REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2020, 12:46

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Mimo że Ursynów uchodzi za spokojną dzielnicę, jego mieszkańcy nie mogą czuć się w pełni bezpiecznie. Włamania i kradzieże to już niemal codzienność, z którą muszą się mierzyć ursynowianie. Bezpieczny i inteligentny dom jest w stanie przywrócić spokój ducha. Sprawdź, jak podnieść poziom bezpieczeństwa za pomocą nowych technologii.

  Zagrożenia w domu i mieszkaniu

  Już pojawiając się w dzielnicy, uderzają w nas komunikaty, by nie wpuszczać na teren bloków osób nieznajomych, by zamykać drzwi domów i mieszkań. Nie dać się “metodzie na wnuczka” itp. Nic dziwnego, bo Komenda Rejonowa Policji Warszawa II ma pełne ręce roboty. Według statystyk Komendy Stołecznej Policji w kwietniu tego roku na terenie Mokotowa, Wilanowa i Ursynowa stwierdzono 206 włamań (4. miejsce pod względem dzielnic).

  Opracowanie na podstawie: Kradzież z włamaniem kwiecień 2020 r. Pobrano z: http://bip.ksp.policja.gov.pl/ksp/statystyki/27829,Kradziez-z-wlamaniem.html

  Komunikaty i uświadamianie nie jest jednak w stanie w pełni ustrzec nas przed działaniem złoczyńców. To czas by zaufać technologii stawiając na inteligentne systemy sterowania. Przestępcy potrafią działać bardzo przebiegle i niedostrzegalnie. Jak rozpoznać, że ktoś chce Cię okraść?

  1. Ktoś często dzwoni/puka do twych drzwi

  To oznaka, że złodziej sprawdza, czy jesteś w domu. Dzwoni z podejrzanymi pretekstami, np. pytając, czy zamawiałeś pizzę lub wykręcając się inną pomyłką.

  2. Prezenty na wycieraczce

  Jeśli pod swoimi drzwiami znajdziesz monety, to miej się na baczności. To wcale nie jest prezent od sąsiada ani łut szczęścia. Włamywacz ponownie sprawdza, jak często jesteś w domu, licząc, że nie podniesiesz monet przez długi czas.

  3. Zatkany zamek

  Wracasz do domu, wyjmujesz klucz, mechanicznie wkładasz go w zamek i napotykasz opór. To oznaka, że Twój dom jest na celowniku. Zaklejony lub lekko zapchany zamek to kolejny sposób na zbadanie Twojej obecności. Mniej subtelny od poprzednich, ale jednoznaczny dla Ciebie.

  Jak zbudować bezpieczny i inteligentny dom?

  Fundamentem bezpiecznego domu jest czujność. Aby mądrze zaopatrzyć go w inteligentną technologię, musisz wychwycić słabe punkty Twojego domu i mieszkania. Jesteś w grupie ryzyka, jeśli Twoje mieszkanie znajduje się w punkcie, do którego jest się łatwo wspiąć np. na parterze, nad zadaszonym wejściem do klatki schodowej, czy w pobliżu dogodnych balkonów. Pomocą dla włamywacza są wszelkie, nawet nieregularnie rozłożone rynny i drabinki. Jeśli posiadasz obfitujący w krzewy i drzewa ogród to wiedz, że stanowi on dobry kamuflaż dla złodzieja. Znając już schemat działania włamywaczy możemy łatwo obrać własną inteligentną linię obrony.

  1. Udawaj, że jesteś w domu

  Nie odmawiaj sobie wakacji i rodzinnych odwiedzin. W tej sytuacji najlepiej upozorować własną obecność. Możesz poprosić kogoś zaufanego o poświęcenie chwili czasu na włączenie świateł lub odsunięcie rolet w domu. Możesz również zainwestować w systemy sterowania Fibaro - za ich pośrednictwem zdalnie włączysz światło bez konieczności angażowania osób trzecich. 

  2. Wystrasz złodzieja

  Ten sposób sprawdza się już na etapie, gdy włamywacz przystąpi do działania. Jeśli masz ogród to postaw na czujniki Fibaro. Czujniki ruchu włączą światło, skutecznie odstraszając złodzieja, gdy Ty będziesz spać spokojnie. Rozwiązanie można zastosować również na balkonie.

  3. Utrudnij mu dostęp

  Kraty w oknach nie wyglądają estetycznie. Zamiast czuć się jak w więzieniu lepiej zainwestować w rolety antywłamaniowe. Warto połączyć je ze zdalnym sterownikiem rolet. Jeśli o ich zamknięciu przypomnisz sobie dopiero w łóżku, nie będziesz musiał z niego wstawać. Wystarczy, że włączysz aplikację w telefonie.

  Inteligentne systemy sterowania Fibaro pozwalają czuć się bezpiecznie w swoim domu. Jeśli sen z powiek spędzają Ci również inne zagrożenia to wiedz, że marka oferuje także czujniki zalania i czujniki przeciwpożarowe. Zależy Ci również na wygodzie? Baw się konfiguracjami czujników ściemniania, zdalnego włączania i innych, łącząc je z centralą Fibaro. Oprócz tego warto postawić również na sprawdzone rozwiązania, czyli czworonożnego przyjaciela i obrońcę w jednym. Więcej na temat systemów sterowania dowiesz się z tego artykułu.

  Artykuł załadowany: 0.299 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO