REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 kwietnia 2020, 16:38 komentarzy 22

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Biedronka)

  Kolejne obostrzenia dotyczące handlu wydłużają kolejki przed sklepami na Ursynowie. Sieć Biedronka podjęłą bezprecedensową decyzję. Od czwartku 2 kwietnia wszystkie sklepy będą czynne od 6:00 do 24:00, a przed świętami będą całodobowe.

  Dziś rano, w pierwszym dniu obowiązywania nowych zasad dotyczących handlu, przed sklepami ursynowskimi ustawiały się spore kolejki. To konsekwencja nowego rozporządzenia ministra zdrowia. W sklepach może przebywać jednocześnie tylko 3 razy więcej osób niż jest w nim kas. Na przykład w Biedronce przy Dereniowej do sklepu może wejść maksymalnie 28 osób. Lepiej jest w dużych marketach. Auchan w Centrum Handlowym Ursynów, jako że ma 50 kas, a sklep jest bardzo duży, wpuszcza po 150 osób.

  Na ograniczenia narzekają klienci. - Kolejki zrobiły się wyraźnie dłuższe i trzeba dłużej czekać. Nie wyobrażam sobie jak to będzie przed świętami. Chyba nic nie uda nam się kupić - martwi się pani Iwona. 

  Dodatkowym utrudnieniem pierwszego dnia obowiązywania tzw. godzin dla seniorów był fakt, że niektórzy starsi klienci zrozumieli, że mogą robić zakupy tylko w godzinach 10:00-12:00. Przed 10:00 ustawiały się więc kolejki osób po 65. roku życia. Np. w ursynowskim E. Leclercu na wejście trzeba było czekać ok. 45 minut.

  Idą zmiany. Pierwsza wprowadza je Biedronka

  Jak się okazuje sklepy już zaczynają myśleć o nowych rozwiązaniach. W końcu chcą zarobić i skusić do siebie klientów. Pierwsza ze zmianami już od jutra, 2 kwietnia rusza "Biedronka". Wszystkie sklepy tej sieci będą pracowały od godz. 6:00 do 24:00.

  - Robimy wszystko co konieczne, by Biedronka była miejscem bezpiecznym dla klientów i pracowników. Dlatego uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort - mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny sieci.

  To nie wszystko. Biedronka zapowiada, że przed świętami wielkanocnymi jej sklepy będą czynne całodobowo. Nowe godziny obowiązywać będą od wtorku, 7 kwietnia do piątku, 10 kwietnia.

  Natychmiast zareagowała sieć Lidl Polska, która również poinformowała o wydłużeniu czasu pracy sklepów. - Od 2 kwietnia większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna w godzinach 6:00-24:00, również w niedzielę handlową. Ponadto w ramach dodatkowych udogodnień część sklepów będzie funkcjonować w modelu całodobowym (24 godziny) np. w Warszawie - zapowiedziała firma. Na Ursynowie całodobowy jest market przy ul. Pileckiego.

  Na razie inne sieci handlowe nie zapowiedziały zmian w godzinach otwarcia swoich sklepów, ale z pewnością wprowadzą własne rozwiązania, o czym poinformujemy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 108

  • 48
   BARDZO PRZYDATNY
  • 15
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~do której ? 22 9 miesięcy temuocena: 25% 

   wszystko fajnie tylko że nie ma takiej godziny 24

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inga 21 9 miesięcy temuocena: 84% 

   `s bardzo roszczeniowy jesteś i to w warunkach epidemii , a ludzie zostali zmuszeni do tyrania w nocy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 20 9 miesięcy temuocena: 12% 

   Art. 233. Ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu wojennego i wyjątkowego nie może ograniczać wolności i praw określonych w art. 30 (godność człowieka), art. 34 i art. 36 (obywatelstwo), art. 38 (ochrona życia), art. 39, art. 40 i art. 41 ust. 4 (humanitarne traktowanie), art. 42 (ponoszenie odpowiedzialności karnej), art. 45 (dostęp do sądu), art. 47 (dobra osobiste), art. 53 (sumienie i religia), art. 63 (petycje) oraz art. 48 i art. 72 (rodzina i dziecko). Niedopuszczalne jest ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela wyłącznie z powodu rasy, płci, języka, wyznania lub jego braku, pochodzenia społecznego, urodzenia oraz majątku. Ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w stanie klęski żywiołowej może ograniczać wolności i prawa określone w art. 22 (wolność działalności gospodarczej), art. 41 ust. 1, 3 i 5 (wolność osobista), art. 50 (nienaruszalność mieszkania), art. 52 ust. 1 (wolność poru

