REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2021, 15:37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wspaniała sztuka Antona Burge`a o dwóch wielkich gwiazdach Hollywood: Bette Davis i Joan Crawford. Na scenie Marzena Trybała jako Bette Davis i Halina Chrobak jako Joan Crawford.

  Bette Davis i Joan Crawford nienawidziły się przez ponad 50 lat. Ich konfliktem żyło całe Hollywood. Joan Crawford była uznawana za największą gwiazdę złotej ery Hollywood, Bette Davis – za najwybitniejszą aktorkę kina. A przyczyną konfliktu była zazdrość o mężczyznę aktora Franchota Tone`a, w którym w latach 30. zakochały się obie. Ale to Joan Crawford została jego żoną.... Aktorki spotkały się w 1962 roku na planie filmu w reżyserii Boba Aldricha "CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE". Trzeba wspomnieć, że scenariusz do tego filmu znalazła Joan Crawford i to ona zabiegała, żeby zagrać w tym filmie razem z Bette Davis. Warto podkreślić, że w latach 60. blask obu aktorek zaczynał przygasać, a w wytwórniach filmowych pojawiały się nowe aktorki. To, co wydarzyło się podczas produkcji tego filmu, stało się kanwą wielu sztuk teatralnych oraz serialu "Konfilkt. Bette & Joan"

  Konflikt tych dwóch wielkich gwiazd zainspirował również brytyjskiego aktora i dramaturga Antona Burge`a do napisania komedii "Bette & Joan", którą w warszawskim Teatrze Druga Strefa wyreżyserował Sylwester Biraga. Spektakl rozgrywa się na planie filmu "CO SIĘ ZDARZYŁO BABY JANE". Reżyser spektaklu zabiera widzów na jeden dzień do wytwórni Warner Bros, gdzie będą mogli podglądać kulisy powstawania filmu oraz kłótnie gwiazd w garderobach. W rolach tytułowych występują wspaniałe polskie aktorki Marzena Trybała jako Bette David i Halina Chrobak jako Joan Crawford. Na chwilę na scenie pojawia się też reżyser spektaklu Sylwester Biraga, który wciela się w rolę Boba Aldricha i wypowiada znamienne zdanie do Bette Davis - "Wy obie mnie wyczerpujecie..." 

  Bette & Joan to historia dwóch gwiazd wielkiego formatu. Kobiet, których blask nieuchronnie przemija i które doskonale zdają sobie sprawę ze zmienności show-biznesu. Widzowie, oglądając spektakl, będą się zastanawiać… co zwycięży? Czy będzie to profesjonalne podejście do produkcji? A może emocje wezmą górę i zaognią konflikt? Niezależnie od tego, jak to się zakończy, ważne jest, że ten spektakl dostarczy każdemu mnóstwo wrażeń.

  A wszystko zaczęło się od nieposkromionej chęci usłyszenia raz jeszcze klapsa filmowego i słowa „akcja”!

  Spektakle są grane w Teatrze Druga Strefa w Warszawie - jedynym teatrze w dawnym warsztacie samochodowym. 

  Artykuł załadowany: 0.2702 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021