REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2021, 13:50 komentarzy 1

  (GS)

  Startuje jedenasty "Alert dla zwierząt", czyli ursynowska zbiórka darów dla potrzebujących bezdomnych zwierzaków z Celestynowa. W czterech punktach na terenie dzielnicy wolontariusze będą czekać na karmę i akcesoria, które pomogą psom i kotom ze schroniska przetrwać zimę.

  "Alert dla zwierząt" cieszy się ogromną popularnością. W ubiegłym roku w ramach akcji udało się uzbierać ponad 5 ton karmy dla zwierząt, akcesoriów do pielęgnacji, higieny, opieki i zabawy. Zwierzęta ze schroniska w Celestynowie ponownie liczą na pomoc ludzi o dobrym sercu.

  - Co roku, od ponad 10 lat, możemy liczyć na mieszkanki i mieszkańców Ursynowa, którzy przynoszą do naszych punktów nie tylko żywność, ale także sprzęt i przybory dla bezdomnych zwierząt. Dzięki naszym zbiórkom pomagamy im przetrwać najtrudniejszy dla nich okres - zimę. Również w tym roku liczymy na wielkie serca wszystkich przyjaciół zwierząt - mówi pomysłodawca akcji „Alert dla zwierząt" radny Piotr Skubiszewski.

  Akcja rozpoczyna się w najbliższy wtorek, 2 listopada w czterech punktach: w urzędzie dzielnicy, w DOK Ursynów przy Kajakowej, w Centrum Ursynów na Puławskiej i w UCK "Alternatywy" na ul. Gandhi.

  Szczególnie potrzebne są:

  sucha i mokra karma, duże metalowe garnki, smycze i obroże z metalowymi zapięciami (tzw. szkoleniówki), transportery dla kotów, klatki kennelowe i metalowe, klatki-łapki dla psów i kotów (do kastracji bezpańskich zwierząt), akcesoria dla kotów, żwirek, środki czystości - wiadra, mopy, płyny do mycia podłóg i szyb, ręczniki papierowe, worki na śmieci 120l, rękawiczki M i L. JakoJako że wolontariat drukuje bardzo dużo materiałów informacyjnych, przydałyby się również akcesoria biurowe: papier do drukarki i długopisy.

  Jesienią czyszczone są budy i schronisko przygotowuje się na zimę. W ramach akcji niezbierane są tekstylia - przy mrozach zwierzęta śpią na słomie, która zapewnia im lepszą izolację i nie nasiąka od wilgoci. 

  Nie mamy dotacji, nie jesteśmy miejskim schroniskiem i to, co otrzymamy, możemy przeznaczać na utrzymanie zwierząt - mówi dyrektor Schroniska w Celestynowie Łukasz Balcer.

  W tej chwili w Celestynowie przebywa ok. 200 psów i kotów. Jeżeli ktoś zechce przekazać coś schronisku poza akcją, należy najpierw zgłosić taką chęć do wolontariuszy. To schronisko społeczne. W 90% utrzymuje się z datków i darowizn.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2721 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021