REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Lipiec to okres, kiedy zaczynamy na poważnie realizować nasze plany urlopowe. Przed wyjazdem warto pamiętać nie tylko o tym, by spakować wszystkie potrzebne nam rzeczy, ale także zadbać o bezpieczeństwo domu pod naszą nieobecność.

  Chwalić się czy nie?

  W dobie wszechobecnych mediów społecznościowych nie musimy spotykać naszych znajomych, by dobrze orientować się co się u nich dzieje i gdzie dziś przebywają. Rozpowiadanie o naszych planach urlopowych nie tylko w Internecie, ale także dużej liczbie znajomych lub w miejscach publicznych nie musi się skończyć dobrze. Osoba, która przypadkowo podsłucha rozmowę na temat naszych planów może wykorzystać fakt, że przez dłuższą chwilę dom będzie stać pusty. Warto za to poinformować o naszej nieobecności członków rodziny oraz najbliższych sąsiadów, którzy nawet przypadkiem mogą dostrzec coś niepokojącego wokół naszej posesji.

  Na klucz

  Może to brzmieć abstrakcyjnie, lecz nadal wiele osób wychodząc lub wyjeżdżając na dłużej zostawia zapasowy klucz do domu w „tajnych” miejscach typu doniczka, posadzka pod wycieraczką, za licznikami lub we wnęce w pobliżu wejścia. Potencjalny włamywacz zawsze sprawdzi najbardziej prawdopodobne miejsca, a w przypadku natrafienia na klucz wejście do domu nie będzie już żadnym problemem.

  Przed wyjazdem koniecznie sprawdźmy wszystkie miejsca, które na co dzień otwieramy i zamykamy. Niedomknięte okno, drzwi i brama to najbardziej newralgiczne miejsca. Oby nie przyszło nam do głowy, by zostawić uchylone okno. Lepiej, by zastał nas zaduch po powrocie z wyjazdu niż brak najcenniejszych rzeczy. Często w pośpiechu możemy nie przekręcić klucza w zamku, czy domknąć bramy. Przed samym wyjściem zróbmy jeszcze jeden spacer po całej posesji, by upewnić się, że wszystko zostawiamy w pełni zabezpieczone.

  Odpowiednie zabezpieczenia

  Już na etapie budowy domu warto pomyśleć o podstawowych kwestiach bezpieczeństwa. Jeśli często wyjeżdżamy w celach turystycznych lub służbowych, tym bardziej należy zwrócić na to uwagę. Wysokiej jakości drzwi i okna antywłamaniowe, często wzmocnione roletami zabezpieczającymi, to inwestycja, dla której warto zwiększyć budżet. Koszty po ewentualnym włamaniu będą nieporównywalnie wyższe. 

  Niestety nadal każde drzwi są do sforsowania przez profesjonalistę. Im lepsza jednak jakość, tym trudniejszą stanowić będą przeszkodę dla intruza. Nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku oferują zamki, odporne na przykład na rozwiercenie. Zwykłe drzwi również są w stanie zatrzymać włamywacza, ale za to ich stan nawet po nieudanej próbie może pozostawiać wiele do życzenia, a nas narazi na dodatkowy koszt związany z naprawą lub wymianą.

  - Już na etapie budowy domu powinniśmy porozmawiać z naszym deweloperem lub innym ekspertem z branży, jaki poziom bezpieczeństwa chcemy sobie zapewnić. Na rynku mamy dostęp do coraz większej liczby inteligentnych rozwiązań, dzięki którym już z poziomu telefonu komórkowego możemy kontrolować, co dzieje się w każdym pomieszczeniu. Nie dla wszystkich taki system okaże się konieczny. Przy doborze rozwiązań weźmy pod uwagę również usytuowanie naszego domu, eskpozycję drzwi frontowych, a także natężenie ruchu aut lub przechodniów w okolicy naszego domu, które bezpośrednio mają wpływ na bezpieczeństwo naszej posesji - mówi Mirosław Wojtas, prezes spółki realizującej osiedle Cicha Dolina w Wilanowie.