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 19 9 miesięcy temuocena: 9% 

   jeśli nie ma stanu wyjątkowego - to nie można ograniczać (wolność działalności gospodarczej), art. 41 ust. 1, 3 i 5 (wolność osobista), art. 50 (nienaruszalność mieszkania), art. 52 ust. 1 (wolność poruszania i przemieszczania sie po terytorium RP)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 18 9 miesięcy temuocena: 92% 

   Witam Pana "S". Mam malutkie pytanie? Czy był Pan uprzejmy zapoznać się z przepisami ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zwalczniu "Chorób zakaźnych". Jak Pan sie zapozna to proszę o powtórny komentarz. A jego brak, będę mógł uznać, że rozpowszechnia Pan dezinformacje do istniejacego stanu rzeczy - epidemii - na terytorium Polski Rzeczypospolitej.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 17 9 miesięcy temuocena: 24% 

   ~Krzysztof nie wprowadzaj ludzi w błąd. W ustawie z dnia 5 grudnia 2008 roku o zwalczaniu "Chorób zakaźnych" nie ma ani słowa o ograniczeniu: wolności działalności gospodarczej, wolności osobistej, nienaruszalności mieszkania, ani wolności poruszania i przemieszczania sie po terytorium RP. Do tego wymagane jest wprowadzenie stanu wyjątkowego, którego PiS się boi bo budżet tego nie wytrzyma.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 16 9 miesięcy temuocena: 100% 

   @Krzsztof - sprawdzialem co mówi rozdzial 8 tej ustawy i faktycznie w drodze rozparządzenia można ustanowić to co poniżej. Ale chyba to jest ogranicznie wolności osobistej, której broni konstytucja i konstytucja jest ważniejsza. Nie jestem prawnikiem, ale ciekaawy jest to temat. Może ktoś mądrzejszy się jeszcze wypowie w tym temacie. Rozdział 8 Zasady postępowania w razie stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemi 4. W rozporządzeniach, o których mowa w ust. 1 i 2, można ustanowić: 1) czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się, 2) czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych, 3) czasowe ograniczenie funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, 4) zakaz organizowania widowisk i innych zgromadzeń ludności,

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 15 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Szanowny Panie "S". Dziękuję za wniknięcie w meritum. Ja też nie jestem prawnikiem, ale staram się obiektywnie oceniać zaistniały stan epidemii i to bez partyjnie. Powiem szczerze, że nie interesują mnie zawiłości prawne typu można czy nie można ... Dla mnie liczy się efektywność i skuteczność tj. jak instytucje państwa Polskiego radzą sobie z tą zarazą. Bezsprzecznie wykazano, że to ludzie są winni rozprzestrzenia się tej zarazy! Jako Polak, mieszkaniec Warszawy i patriota, troszczę się o współmieszkańców i Nasz wzajemny los. I nie jest mi obojętna lekceważąca postawa 5-10% ludzi mało rozumnych. A chcąc wzajemnie podołać obliczu śmierci, to jestem zwolennikiem chwycenia za przysłowiowy "pysk" tych, co mają w pogardzie być może Pana i mnie i nasze rodziny, skazując je na unicestwienie. Obyśmy nie musieli tego doświadczyć. Będę kontent, jeśli zechce Pan wspierać wysiłek wszystkich ludzi w ich heroizmie walki z ta zarazą w sposób ułatwiający ten wspólny wysiłek. Pozdrawiam-Krzysztof.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~S 14 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Sam siedze w domu, chociaz na spacer z dziecmi i po zakupy wyjde. Ale znaczaco ograniczylem wychodzenie bo po prostu w takich warunkach jest ono malo satysfakcjonujace. Dwa tygodnie temu jak z rodzina zaczelismy stosowac sie do zalecen, to faktycznie z pogarda patrzylem na rodzicow z dziecmi na boisku, mlidziez i doroslych grajacych w kosza i noge(co prawda 3 dni pozniej zamknieto boiska). Tez jestem za tym zeby idiotow za pysk prowadzic, bo skoro sie distosowujemy to robmy to wszyscy z najwieksza skutecznoscia. Natomiast komunikaty rzadu sa slabe - mimo ich gadania to kiepsko widac celowosc tych dzialan, tak jakby planu nie bylo i ludzie czuja sie zagubieni

