REKLAMAA1 Pizzeria105  13.12.2021 - 12.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  W ratuszu stanęła choinka z nietypowymi ozdobami. Świecące lwy, koniczynki i bransoletki zawiesiły na drzewku dzieci, strażnicy miejscy i burmistrzowie. Każdy mieszkaniec odwiedzający urząd może się poczęstować odblaskami w ramach akcji zachęcającej do poprawy swojej widoczności na drodze.

  "Świeć blaskiem z odblaskiem" to akcja edukacyjno-profilaktyczna. Celem akcji jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych poprzez poprawę ich widoczności. Dlatego już po raz szósty stołeczna straż miejska przypomina, że najprostszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa na drodze jest stosowanie odblasków. 

  - Jak co roku spotykamy się, aby ubrać choinkę odblaskami oraz przekazać wiedzę dzieciom w ramach bezpiecznej drogi, poruszania się po drogach i przejściach dla pieszych. Chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo, które powinniśmy zaszczepiać w mieszkańcach już od najmłodszych lat - mówi strażnik st. insp. Wojciech Wojewoda.

  Bezcenny prezent - bezpieczeństwo

  Taką wiedzę przekazuje swoim uczniom Przedszkole nr 126. Przedszkolaki wraz ze strażnikami ubierały ursynowską choinkę. Zdaniem dyrektor placówki warto przy każdej okazji - także tej świątecznej - edukować dzieci z zasad bezpieczeństwa na drodze.

  - Już teraz widać jak mieszkańcy podchodzą i pytają się, czy mogą wziąć odblask dla swoich dzieci. Co roku widzimy, że ozdoby znikają w zawrotnym tempie. To pokazuje, że mieszkańcy się tym interesują, a sama akcja jest naprawdę fajna - mówi Magdalena Wasilewska-Badziak, dyrektor przedszkola na ul. Wokalnej.

  Na Ursynowie odblaski możemy zerwać z choinki w urzędzie dzielnicy przy al. KEN 61. Tuż przy samym wejściu, w okolicy urzędniczych okienek, stoi świerk ze świecącymi ozdobami. Każdy - przechodzień, rowerzysta, deskorolkarz czy użytkownik hulajnogi - może wziąć jedną z odblaskowych zawieszek i przymocować ją na swoim ubraniu lub pojeździe, by być lepiej widocznym na drodze.

  - Na Ursynowie mamy doświetlone przejścia dla pieszych i infrastrukturę na najwyższym warszawskim poziomie. Zawsze jednak mogą być takie sytuacje, zwłaszcza teraz kiedy szybko robi się ciemno, gdzie ktoś będzie niezauważony. Jeżeli pieszy będzie lepiej widoczny i kierowca go szybciej zauważy, to mamy nadzieję, że nie dojdzie do żadnej niebezpiecznej sytuacji - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Tegoroczna akcja potrwa od 6 do 10 grudnia. Odblaski można znaleźć jeszcze w 30 innych punktach na terenie miasta. Straż miejska przygotowała łącznie 20 tys. zawieszek.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jac. 5 miesiąc temu

   Gęsto zabudowana okolicy, gdzie z każdej strony świecą się lub migają witryny. Założenie odblasku zdecydowanie pomoże jadącemu z nadmierną prędkością kierowcy, który właśnie odpowiada na SMS-a w zauważeniu pieszego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dobry pomysł 4 miesiąc temuocena: 100% 

   Dobry pomysł!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jeloł 3 miesiąc temuocena: 86% 

   Brawo, świetna akcja. Choc jakies moczymordy beda wam wciskać, ze to nie pieszy ma uwazać - ale final jest taki, ze 1/3 wypadkow smiertelnych pieszych jest pod kołami tramwajów. Właczenie myslenia i zalozenie odblasku to niska cena za życie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~guciomucio 2 miesiąc temuocena: 40% 

   Ta, jasne. Dalej wmawiajcie samochodziarzom, że wjeżdżają w pieszych na przejściach tylko dlatego, że ci nie mają odblasków.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 1 miesiąc temuocena: 71% 

   Odblasków nigdy dość, nawet taki mały migający kawałek jest widoczny dla nawet przeciętnego kierowcy z dużo większej odległości, niż kolejny "stypowy nindżak" w zupełnie czarnym wdzianku.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3402 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022