  Systemy zabezpieczeń

  Obecnie na rynku łatwo znajdziemy elektroniczny system alarmowy o takim poziomie zaawansowania, który dostosowany będzie do naszych indywidualnych potrzeb. Z roku na rok cena staje się coraz bardziej przystępna, przede wszystkim z tego względu, że wybór jest bardzo szeroki. Możemy zdecydować się na zwykły alarm ustawiany na kod lub zainwestować w bardziej kompleksowe rozwiązania. Najbardziej popularne są systemy, które zintegrowane są z oświetleniem w domu. Specjalne czujniki ruchu sprawiają, że podczas naszej nieobecności każdy ruch sprawi, że w całym domu lub w wybranym pomieszczeniu zaświeci się światło.

  Możemy również wybrać opcję, która pozwoli na sekwencyjne zapalanie światła w różnych pomieszczeniach a nawet powiadomienie służb ochrony czy policji. Taki zabieg może odstraszyć potencjalnego złodzieja, który obserwuje dom, ponieważ stworzy wrażenie, że ktoś cały czas jest w domu.

  Drogocenne rzeczy

  Jeśli jednak złodziej dostanie się do środka, warto się na taką ewentualność ubezpieczyć. W miarę możliwości większe sumy gotówki możemy wpłacić tymczasowo do banku. Inne wartościowe rzeczy, na przykład dokumenty lub biżuteria również mogą być zdeponowane w banku lub w innej instytucji świadczące tego typu usługi. Osoby, których wnętrza zdobią drogocenne dzieła sztuki powinny posiadać ich fotografie. W przypadku późniejszego dochodzenia materiały te mają szansę ułatwić policji odnalezienie naszej własności.

  Osiedle Cicha Dolina

  Dobry sąsiad to najlepszy alarm

  Dobre relacje z okolicznymi mieszkańcami w przypadku dłuższego wyjazdu mogą okazać się bezcenne. Wystarczy poprosić któregoś z sąsiadów lub kogoś z rodziny, by od czasu do czasu przeszedł się po naszej posesji, a nawet wszedł do domu. Przy okazji nie będziemy mieli problemu z podlaniem kwiatów. Obecność kogokolwiek poruszającego się w pobliżu domu skutecznie odstraszy złodzieja. Nawet gdy sąsiad nie wchodzi na naszą działkę, może pod nasza nieobecność stanowić „oczy i uszy”. Wystarczy, że spostrzeże obcą osobę zachowującą się w sposób podejrzany w pobliżu naszej posesji, więc w każdej chwili będzie mógł zareagować samodzielnie czy zadzwonić po policję lub agencję ochrony, jeśli z usług takowej korzystamy na co dzień.

  Wiele osiedli korzysta ze stałego monitoringu agencji ochrony. Jest to oczywiście dodatkowy koszt w każdym miesiącu, ale daje nam gwarancję bezpieczeństwa w każdym aspekcie. Najczęściej wszyscy mieszkańcy płacą składkę, która składa się na cały koszt, co w ogólnym rozrachunku często wychodzi taniej niż gdybyśmy wynajęli agencję jedynie do ochrony naszego domu.

  Co z ubezpieczeniem?

  Wykupione ubezpieczenie przyda się nam nie tylko okresie wakacyjnym. Często posiadamy jednak pakiet podstawowy, który w czasie naszej nieobecności może nie być wystarczający. Na samym początku upewnijmy się, że polisa jest ważna i nie wygaśnie aż do naszego powrotu. Podstawą jest ubezpieczenie na wypadek włamania i kradzieży, które pokryje chociaż po części ewentualne straty. Pomyślmy również o innych niebezpieczeństwach typu zalanie lub pożar. W czasie, gdy dom będzie pusty, żaden z domowników nie będzie w stanie błyskawicznie zareagować na domowy „kataklizm”, natomiast późniejsze koszty związane z naprawą mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie domu podczas wakacji. Nie wszystkie rozwiązania są na pierwszy rzut oka tanie, ale gdy spojrzymy na nie pod kątem ewentualnych strat, okaże się, że jest to inwestycja godna przemyślenia. Dobrze dobrane do naszych potrzeb, gwarantują nam spokój nie tylko na wakacjach, ale za każdym razem, gdy wychodzimy z domu. 

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3861 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021