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 13 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Dziękuję Panie "S" za wolę dalszego dyskursu. W pełni się z Panem zgadzam, że dzisiejsza niepewność jutra jest tym, co musi budzić nasze obawy. A w szczególności wśród tych osób, które nie mogą czuć się bezpieczne u swoich pracodawców, którzy z całą bezwzględnością się z nimi rozstaną w obronie „siebie samych”. Mnie osobiście ta obawa nie dotyka. Ale mam w sobie poziom głębokiej empatii z tą rzeszą pracowników. Fakt, gospodarka stanęła dziś na rozdrożu. I karty będą rozdawać Ci, co będą skupiać strategiczne dla istnienia ludzi - obszary ich codziennej egzystencji. Musimy zacząć powoli sobie przyswajać myśl, że z wielu rzeczy przyjdzie nam zrezygnować. Już widzę tych płaczących, co to będą dowodzić, że to straszne, niemożliwe i traumatyczne ….. Lecz czy musimy się troskać o potrzeby egoistów ? Choćby i dziś? Ja nie jestem populistą, ale realistą. Obym nie był złym prorokiem, ale to dopiero początek tego… z czym faktycznie przyjdzie się nam wszystkim zmierzyć Spokojnej nocy - życzę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 12 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Właściwa jest ustawa - Ustawa z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej - ona wprost określa co nakazywać co zakazywać. ustawy z dnia 5 grudnia 2008 roku o zwalczniu "Chorób zakaźnych" - nie mówi nic o : 13) nakazie lub zakazie przebywania w określonych miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach. Mowi o nich Ustawa z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej . Rząd powołując się na nią nie ma takich praw. Więc to Pan szerzy dezinformacje i wprowadza w BŁĄD. Proszę przeczytać: Ustawa z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 11 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Szanowny Panie „S”. Widzę, że panowała Pana „mantra”. A już nabierałem wiary, że zaczął Pan podzielać celowość wprowadzonych czasowych rozwiązań dla zwalczenia koronawirusa. Odnosząc się do Pana „uporu”, że Konstytucja i tylko Konstytucja jest tym co zapobiegnie wirusowi, to życzę szczęścia w uniknięciu zarażenia się nim. Owszem wskazuje Pan na stosowne artykuły Konstytucji, ale Pana sposób odbioru jej treści jest „zadziwiający”, gdyż ustępów w których zawarto odniesienia do Ustaw wydawanych w odrębnym trybie i to uregulowanym w tej Konstytucji – Pan całkowicie pomija i milczy ! Z dziwnym uporem powtarza Pan za jednym środowiskiem: Stan wyjątkowy i Stan klęski żywiołowej będzie zbawieniem ! Niech Pan się zapyta swojego „guru” jakie to ma skutki m.in. dla budżetu ? W stosunku do obecnego stanu podjętych rozwiązań. Ja ufam, ze ten rząd to co robi, to czyni w najlepszym interesie dla całego społeczeństwa, a nie tylko dla wybranych grup gospodarczych. Mądrali w TVN i POLSAT jest wielu !

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 10 9 miesięcy temuocena: 8% 

   Panie Krzysztofie - ja mówię o tym, że obostrzenia, które wprowadził rząd nie mają podstaw prawnych (wnioskuję po tym co przeczytałem w ustawach i konstytucji - ale mogę się mylić). Obostrzenia wyszły poza Ustawę z dnia 5 grudnia 2008 roku o zwalczaniu "Chorób zakaźnych". Natomiast wpisują się w Ustawę z dnia 18 kwietnia 2002 r. o stanie klęski żywiołowej np. nakazie lub zakazie przebywania w określonych miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach. Jeśli Pan uważa, że rząd podjął słuszne kroki, to rząd powinien używać narzędzi przewidzianych do tego. A jak ich nie używa, i stosuje takie środki, to organiczna nasze wolności obywatelskie i tym samym prawo. Jak Pan uważa, dlaczego rząd nie szanuje naszych wolności/łamie prawo - PRZECIEŻ MOŻE SKORZYSTAĆ Z ODPOWIEDNIEJ USTAWY I ZROBIĆ TO PO BOŻEMU i wtedy nikt nic nie powie? Boi się czegoś, kogoś, nie jest pewny? Ludzie tego nie rozumieją dlaczego tak jest. I w tym ja.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 9 9 miesięcy temuocena: 91% 

