REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2020, 08:40 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay)

  Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku trwa do 28 lutego. W całym kraju zorganizowano punkty bezpłatnej pomocy prawnej. Dyżurować będą adwokaci, prokuratorzy, sędziowie i policjanci.

  To kolejna, 17. edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku.

  Przez cały tydzień - do piątku, 28 lutego udzielane będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne - w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

  Nie tylko na Ursynowie

  Na Ursynowie utworzono jeden punkt konsultacyjny - w komisariacie policji przy ul. Janowskiego 7. Można się tam zgłaszać po poradę prawną. W czwartek i piątek 27 i 28 lutego w Sądzie Okręgowym przy al. Solidarności 127 dyżurować będą asystenci sędziów, którzy również udzielą darmowej pomocy prawnej. Dyżury odbędą się w godzinach 9:00 – 14:00 (czwartek) i 9:00 - 15:00 (piątek). Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

  W akcję włączyła się również prokuratura. Dyżury są pełnione codziennie do piątku, 28 lutego w godzinach od 9:00 do 15:00 m.in. w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Warszawie przy ul. Chocimskiej 28 w Warszawie, w Wydziale ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie przy ul. Nowowiejskiej 26b oraz w siedzibach wszystkich podległych prokuratur rejonowych. Prokuratura ursynowska ma siedzibę również przy Nowowiejskiej 26b.

  Przypomnijmy, od prawie trzech lat punkt konsultacji prawnych istnieje także w urzędzie dzielnicy Ursynów przy al. KEN 61. Prawnik dyżuruje w dni robocze: w poniedziałki od 14:00 do 18:00 a w pozostałe dni od 12:00 do 16:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~halina71 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Ja mam pytanie o poradę prawną: nich mi ktoś poradzi jakim prawem przysłany w teczce parobek pyrlandi jest burmistrzem w Warszawskiej dzielnicy, kto go wybrał? Jakim prawem grodzi mi jego koleś drogę na przystanek autobusowy i do sklepu? Jakim prawem byłą posłankę z PO panią Beatę Rusinowską zrobiono dyrektorem Domu Kultury Ursynów, choć opinia o niej daleka jest od jednoznacznej a innych kandydatów nie znamy a kryteriów wyboru nie poznamy. Jakim prawem ja jako mieszkaniec i obywatel utrzymuję urzędników którzy 24.12 do 6.01 mają wolne bo tak i już? Akurat w dni kiedy normalny człowiek mógłby coś załatwić w godzinach pracy urzędu które cięgle pokrywają się z godzinami pracy społeczeństwa dla którego ten urząd pracuje? Jakim prawem z moich podatków które powinny iść na poprawę bezpieczeństwa, edukację, kulturę, sport i infrastrukturę za MILIONY robi się DNI URSYNOWA dla ludności z Wołomina i Raszyna?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2981 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020