REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2019, 09:03 komentarzy 10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Straż Miejska)

  Od kilku lat już nie na Ursynowie a na Woli i Pradze Południe, ale zapisać się warto. Straż Miejska zaprasza na kolejną edycję kursu samoobrony dla kobiet "Bezpieczna Warszawianka". Zapisy ruszają już w przyszłym tygodniu.

  Ponad trzy tysiące przeszkolonych kobiet, kilkanaście lat doświadczenia w prowadzeniu kursów samoobrony, najlepsi trenerzy. Stołeczna straż miejska zaprasza do udziału w kolejnej edycji kursu samoobrony „Bezpieczna Warszawianka".

  Instruktorzy nauczą przede wszystkim, jak unikać niebezpiecznych sytuacji, a jeśli już do nich dojdzie – w jaki sposób bronić się przy pomocy wyuczonych technik sztuk walki. Strażnicy prowadzący zajęcia przekażą kursantkom podstawy wiktymologii i pomogą ukształtować podstawowe nawyki obronne. 

  Po zakończonym kursie panie zyskują umiejętności, które – jak same często podkreślają – zwiększają poczucie ich bezpieczeństwa i uczą reagowania adekwatnie do zagrożenia. Znajomość chwytów obezwładniających i umiejętność unikania ataków zwiększą ich pewność siebie oraz pozwolą na szybkie reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

  Zajęcia są prowadzone przez profesjonalistów – strażników miejskich będących jednocześnie instruktorami taktyki i techniki podejmowania interwencji.

  Na panie czeka 200 wolnych  miejsc, ale nie warto zwlekać z wykonaniem telefonu, ponieważ za każdym razem lista zapełnia się bardzo szybko. Zapisy – wyłącznie drogą telefoniczną – będą przyjmowane w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 stycznia w godzinach 8:00 – 14:00 pod numerem telefonu 22 855 33 13. 

  Pierwsza edycja kursu w nowym roku rusza już 21 stycznia. Zajęcia będą się odbywały w dwóch lokalizacjach, po lewej oraz prawej stronie Warszawy:

  • przy ul. Sołtyka 8/10 – na Woli; zajęcia będą odbywały się w poniedziałki i piątki w godzinach 17.00 – 19.00 i 19.00 – 21.00 oraz środy w godz. 17.00-19.00
  • przy ul. Kobielskiej 5 – na Pradze Południe; zajęcia będą odbywały się we wtorki i czwartki w godzinach 17.00 – 19.00 i 19.00 – 21.00

  Aby wziąć udział w zajęciach samoobrony, trzeba mieć ukończone 18 lat. Straż miejska zaprasza te panie, które jeszcze nie brały udziału w kursie „Bezpieczna warszawianka”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~polski byc trudny 10 ponad rok temuocena: 50% 

   Bardzo fajnie, tylko dlaczego z bledem ortograficznym pierwszego stopnia? Nazwy mieszkancow miast: londynczyk, warszawianka, krakowianka czy inny berlinczyk piszemy mala litera, drogie dzieci (bez matrury, ewidentnie) :;((((

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ucz się, misiu. 9 ponad rok temuocena: 50% 

   Bezpieczna Warszawianka - to jest nazwa własna, dlatego pisana z wielkiej litery. Myślenie byc trudne. Mecyje.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fly 8 ponad rok temuocena: 100% 

   gości ze wschodu i afryki coraz wiecej więc sie uczcie samoobrony

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~faja 7 ponad rok temu

   kobieta, nawet nie wiem jak sprawna czy posiadająca umiejętność walki nie poradzi sobie z dorosłym mężczyzną, powiedzmy powyżej 90 kg. Nie ma co owijać w bawełnę, jak kobieta zaliczy prawego prostego w nos nie będzie wiedziała jak się nazywa, a wtedy napastnik zrobi co zechce. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest unikanie zagrożeń, wyobraźnia oraz dobry gaz pieprzowy w dużym opakowaniu. Kiedyś byłem świadkiem jak facet w Mielnie obił dotkliwie trzy dziewczyny - jedną kopnął w brzuch, potem wymiotowała krwią, drugą złapał za włosy u uderzył o chodnik, a trzecia otrzymała sierpowego w bok głowy tak, że wylądowała dwa metry dalej. Nie wiem o co poszło, ale on szedł spokojnie chodnikiem, a one stały na środku. Doszło do wymiany zdań i się zaczęło. Po wszystkim mężczyzna spokojnie sobie odszedł. Najbardziej poszkodowana była ta kobieta, która uderzyła głową o chodnik, poniważ jak przyjechały karetki pogotowia to cały czas była nieprzytomna,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~okt 6 ponad rok temuocena: 100% 

   Skuteczny kurs samoobrony to nauka patrzenia przed siebie, rozpoznawania zagrożeń i biegi przełajowe. Weekendowe kursy uczące "technik" powodują tylko szkodę i większe zagrożenie przez błędne poczucie własnej zdolności do obrony.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły2 5 ponad rok temu

   Bardzo dobrze! Szkoda tylko, że wybór pory i miejsca jest taki, jakby sprawdzian z zajęć miał się odbyć w drodze do domu...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 4 ponad rok temuocena: 100% 

   Przeciętna kobieta nie obroni się przed przecietnym mężczyzną. Mały mężczyzna nie obroni się przed dużym mężczyzną, a czesto nawet przed duża kobieta. Waga, wzrost, siła mają znaczenie. No, chyba że ktoś leje się zawodowo na ringu ( pisze o prawdziwym biciu, a nie gimnastyce artystycznej w postaci karate). Komandos podczas akcji nie wyskoczy "na solo" do większego przeciwnika ( komandosi rzadko są dużej wagi i wysokiego wzrostu, raczej około 80-90 kg, max 185 cm) tylko pchnie go nożem

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~solo 3 ponad rok temuocena: 0% 

   Kto za to płaci? Dlaczego wyrzuca się pieniądze w błoto?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~986 2 ponad rok temu

   skandal!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miko 1 ponad rok temu

   Kursy dla naiwnych. Co uwierzą że będą w stanie się obronić...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.466 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021