   Witam Pana "S" uporczywie trzymającego się swojej tezy. Szanowny Panie "S". Jeśli ma Pan w sobie obywatelską odwagę, to nic prostszego, by korzystając ze swojego konstytucyjnego uprawnienia, napisał Pan stosowny wniosek i złożył go w prokuraturze. Może Pan również uczynić to samo, kierując swój protest, zażalenie itd. do stosownych instytucji w Brukseli, ONZ i instytucji zajmujących się przestrzeganiem praw człowieka. Pomocy udzielą Panu zwolennicy Stanu wyjątkowego lub Stanu klęski żywiołowej. A tak swoją drogą, jestem ciekaw, jakie by Pan zajmował stanowisko, gdyby identycznie postępowała koalicja PO i PSL gdyby była u władzy ! Proszę się nie sumitować ! Proszę Pana, polityka jest jak prosty..tutka, daje temu kto płaci! A politycy każdej opcji, kierują się prostą zasadą: Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam. Jestem ciekaw jaką Pan w swojej odwadze podejmie decyzję ? Ps. Może Pan stać się sławny na całą Polskę , a może i świat. A potem kariera .... .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 8 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Dzięki sytuacji PIS-Opozycja nauczyłem się o stanach wyjątkowych, o ustawie o stanie epidemii oraz ustawie o klęsce żywiołowej. Panie Krzysztofie to nie jest teza - TYLKO FAKT wynikający z ustaw (w moim rozumieniu ale i ludzi wypowiadających się publicznie w TV i radio). Miesza pan w to PO i PSL - tylko po co? Jakby byli na miejscu PIS to pewnie inaczej by się zachowywali (albo nie). Atakuje mnie Pan i sugeruje, że jestem tchórzem. To nie ja mam dbać o to żeby rząd nas szanował i nasze prawa, a wręcz przeciwnie, to rząd MA OBOWIĄZEK to robić. Nie rozumiem, z jakiego powodu panu to nie przeszkadza - czy jest pan za bezprawiem i brakiem poszanowania obywatela przez państwo polskie? Tu chodzi o nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Szanowny Panie ”S”. Dobrze by było, gdyby Pana nauczyli podstawowej wiedzy co to jest ustawa i rozporządzenie. Ale tak naprędce. W Konstytucji RP ma Pan odniesienia np. do Ustawy. A jest nią np. Ustawa o zwalczaniu chorób zakaźnych! I na jej podstawie wydawane jest Rozporządzenie …. . Jeśli więc w ustawie niema szczegółowych regulacji, a jest wskazanie takiego czy innego postąpienia! To takie „szczegółowe” regulacje ( zakazy, ograniczenia, nakazy itd.) zawiera się w Rozporządzeniu. I TO CZYNI RZĄD PiS – czy to się Panu podoba lub nie podoba. W swoim osobistym proteście może Pan uczynić to, co już uprzednio Panu zaproponowałem – o ile ma Pan w sobie taka potrzebę i oczywiście odwagę. Znacznie wcześniej wypowiedział Pan swoje obawy w odniesieniu do tych osób, które nie chcą zastosować się do …. Ma Pan wiele możliwości wyrażenia swojego protestu i zachęcania innych do walki z rządem RP w imię wolności obywatelskich i obrony Konstytucji RP. Ja się do tego nie dołączam. To jest finisz.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 6 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Pani Krzysztofie - TO CO PAN NAPISAŁ TO JEST NIEPRAWDA - "Jeśli więc w ustawie niema szczegółowych regulacji, a jest wskazanie takiego czy innego postąpienia! To takie „szczegółowe” regulacje ( zakazy, ograniczenia, nakazy itd.) zawiera się w Rozporządzeniu" Tłumaczy sobie Pan, tak samo jak PIS, jak naginać rzeczywistość. Rozporządnie jest odzwierciedleniem ustawy - skąd Pan wymysłil, że w rozporządzniu można sobie dopisywać nowe rzeczy :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 5 9 miesięcy temuocena: 0% 

   A i jeszcze jedno Pani Krzysztofie to co Pan napisał: " Niech Pan się zapyta swojego „guru” jakie to ma skutki m.in. dla budżetu ? W stosunku do obecnego stanu podjętych rozwiązań. Ja ufam, ze ten rząd to co robi, to czyni w najlepszym interesie dla całego społeczeństwa.." - rząd utopi ludzi, którzy zatrudniają innych ludzi i to odbije się na Panu, na mnie i na całym społeczeństwie. Nie potrzeba do tego TVN/Polsatu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~T 4 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Ja to nazywam 'zamiataniem pod dywam' - w koncu brud wyjdzie. Ludzie i Gospodarka tak dlugo nie pociagnal. I co bedzie jak wszyscy wyjda? Nikt nie zachoruje bo Morawiecki 'czas sobie kupuje'?. Byl czas na przygotowania i je przespal. Banda dyletantow w rzadzie. Przez takich matolow ucierpimy 10-kroc jak narod i spoleczenstwo.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 3 9 miesięcy temuocena: 43% 

   Prima aprilis

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 2 9 miesięcy temuocena: 50% 

   To jest tak jak nasi wybrańcy widzą wszystko za okien swoich pięknych limuzyn. Jadąc dzisiaj samochodem widziałem kolejki pod zwykłymi sklepam, a w Dino np. są zazwyczaj dwie kasy - 6 osób na wielki sklep. Powoli robi się obłęd związany nie z Covid19 tylko z decyzjami pana Mateusza...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotr1978 1 9 miesięcy temuocena: 39% 

   Niemądry komentarz. A w jakimś tam Dino mogą otworzyć więcej stanowisk płatniczych, jeśli sklep jest duży.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.354 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021