REKLAMAA1-SAKOWICZ-REHAB-03-09----02-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Cytologia, mammografia, mierzenie poziomu cukru, pomiar ciśnienia oraz poziomu tlenku węgla w organizmie. Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena zaprasza na "Białą Sobotę". Kobiety, ale także mężczyźni, mogą bezpłatnie i bez kolejek wykonać badania profilaktyczne.

  Liczba zachorowań na raka w Polsce rośnie w zastraszającym tempie. Duże znaczenie mają zatem wszelkie programy profilaktyczne, które pozwalają wykryć wczesne stadia nowotworowe i tym samym uratować tysiące ludzkich istnień.

  W najbliższą sobotę, 3 lutego z okazji 18. Światowego Dnia Walki z Rakiem, Centrum Onkologii na Ursynowie zaprasza na "Białą Sobotę".

  Można będzie wykonać badania cytologiczne (ubezpieczone kobiety) i mammograficzne (ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, min. 24 m-ce od ostatniego badania) oraz nauczyć się samobadania piersi. Pacjenci (także mężczyźni) będą mogli skorzystać z konsultacji onkologa ogólnego i lekarza rodzinnego. Wykonywane będą także badania znamion pod dermatoskopem, pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu cukru we krwi oraz pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Nowością będą natychmiastowe badania morfologiczne.

  Dla osób chcących rzucić palenie, dyżur pełnić będą eksperci, którzy doradzą jak pozbyć się nałogu. Będzie też nauka samobadania piersi i rozmowy edukacyjne na temat zapobiegania nowotworom. Nie zabraknie również ursynowskich "Amazonek", które doradzą jak dbać o piersi. Jednym słowem - sobota o zdrowiu!

  - To specyficzny dzień, w którym przypominamy, że o zdrowiu powinniśmy pamiętać przez cały rok. Bo każdego dnia możemy podjąć walkę z nowotworem i wygrać ją - mówi Dagmara Mokwa z Centrum Profilaktyki Nowotworów w ursynowskiej Onkologii.

  Swoje stanowisko na "Białej Sobocie" zorganizuje również Narodowy Fundusz Zdrowia, który promuje Zintegrowany Portal Pacjenta. Na miejscu w kilka minut, po okazaniu dowodu, można będzie zarejestrować konto w tym portalu. Pozwala on sprawdzić, czy jesteśmy ubezpieczeni, czy są opłacone składki zdrowotne. Jest tam również lista usług medycznych i recept przypisana do naszego imienia i nazwiska. Założyć będzie można także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

  Akcja odbędzie się w Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 w godzinach od 9:00 do 14:00. 

  VIDEO: Biała Sobota w Centrum Onkologii


  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 191

  • 123
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 45
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1774 sekundy
  REKLAMA