REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Koniec z lawirowaniem między samochodami. Wreszcie powstanie bezpieczne przejście obok Areny Ursynów. Z półrocznym poślizgiem, w ramach budżetu partycypacyjnego, ruszy budowa chodnika i ścieżki rowerowej łączącej ulice Pileckiego i Hirszfelda. Wcześniejszej przebudowie parkingu na przeszkodzie stanęły urzędnicze procedury. 

  Po przebudowie ulicy Pileckiego przejście dla pieszych i ścieżka rowerowa od strony ulicy Alternatywy zostały tak usytuowana że piesi nie korzystają z chodnika przyległego do Areny Ursynów, tylko przechodzą przez środek parkingu.

  Taki stan powoduje, że piesi - a zwłaszcza dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 323 i Przedszkola nr 50 -  nie mają bezpiecznej drogi. Muszą mieć oczy dookoła głowy, by nie potrącił ich samochód.

  Dwa lata temu mieszkańcy zgłosili do Budżetu Partycypacyjnego projekt przebudowy parkingu oraz budowę chodnika i ścieżki rowerowej. Poparło go 947 osób. Mamy już 2019 rok, a inwestycji nie udało się nadal zrealizować.

  Na koniec grudnia 2018 wpadli budowlańcy wyciągnęli z istniejącego parkingu pas kostki i......koniec. Od tamtego czasu nic się więcej nie zadziało, a dzieciaki lawirują miedzy jeżdzącymi samochodami. Materiał na chodnik wciąż leży...

  - napisała do nas czytelniczka Ewa.

  Pod koniec ubiegłego roku okazało się, że prace muszą być wstrzymane, bo konieczne jest uzgodnienie projektu z Zarządem Dróg Miejskich. UCSiR podpisało aneks do umowy i wystąpiło o pozwolenia na budowę.

  - W ubiegłym tygodniu dostaliśmy pozwolenie, które lada dzień się uprawomocni. Chcemy, żeby na początku czerwca wykonawca rozpoczął prace. Roboty potrwają około trzech tygodni - mówi Maria Flisiak z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

  Po przebudowie parking po prawej stronie Areny Ursynów będzie mniejszy. Koszt budowy chodnika i ścieżki rowerowej to ponad 153 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~K 1 11 miesięcy temu

   Na razie zdjeto stara kostke i polozono nowa lub te sama w to miejsce. Nie wiem co bedzie dalej ale w razie dalszych niklych postepow dam znac redakcji

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3297 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020