REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Folia ochronna PPF to najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie karoserii przed powstawaniem rys. Kiedy warto zdecydować się na jej aplikację? Jakie korzyści daje taka inwestycja?

  Na pierwszy rzut twoje auto może być świetnie utrzymane, jednak przy bliższych oględzinach okazuje się, że na karoserii widnieje mnóstwo rysek. Wystarczy jedna wizyta w myjni automatycznej lub umycie samochodu niewłaściwą gąbką, by nadwozie było pełne tak zwanych swirle'ów – ubytków o charakterystycznym, okrągłym kształcie. O ryskach powstałych w wyniku uderzeń drobinek piasku lub spotkań z różnymi przedmiotami nie musimy wspominać.

  Stan lakieru najlepiej widoczny jest w pełnym słońcu lub w świetle mocnej lampy. Jeśli ubytków jest dużo lub są głębokie, mogą one skutecznie zepsuć wygląd nawet najpiękniejszego samochodu. Warto więc odpowiednio się przed nimi zabezpieczyć. Najskuteczniejszym sposobem na ochronę karoserii jest pokrycie jej specjalną, bezbarwną folią. Co jednak zyskasz decydując się na jej aplikację?

  Bezbarwna folia ochronna. O co chodzi?

  Folie ochronne na lakier (PPF) przypominają nieco popularne do niedawna folie winylowe do zmiany koloru karoserii. Są jednak od nich dużo grubsze i wykonane z przezroczystego poliuretanu. Te pierwsze mają zwykle poniżej 100 mikronów grubości, podczas gdy wersje stworzone z myślą o ochronie lakieru – nawet 160. To również dużo więcej (do 300%) niż sama powłoka lakiernicza.

  Taka grubość wystarczy, by wydajnie chronić nadwozie przed uszkodzeniami, a jednocześnie jest na tyle mała, że przy fachowej aplikacji nie zaburza koloru auta. Dużo ważniejszym parametrem okazuje się elastyczność tego materiału. To właśnie dzięki niej folia skutecznie amortyzuje uderzenia ziaren piasku, kamyczków i innych przedmiotów, które byłyby w stanie uszkodzić lakier.

  W tym miejscu warto jednak zauważyć, że bezbarwna folia nie jest niezniszczalna. Choć w przypadku „zwykłych” zagrożeń sprawdza się znakomicie, w razie kolizji lub w starciu z wyjątkowo zawziętym wandalem oczywiście polegnie. Nie zmienia to faktu, że doskonale chroni lakier (i nie tylko, ale o tym za moment) przed zniszczeniami powstałymi w wyniku normalnej eksploatacji.

  Niestety jej aplikacja wiąże się z dużym, wynoszącym nawet ponad 10 tysięcy złotych, wydatkiem. Z tego względu w przypadku samochodów o niewielkiej wartości okazuje się nieopłacalna. Dobrym rozwiązaniem będzie zaś dla właścicieli aut, które niedawno opuściły salon dealera lub są na tyle drogie, że aplikacja folii będzie uzasadniona nawet po doliczeniu kosztów renowacji uszkodzonej powłoki.

  Zabezpieczenie lakieru (i nie tylko) folią

  Za wyborem bezbarwnej folii ochronnej przemawia też fakt, że pozwala ona na zabezpieczenie nie tylko lakieru, ale również wielu innych elementów auta. Można pokryć nią między innymi zderzaki i reflektory, a także wykończenie i wyposażenie wnętrza, łącznie z ekranami dotykowymi. Do zabezpieczenia tych ostatnich najlepiej nadaje się matowa folia, która nie przeszkadza w ich użytkowaniu. Ciekawe przykłady zabezpieczenia całego auta znajdziesz na stronie https://wellness-car.pl/zabezpieczenie-lakieru-bezbarwnymi-foliami-ochronnymi.

  Folia PPF okazuje się zresztą przydatna nie tylko właścicielom samochodów. Jej aplikacja równie dobre efekty daje w przypadku motocykli, jachtów czy śmigłowców. Czasami spotyka się ją nawet na kamiennych blatach.

  Ochronna folia na lakier. Samoregeneracja

  Bezbarwna folia na lakier jest nie tylko wytrzymała, elastyczna i estetyczna. Jej najważniejsza zaleta to zdolność do samoregeneracji. Jeśli zostanie ona uszkodzona w niedużym stopniu, wszystkie ubytki same wypełnią się pod wpływem wysokiej temperatury. W tym celu wystarczy wystawić auto na promienie słoneczne lub umyć je ciepłą wodą. To sprawia, że aplikacji folii PPF jest, mimo wysokiej ceny, bardzo opłacalnym rozwiązaniem, warunkach normalnej eksploatacji zapewniając samochodowi właściwie dożywotnią ochronę.

  Artykuł załadowany: 0.214 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--25-04---25-05-2020