Stop betoniarni na zielonym ursynowie!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anita 4 4 miesiące temuocena: 73% 

   Co za wstyd! Nie wierzę, że urząd na to pozwoli. Sprawą już interesują się media, może zdąży się opamiętać. Sam osobiście na własny koszt wydrukuję plakaty przeciwko niemu, jeżeli wyda pozytywną zgodę!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Madej 3 4 miesiące temuocena: 70% 

   Skandal!!!!!!! mam nadzieję że Urząd nie wyda pozwolenia na tego typu działalność.Tego typu inwestycje powinno się planować z dala od budynków mieszkalnych - a nie w miejscach gdzie Budokruszowi pasuje to biznesowo.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józef 2 4 miesiące temuocena: 71% 

   Jeżeli burmistrz na to pozwoli, to będzie skończony. Tym bardziej, że w uchwale do planu zagospodarowania przestrzennego na tych działkach jest zapis, że inwestycja (tutaj usługowo-produkcyjna) nie może emitować zagrażających otoczeniu gazów i pyłów.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marzena 1 4 miesiące temuocena: 63% 

   Burmistrz już jest skończony, wiec bardziej sie zajmuje załatwianiem interesów niż komfortem mieszkańców, dlatego trzeba mu uważnie patrzyć na ręce.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1279 sekundy
  REKLAMAA2_JOY_PrimarySchool-od21-02-2018-do-07-03-2018